Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Intraceuticals - tratament pt ten


44 raspunsuri la acest subiect

#1
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 27 februarie 2012 - 14:21

De curand cosmeticiana mea mi-a vorbit despre Intraceuticals.

Ea il recomanda ca alternativa la injectii cu Botox si AH... Se face o serie de 6 tratamente, cate unul pe saptamana, apoi mentinerea presupune 1 tratament pe luna. Un tratament costa 100 EUR.

Am citit pe net, pare recomandat de toate vedetele de la Hollywood... Am inteles ca sunt si ceva clinici in tara unde se face.

Ati facut tratamente? Cum a fost? Cum sunt rezultatele? Cat tin?

Caro

#2
Lo_li_Ta

Lo_li_Ta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 861 mesaje

Postat 28 februarie 2012 - 00:57

Am facut eu toata seria, plus cate unul asa sporadic. Nu are efecte spectaculoase, adica nu cred ca se poate compara cu botoxul. Exista 2 tipuri de fiole parca, unele pt ten acneic si unele pt hidratare/antiaging cu acid hialuronic si nu mai stiu ce. Eu am facut al doilea tip si intr-adevar, tenul era foarte hidratat, dar nu un efect de durata si desi aveam doar riduri fine nu mi-a disparut vreunul definitiv, ci doar temporar cum se intampla cand hidratezi f bine o zona. Pe moment se vede diferenta mare daca faci doar jumatate de fata, e luminos tenul, dar nu stiu cat tine. Pe mine m-a salvat doar intr-o iarna, cand, desi am un ten gras, am facut un soi de alergie la frig. Imi cadea fata in straturi, straturi, nu mergea nicio crema, nu puteam sa ma machiez, groaznic. Cu asta m-am reparat. Dar daca vrei pt riduri, nu cred ca merita.

#3
ileana

ileana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 492 mesaje

Postat 28 februarie 2012 - 10:28

Unde ai facut?
In tara?
Sau mai bine zis: unde se poate face? In ce clinica?

Merci,



Citat:
citat din mesajul lui Lo_li_Ta

Am facut eu toata seria, plus cate unul asa sporadic. Nu are efecte spectaculoase, adica nu cred ca se poate compara cu botoxul. Exista 2 tipuri de fiole parca, unele pt ten acneic si unele pt hidratare/antiaging cu acid hialuronic si nu mai stiu ce. Eu am facut al doilea tip si intr-adevar, tenul era foarte hidratat, dar nu un efect de durata si desi aveam doar riduri fine nu mi-a disparut vreunul definitiv, ci doar temporar cum se intampla cand hidratezi f bine o zona. Pe moment se vede diferenta mare daca faci doar jumatate de fata, e luminos tenul, dar nu stiu cat tine. Pe mine m-a salvat doar intr-o iarna, cand, desi am un ten gras, am facut un soi de alergie la frig. Imi cadea fata in straturi, straturi, nu mergea nicio crema, nu puteam sa ma machiez, groaznic. Cu asta m-am reparat. Dar daca vrei pt riduri, nu cred ca merita.


ileana

#4
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 28 februarie 2012 - 15:04

Eu cam asa ceva caut. O procedura mai putin invaziva decat botox/AH care sa faca tenul sa arate proaspat si luminos. Nu am inca 40 de ani, asa ca ma gandesc ca genul asta de tratament practicat constant ar trebuie sa ma mai tina o vreme departe de alte chestii mai invazive.

Nimic nu sterge ridurile definitiv. Botoxul (si intr-o masura mai mica AH) ajuta la dezvatarea de expresiile care produc/adancesc ridurile. De ex, Botox intre sprancene nu ne mai lasa sa ne incruntam si in cateva luni ne dezvata de obiceiul asta. Eu de ex, nu m-am mai incruntat, in schimb am inceput sa ridic din sprancene, ca mi se parea ca fata nu are nicio expresie... astfel ca mi-am format riduri orizontale. Ma rog, macar nu mai par tot suparata[:D].

Caro

#5
Sabina

Sabina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.695 mesaje

Postat 28 februarie 2012 - 17:34

adica daca imi bag botox nu mai rad si nu ma mai hlizesc tot timpu?

tough choice :))))))))))) la incruntat as renunta cu drag, dar in rest...:D



____________



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!



Cum mi-am alaptat copiii

______________



Sabina's blog, [hippi] Sofia Galagia si [yum] bb Gheo
Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.




#6
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 28 februarie 2012 - 18:52

Pai depinde unde ti-l bagi...

Caro

#7
Lo_li_Ta

Lo_li_Ta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 861 mesaje

Postat 29 februarie 2012 - 15:35

Am facut la un salon cosmetic din Bucuresti.
Mi-am amintit, sunt 4 tipuri de fiole: pt ten acneic, pt hidratare (ce am facut eu, pt riduri si pt pete. Daca ma gandesc bine, si-a facut treaba. Adica mi-a hidratat tenul, dar repet, nu e nimic spectaculos. Matusa mea care are in jur de 50 de ani si l-a facut pe cel pt riduri si nu pot sa spun ca le-a diminuat, dar una peste alta avea un aspect fresh.
Daca iei tot pachetul de 6 fiole pt tratamentul complet, primesti si un gel, o crema si o crema de ochi pe care trebuie sa le folosesti pt mentinerea efectului, cica.

#8
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 02 martie 2012 - 12:04

Salt subiectul mai sus, poate il mai vede cineva care a facut si ne spune opinia sa.


Caro

#9
mirabela_e31

mirabela_e31
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 15 mai 2012 - 00:56

Buna! Eu am aflat de la o prietena despre Intraceuticals.Am facut la o clinica din Bucuresti, Elos Beauty Center. Asa cum zicea si Lolita sunt 4 tipuri, eu am combinat 2 dintre ele, pentru ce ma ”ardea” pe mine- tenul imbatranit si petele de dupa sarcina.Am facut o serie de 6 sedinte si pot spune ca am fost multumita de rezultat. Plus ca stiind ca e tratamentul vedetelor, m-am simtit chiar rasfatata!

#10
nemernica

nemernica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 56 mesaje

Postat 15 mai 2012 - 12:16

Cand am fost cu cea mica la clinica Medlife din baneasa (vis a vis de antena 1) am vazut ca au acolo clinica dermalife care are multe proceduri de intretinere, anti age sau slabit. Am vazut-o si pe loredana groza ca venea acolo si am inteles ca face niste tratamente care dau rezultate foarte bune. Au multe tratamente pentru fata de reducere a ridurilor sau hidratarea pielii plus un program de slabit prin inghetarea grasimii.Ma tenteaza si pe mine si daca ajung revin cu mai multe informatii.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -