Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Intraceuticals - tratament pt ten


44 raspunsuri la acest subiect

#41
iarina

iarina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.472 mesaje

Postat 05 decembrie 2012 - 16:00

Eli buzele au fost cele mai castigata in toata povestea asta, desi nu pt.ele ma dusesem. Le aveam f.uscate si scorojite...am plecat cu ele moi, hidrate, parca si cu un usor volum....super. Azi s-au mentinut, nu s-au ucat si sunt la fel de moi - e drept ca m-am dat cu strugurel, dar ma dadea si inainte fara vreun efect extraordinar. Acum sincer nu stiu cat ma va tine, iti mai zic peste vreo 3 zile.
Dar nu stiu daca merita sa dai 440 RON pentru buze, edcat daca problemele sunt f.mari.

Esti draguta sa-mi spui -mi-ai mai zis dar cred ca am uitat- la ce doctor ai facut filler-ul cu AHA pentru ochi? Murad nu? Si la cate zile dupa operatie pielea arata bine si puteai iesi chiar si nemachiata? Am ajuns la concluzia ca nu scap de santzurile de sub ochi decat cu filler cu AHa sau grasime proprie.
A 2 a intrebare: din experienta ta tu ce ai recomanda? sa fac intai filler cu aHa sau direct cu grasime?

Nu stiu ce tratament e ala Dracula, tipa mi-a zis ca le venisera si sticlute noi pentru Intraceuticals, ceva cu mai multe vitamine si antioxidanti decat pana acum, insa era mai sucmpa fiola, costa 120 EUr. Bine ca am optat pentru ala clasic, ca ma indoiesc ca as fi avut vreo revelatie sau as fi ramas mesemrizata in oglinda[:D] Dar eu una m-am convins, nu merita chestiile astea: AHA, botox, colagen si restul gastii ne mai scapa[:D]



"Experienta este numele pe care il dam greselilor noastre" Oscar Wilde

#42
eli05

eli05

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 210 mesaje

Postat 06 decembrie 2012 - 21:36

Filler am facut la dr.Morad Iancu.Eu am stat o zi acasa,desi poti iesi si a doua zi.Insa a treia zi parca mi s-au inflamat putin ochii,dar m-am dus si asa la birou(purtam ochleri si nu se prea vedea).Apoi s-a desumflat.Nu-ti face probleme in privinta asta.In ceea ce priveste grasimea sau acid hyaluronic,doctorul iti va spune ce trebuie,insa mie mi-a zis ca e mai ok cu grasime.Eu tot mai folosesc anticearcan,insa s-au ameliorat.Am citit pe forumuri ca unele fete sunt si mai incantate decat mine.Depinde si de organism.
Terapia Dracula tot el o face,dar nici asta nu cred ca are efecte spectaculoase.Cred ca mai spre vara o sa-mi fac o programare la el si sa-mi spuna el ce e mai ok pt ten.Cu buzele astea nu reusesc sa gasesc o solutie....

#43
iarina

iarina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.472 mesaje

Postat 06 decembrie 2012 - 22:57

Eli 05 daca te ajuta cu ceva...sa stii ca buzele sunt in continuare f.ok, hidratate si moi. M-am dat cu strugurel insa. Deci ar fi vreo 2 zile cu efect...acum eu as zice sa incerci sa iti iei o crema sau un ser cu acid hialuronic si sa dai pe buze - in fond mult AHA continea si fiola aia cu care m-a dat tipa. Stiu ca ai scris ca ai incercat de toate.
Mirela72 prepara niste ser0rui f.bune...give it a try, nu e scump si daca tot ai incercat atatea, mai conteaza inca un produs?
O sa ma duc dupa Sarbatori la el, sa vad ce as putea face..pe mine nu ma sacaie atat de mult culoarea vinetie a cearcanelor, cat santurile de sub ochi care s-au format in ultimii 2 ani..pe acelea as vrea eu sa le "execut" [:D]

"Experienta este numele pe care il dam greselilor noastre" Oscar Wilde

#44
eli05

eli05

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 210 mesaje

Postat 06 decembrie 2012 - 23:31

Da,o sa incerc .Am vazut ca exista niste fiole cu acid hialuronic de la Gerovital H3.De altfel,chiar si medicul mi-a zis ca niste injectii in buze cu acid hialuronic le-ar putea hidrata.Nu mult!Insa nu-mi surade ideea.Am incercat si cu o crema de la Mirela.Ea a fost draguta si mi-a trimis,insa nu m-a ajutat din pacate.Eu am o dermatita localizata doar la nivelul buzelor.
Santurile ma deranjau si pe mine,culoarea vinetie o mai acoperi.

#45
StefaniaM3

StefaniaM3

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 43 mesaje

Postat 23 august 2021 - 03:05

De curand cosmeticiana mea mi-a vorbit despre Intraceuticals. Ea il recomanda ca alternativa la injectii cu Botox si AH... Se face o serie de 6 tratamente, cate unul pe saptamana, apoi mentinerea presupune 1 tratament pe luna. Un tratament costa 100 EUR. Am citit pe net, pare recomandat de toate vedetele de la Hollywood... Am inteles ca sunt si ceva clinici in tara unde se face. Ati facut tratamente? Cum a fost? Cum sunt rezultatele? Cat tin? Caro

Cred ca cel mai bun si efictient tratament dermatologic totusi este botoxul, am cunostinte care au facut ambele...si cel cu botox e vizibil mai bun




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -