Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV cu dr Dragos Albu 54


224 raspunsuri la acest subiect

#41
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 24 ianuarie 2012 - 02:14

O veste buna, Nasti nu a nascut ! Vestea proasta e ca la Filantropia i-au zis ca nu au locuri pt gemeni sub 35 sapt. E intr-un travaliu lent, i s-a scurtat colul f mult in ultima saptamana. Asa ca sariti cu pilele care aveti, cu idei, solutii ... Deocamdata se duce maine la Medlife pt tratament, control etc.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#42
alilumi

alilumi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 24 ianuarie 2012 - 10:37

qiao, nu cred ca e vorba de pile aici... si mai cred totusi ca la Giulesti nu sunt probleme cu locurile pentru prematuri! bine, eu daca imi doresc sa nasc acolo, pot fi acuzata de partinire... sigur ca mai sunt si alte solutii...
[ruga][ruga][ruga]ma rog totusi sa-i mai tina DD pe bebei la mami in marsupiu si mami sa fie bine si ea! of, ce de emotii[bang]!

[pup][flo]

[ruga] ( [gravi] 15 + [bibe] ) [ruga]

#43
lumimar

lumimar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 24 ianuarie 2012 - 11:03

Rica,bine ai revenit acasa,speram ca de data asta sa se lase cu [bibe][bibe]Pupicei[pup][pup]

Mamica fericita de printesa MARIA IRINUCA(20.06.2011)

#44
corry_28

corry_28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 915 mesaje

Postat 24 ianuarie 2012 - 12:15

Citat:
citat din mesajul lui lumimar

Rica,bine ai revenit acasa,speram ca de data asta sa se lase cu [bibe][bibe]Pupicei[pup][pup]

Mamica fericita de printesa MARIA IRINUCA(20.06.2011)



Ce???Unde este????

O mama implinita de: [copil] Matei si[copil] Iustin * 03.08.2011*

#45
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 24 ianuarie 2012 - 12:32

corry vezi pe la clubul "babelor" [colegi]

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#46
mikado

mikado

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 467 mesaje

Postat 24 ianuarie 2012 - 14:53

hello-hello! va stampilez [pup]



iaca vin si eu cu vesti : am cinci foliculi grasunei, pe astia ne bazam, restul sunt mai micuti iar endometrul este ok, dupa spusele grizonatului, dupa gugalitul meu e cam micut 4.81mm [asia]

estradiol 353, progesteron 0.3, raman la acceasi doza de menopur 225 ui





papa bun

MTHFR mutatia C677T heterozigott, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

grafic

#47
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 24 ianuarie 2012 - 15:01

mikado sa iti creasca mari foliculasii si sa ai ovocite mature in ei ! Endo mai are timp sa creasca. Cand ai programata punctia ?

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#48
mikado

mikado

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 467 mesaje

Postat 24 ianuarie 2012 - 15:13

Qiao multumesc[pup] pe 30. sper sa creasca endo si foliculii [ruga]. tu cat ai avut endometrul? cum te simti? tin pumnii [pup]



papa bun

MTHFR mutatia C677T heterozigott, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

grafic

#49
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 24 ianuarie 2012 - 15:47

eu la ultima monitorizare, intr-o vineri, aveam endo de aproape 7mm (6,9,.) l-a masurat Albu din vreo 5-6 pozitii de incepusera sa imi tremure genunchii ca nu stiam ce nu e in regula de insista atat. a zis ca e cam micut, mi-a lungit tratamentul cu inca o zi si punctia am avut-o martea. l-am intrebat cat a fost atunci si a zis ca nu l-a mai masurat. asa ca am decis sa raman zen si nu ma mai stresez, o mai fi crescut el putintel si daca e si vascularizat se prind aia micii daca sunt decisi sa ramana cu mine !
[pup]

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#50
smufurash

smufurash

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 24 ianuarie 2012 - 16:45

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing

O veste buna, Nasti nu a nascut ! Vestea proasta e ca la Filantropia i-au zis ca nu au locuri pt gemeni sub 35 sapt. E intr-un travaliu lent, i s-a scurtat colul f mult in ultima saptamana. Asa ca sariti cu pilele care aveti, cu idei, solutii ... Deocamdata se duce maine la Medlife pt tratament, control etc.

Daca e in travaliu, se poate prezenta ca urgenta la orice spital care are dotarile necesare pentru prematuri - Giulesti, Polizu, Sp. Municipal etc. In mod normal, cei de la Filantropia nu ar fi trebuit sa procedeze asa, dar cine stie cum stau lucrurile pe acolo.
Sa-i dea Dumnezeu multa sanatate Anastasiei si baietilor ei! [ruga]

------------------------------------------------------------------------------
FIV 1 (noiembrie 2010) --> 5 ovocite --> 4 embrioni transferati --> nereusit
FIV pe ovulatie naturala (ianuarie 2011) --> nefinalizat
FIV 2 (februarie 2011) --> 4 ovocite --> 3 embrioni transferati --> sarcina oprita din evolutie la 5s
FIV 3 (aprilie 2011) --> 9 ovocite --> 6 embrioni --> 3 criogenati + 3 transferati --> sarcina oprita din evolutie la 8s
FET (noiembrie 2011) --> 3 embrioni decongelati si transferati --> nereusit


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -