Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV cu dr Dragos Albu 54


224 raspunsuri la acest subiect

#31
smufurash

smufurash

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 23 ianuarie 2012 - 20:18

Anastasia, sa-ti ajute Dumnezeu sa fie bine in continuare pentru tine si copilasii tai ! [ruga] [flo]

------------------------------------------------------------------------------
FIV 1 (noiembrie 2010) --> 5 ovocite --> 4 embrioni transferati --> nereusit
FIV pe ovulatie naturala (ianuarie 2011) --> nefinalizat
FIV 2 (februarie 2011) --> 4 ovocite --> 3 embrioni transferati --> sarcina oprita din evolutie la 5s
FIV 3 (aprilie 2011) --> 9 ovocite --> 6 embrioni --> 3 criogenati + 3 transferati --> sarcina oprita din evolutie la 8s
FET (noiembrie 2011) --> 3 embrioni decongelati si transferati --> nereusit

#32
corry_28

corry_28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 915 mesaje

Postat 23 ianuarie 2012 - 21:10

Anastasia, treci tu si peste asta (mult a fost, putin a ramas).
Te rog, nu ezita sa ma suni, iti repet NU MA DERANJEZI!

Acum, gandeste pozitiv, chiar daca este sa nasti, baietii sunt mari.
Nu are ce sa se mai intample, asa ca relaxeaza-te si ce-o fi, o fi.

Referitor la cumparaturi, le poti face si pe net (eu asa am procedat), important este bagajul se spital si lucrusoarele pentru bebelusi.

Te rog sa ma tii la curent.

Te pup si curaj, mamico!
(nu uita, nu are ce sa se mai intample rau!)

O mama implinita de: [copil] Matei si[copil] Iustin * 03.08.2011*

#33
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 23 ianuarie 2012 - 22:15

mai fetelor, voi credeti ca naste Nasti ? neuronul din capul meu gandeste ca nu e decat un mic hop si ca nu e chiar asa, sa o puna de nascare taman acum.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#34
mikado

mikado

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 467 mesaje

Postat 23 ianuarie 2012 - 23:45

Salut si eu fetele cochetele [flo][pup]

eu am avut o zi aglomerata, acum am ajuns acasa[bang]



Qiao pup closca cu puiuti [pup] da, maine merg la ecocou. Ma intrebai de foliculi..la prima eco, dsoara Lara imi masura 9 foliculi, la urmatoarea eco dr. n-a mai zis nimic de foliculi, a fost facuta cam pe fuga...l-am intrebat eu dc endometrul liniar este ok si a zis ca e bine, pt ziua respectiva si vad ca mai scrie afc=7 , poate e vorba de foliculi...nu stiu, sper sa ma lamuresc maine.



anasatsia, sper sa fie doar alarma falsa sisa mai stea puiutii la caldurica [pup]





papa bun

MTHFR mutatia C677T heterozigott, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

grafic

#35
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 24 ianuarie 2012 - 00:04

mikado nu ti-a dat hartie cu ce a masurat la eco ? si la mine Lara a masurat pe indelete tot ce a vazut acolo (pe unul cred ca l-a masurat de 2 ori chiar), Albu s-a concentrat rapid doar pe cei babani, si aia au fost vedete la punctie.
tin pumnii pt maine

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#36
lumimar

lumimar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 24 ianuarie 2012 - 00:23

Mikado,bafta maine te asteptam cu vesti bune si foliculi barosani...
[pup][pup]

Mamica fericita de printesa MARIA IRINUCA(20.06.2011)

#37
miruna1980

miruna1980

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 490 mesaje

Postat 24 ianuarie 2012 - 00:31

nasti,suntem cu gandul la tine....sa dea Dumnezeu sa fie doar o alarma falsa....sa mai poposeasca baieteii in burtica....suntem alaturi de voi.Pupici[gravired]

#38
alilumi

alilumi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 24 ianuarie 2012 - 00:33

mikado, tin pumnii pentru foliculi sanatosi... si mai apoi, pentru embrioni lipiciosi[pk][pk][pk]!!!

[ruga] ( [gravi] 15 + [bibe] ) [ruga]

#39
maruscha80

maruscha80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 270 mesaje

Postat 24 ianuarie 2012 - 00:33

beatrix, controlul s-a derulat destul de rapid, s-a uitat la cicatrice si m-a intrebat cum ma simt ... se pare ca din punctul asta de vedere totul e ok. l-am intrebat daca imi poate da ceva pentru cicatrizare mai "buna" si mi-a dat reteta ptr contratubex. Am inceput sa-mi dau seara si sper sa fie rezultate.

nu ma plang, nu arata rau cicatricea, poate e doar un pic umflat in jur...in rest pare ok. A, si mi-a spus ca e ok sa fac efort fizic, chiar si abdomene...o sa ma apuc de ele mai ales ca am ramas cu un colacel de grasime cam ciudatel, insa o iau treptat...sa nu fortez prea tare.

ma gandisem si eu la ecografie, insa nu am mai adus vb despre asta...sper sa fie toate matzele si organele in ordine..oricum daca nu erau presupun ca aveam ceva simptome pana acum :)))...sa speram ca totul e in ordine in burta mea.

pup fetele "in focuri", gravidutele (anastasia bafta multa sa fie totul ok cu durerile alea, partea buna e ca ai trecut de 32 de saptamani si chiar daca nasti acum nu e mare pericol) si mamicile (doamen cat va apreciez, mai ales pe cele cu gemeni sau tripleti, nu stiu cum reusiti, mie 1 si mi se pare f f solicitant uneori).

mamica de Rares Daniel, vajnic baietel nascut in 14.12.11

#40
mikado

mikado

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 467 mesaje

Postat 24 ianuarie 2012 - 01:22

Qiao multumesc[pup] la prima eco am hartiuta cu masuratorile, din cei noua 2 erau mai slabanogi...la a doua nu mai scrie nimic de masuratori. ma lamuresc eu maine[:D]

lumimar, alilumi, maruscha multumesc. pupacesc [pup]





papa bun

MTHFR mutatia C677T heterozigott, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote

grafic


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -