Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV cu dr Dragos Albu 54


224 raspunsuri la acest subiect

#51
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 24 ianuarie 2012 - 17:04

nu stiu ce a mai facut Nasti azi, sper sa se fi internat totusi si sa nu mai faca naveta spital-casa. pe mine m-a enervat cand i-au zis ca se face rost de loc cu mult efort ... ca la noi "efortul" asta poate sa insemne multe. si chiar exista posibilitatea sa ai ghinionul sa fie ocupate toate incubatoarele. imi aduc aminte de babyblue cat alergau ai ei disperati peste tot si nu gaseau loc pt bebe prematur.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#52
rica69

rica69

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 458 mesaje

Postat 24 ianuarie 2012 - 17:10

Lumi [pup] Corry [pup] si toate fetele si mamicile si toti puiutii lor dragi si pretiosi.
Noi ne indreptam spre adoptie. Vineri ma duc sa vad o fetita. Sper din tot sufletul sa fie copilasul care ne a asteptat.
[flo]


#53
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 24 ianuarie 2012 - 17:12

rica ma bucur ca te-am cunoscut si multa bafta vineri, sa fie copilul potrivit.[pup]

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#54
tinuta78

tinuta78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 679 mesaje

Postat 24 ianuarie 2012 - 17:35

rica[pup][flo], cu tine si mirela a inceput subiectul nostru. Doamne Doamne are cate ceva pus deoparte pentru fiecare. Sa fie sansa si bucuria voastra fetita[ruga].

[gravi] 21+[fetita][ruga]

#55
alilumi

alilumi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 24 ianuarie 2012 - 19:10

mikado,
pumnii stransi in continuare[pk][pk][pk]!

rica, Domnul sa fie cu voi! ce este al vostru, este pus de-o parte!

of, referitor la anastasia, draga de ea, uite de-aia m-am dezumflat eu pe anumite clinici si spitale si am optat pentru Giulesti (cel mai aprope de mine)... ca nu se stie niciodata ce fel de sarcina ai, daca nasti la termen sau ba... Si decat sa alerg atunci, mai bine ma orientez din timp. cu cat au mai putine locuri la incubator, cu atat e mai aiurea in unele situatii...



[ruga] ( [gravi] 15 + [bibe] ) [ruga]

#56
honeys

honeys

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 514 mesaje

Postat 24 ianuarie 2012 - 19:19

Rica[pup], Lumi[pup], Maria81[pup].
Ali si eu stau aproape de Giulesti[:I][pup]

mikado embrioni de calitate si mai alea lipiciosi[pup]
Qiao, ceva semne prin burtica? [pup]

MTHFR 667C hetero, PAI-urile hetero
FIV 1 reusit, sarcina oprita in evolutie, FET nereusit

#57
lumimar

lumimar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 24 ianuarie 2012 - 19:25

Rica,te pupam si imbratisam cu drag!Sper ca fetitza care o veti vedea sa vi se lipeasca de suflet si sa o iubiti din prima clipa,doamne ajuta! [flo][flo][flo]

Mamica fericita de printesa MARIA IRINUCA(20.06.2011)

#58
alilumi

alilumi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 24 ianuarie 2012 - 19:39

honeys[pup],
io nu stau pe langa giulesti (as vrea eu[:D]!), dar e cea mai aproape... din cele cate le cunosc cu capacitate mai maricica pentru prematuri... am citit pe aici si alte patanii ale fetelor si mi-am luat masuri pentru orice eventualitate...




[ruga] ( [gravi] 15 + [bibe] ) [ruga]

#59
corry_28

corry_28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 915 mesaje

Postat 24 ianuarie 2012 - 19:42

Citat:
citat din mesajul lui rica69

Lumi [pup] Corry [pup] si toate fetele si mamicile si toti puiutii lor dragi si pretiosi.
Noi ne indreptam spre adoptie. Vineri ma duc sa vad o fetita. Sper din tot sufletul sa fie copilasul care ne a asteptat.
[flo]


Iti jur, mi s-a facut pielea de gaina ([:D]).
Doamne, ce ma bucur...

Daca nu se nimerea sa fac gemeni, eram hotarata, pe langa copilul meu, sa mai infiez unul!

Viitoare mamica, astea-s pentru tine [flo][flo][flo][flo][flo]
(sa ne tii la curent)

O mama implinita de: [copil] Matei si[copil] Iustin * 03.08.2011*

#60
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 24 ianuarie 2012 - 22:32

honeys doar nelipsitele gaze [:I]

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -