Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV cu dr Dragos Albu 54


224 raspunsuri la acest subiect

#21
lumimar

lumimar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 23 ianuarie 2012 - 13:26

Anastasia urgent telefon sau sms la doctor , nu este bine sa stai asa ,pupam mamica si baieteii[pup][pup]

Mamica fericita de printesa MARIA IRINUCA(20.06.2011)

#22
lumimar

lumimar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 23 ianuarie 2012 - 13:39

Tinuta mamica scumpa ,nu fi nelinistita si nu-ti face griji ca bebitza este bine, stresul si agitatia nu-i plac ...mai este putin pana cand o vei vedea si totul va fi in regula pupici mari si mici[pup][pup]

Mamica fericita de printesa MARIA IRINUCA(20.06.2011)

#23
lumimar

lumimar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 23 ianuarie 2012 - 13:40

Honeys,pupam mamica si bebelul [pup][pup]

Mamica fericita de printesa MARIA IRINUCA(20.06.2011)

#24
honeys

honeys

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 514 mesaje

Postat 23 ianuarie 2012 - 13:42

Lumi si Irinuca [pup][pup][flo][flo]

MTHFR 667C hetero, PAI-urile hetero
FIV 1 reusit, sarcina oprita in evolutie, FET nereusit

#25
beatrix04

beatrix04

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 67 mesaje

Postat 23 ianuarie 2012 - 14:12

buna fetelor[pup]
Qiao, imi place tonul tau pentru ca razbate un aer de incredere si optimism din el, cum spui tu ...ZEN[olala].Mult noroc iubita[ruga]
Maruscha, in ce a constat iubita controlul dupa cezariana, s-a uitat doar la operatie sau ai facut si eco?ce crema ti-a recomandat? le-am pus ca tot am zis ca te intreb si tot am amanat...pupici pentru tine si puisorul tau
anastasia, si pe mine tot intepaturile puternice in vagin ma ingrijorau inainte sa merg la doctoras.cand am coborat din masina in bucuresti am avut senzatia ca nu pot merge...si la mine e unu nu doi ca la tine.totusi la control am iesit bine adica bebitza ok si colul destul de lung 3.9.Doctorasul mi-a zis ca unele dureri sunt normale, cand ma inteapa sa iau no spa, uscosin si repaus...dar ca sa fi tu mai linistita mergi pana la el sa te vada sau la doctorita cu care nasti sa fi tu macar psihic mai linistita.pupici[flo]

#26
corry_28

corry_28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 915 mesaje

Postat 23 ianuarie 2012 - 15:16

Anastasia, eu iti dau acelasi sfat ca si Lumi.
Contacteaza dr, pentru ca nu este normal!

O mama implinita de: [copil] Matei si[copil] Iustin * 03.08.2011*

#27
pestic

pestic

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 188 mesaje

Postat 23 ianuarie 2012 - 15:53

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing

miruna bineinteles ca fac tot posibilul sa nu fortez nici un muschi. in seara asta am avut o surpriza placuta, am gasit niste bomboane cu fructe de la bucuria scapate ca prin minune de sarbatori si am papat una ... a avut un efect [:D] Vaaai, uite despre ce vorbesc de 2 zile [:I]
tu cum te mai simti ?
pestic ma gandeam la tine si la candidoza ... tu ai depistat care e cauza pt care iti apare ? ai luat antibiotice fara protectie ? sau poate ca ai o imunitate scazuta, sau alta infectie care o favorizeaza ... celelalte secretii (mycoplasma, ureeaplasma, chlamydia) ti-au iesit bine ?
[pup]

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


Qiao din pacate celelalte secretii nu le-am mai facut din 2010. Atunci totul era ok. D-nul doctor nu mi-a mai zis sa le repet de atunci ... si nici mie nu mi-a mai trecut prin cap. O sa le fac cand repet analizele pt candida. Multumesc mult pt sfat! Mult lipici pt "aia mici"!
Anastasia, vb cu doctorul! Ma rog pt tine sa fie totul ok[ruga] Hai ca mai e un pic!
Pup fetele si burticile [pup][pup][pup]

MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, Endometrioza grad I



#28
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 23 ianuarie 2012 - 17:37

Va multumesc, dragele mele, ca mi-ati raspuns atat de repede[asia]
Am sunat la dr la filantropia, iar dr Albu i-am dat sms si mi-a raspuns imediat. S-ar putea sa fie nevoie de internare. Ca dc nu mai cedeaza la ce am putut lua eu singura acasa: no spa, nifedipin retard si uscosin, atunci tb sa mergem pe altceva dar in spital.
Va tin la curent cu tot.dc raman in spital, pastrez legatura cu voi prin fetele care au nr meu de telefon.
Eu ma rog totusi sa nu se grabeasca puii, ca nu am nimic pregatit clar pana acum decat body-urile lor pt spital si bagajul meu si cateva maruntisuri pt ei, dar in rest am tot amanat sa nu ne grabim, nici camera nu e aranjata, nici nimic...mai aveam nevoie de vreo 2 saptamani...Vedem noi cum om face, sanatosi si bine sa fie bebeii.
Va pup pe toate si cate o floricica de la mine si prichindei la fiecare[flo]

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

[gravi] 33+ cu 2 [baietel][baietel]

[ruga]

#29
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 23 ianuarie 2012 - 18:06

printesa rusoaica ai 33 de saptamani, copilasii (rusnaci si ei[:D]) sunt deja marisori. Ai tras si-ai patimit in sarcina asta mai mult decat ar trebui sa patimeasca o femeie ce va deveni mama. Dar, uite ca sunteti toti 3 bine. Du-te la spital la fel de increzatoare cum ai fost toata sarcina si ai grija de tine si de copii.
Succes!!![pup]

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

#30
alilumi

alilumi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 23 ianuarie 2012 - 19:57

anastasia, [ruga] sa fie bine "pana la capat" cum se spune, pentru tine si bebei! desi nu-i graba, abia asteptam sa stim ca esti bine cu copilasii in brate, fericita si mandra ca ai trecut cu bine de odiseea sarcinii tale. Are Domnul grija de voi asa cum a avut si pana acum!!! [pup][flo]

tinuta[pup][pup][pup], totul va fi bine! [ruga] am vorbit eu cu DD si l-am rugat sa se cunoasca si astia mici intr-o buna zi, dar nu in drum spre Fundeni[:-)))] ca mamicile lor!

[pup][flo]


[ruga] ( [gravi] 15 + [bibe] ) [ruga]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -