Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Pufi de ian - feb 2010 (7) - felicitari Bea


202 raspunsuri la acest subiect

#21
bubu_bu

bubu_bu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 908 mesaje

Postat 21 martie 2011 - 16:19

[pup]buna sa va fie inima!am intrat sa salut![flo

]raul e mai bine cu muci si tusea...dar se pare ca s-a suprapus cu ceva dinti masele io stiu ca nu ma lasa sa pun mana in gurita lui nici macar sa-l dau cu gel ceva si are la balute de mama mama si temp de 37,9 37,8 ceea ce pentru el e .....de dinti....si nervi si miorlaieli si nimic pe lumea asta nu il impaca vrea o chestie..in sec 2 vrea alta si asa ne ducem zilele de sambata...sa vedem ce si cum



ruxita imi pare rau de diagnostic.....[flo]



xela te-ai apucat serios de treaba[pk]fericit sotul cred



lalitica super [pk]david....trebe sa fi fost tare dulce



bea........te invidiez.....in sens frumos....pentru sarcina pentru vremea frumoasa......super[flo]imi pare rau de durerea de cap



nu mai stiu......[pup]o zi frumoasa![flo]



Raulica

#22
bubu_bu

bubu_bu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 908 mesaje

Postat 21 martie 2011 - 16:21

lorex[asia]da.....trebuie foarte mare atentie la spalatul mainilor......incerc sa am grija......dar na.....ce sa-i fac....a mers cu tramvaiul cateva zile.....si de acolo i se trage sunt sigura....ca asa oameni...offf au o varsta destul de inaintata si tot nu sunt in stare sa tuseasca in batista ceva[bang]



Raulica

#23
lorex

lorex

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.111 mesaje

Postat 21 martie 2011 - 16:38

Citat:
citat din mesajul lui tomaca
Citat:
citat din mesajul lui blue_flower
Tomaca, am scris la cpitolul trecut:Luna neagra adica faptul ca a fost luna mai aproape de pamant cu 30mii de km?p.s. eu am bocit sambata, fara motiv. sotul si mama faceau misto de mine ca ma influenteaza luna [mamica] de Daniel, n.01.02.2010Mama fericita
Ma rog, eu ziceam mai mult asa ca poate mai trece pasa proasta si cum toata lumea a vorbit de luna asta, m-am legat de ea.Dar se pare ca e adevarat, pe multi ii afecteaza activitatea Lunii. De unde si vorba de lunatici. Cred ca si pe mine m-a chinuit putin. Povestea unui Dormami tomaca si bebe Tudor Ioan un [copil]Povestea Trandafirasului Raisa
ma simt bine sa aud ca nu numai eu plang fara motiv [:D]mi mi se mai spunea in facultate varcolacul, ca nu puteam sa dorm in noptile cu luna plina[bang]_____________________________________________ Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur [bibe]...a inimii mele... [9cer] [bibe] 01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..___________________________________________________

#24
lorex

lorex

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.111 mesaje

Postat 21 martie 2011 - 16:40

Ruxita,



sanatate...regim ushor de tinut...mie mi-e frica sa ma duc la control, ca si pe mine ma doare stomacul si colecistul zilnic...si stiu ca ar trebui sa tin regim...dar eu cand aud de regim parca aud de inchisoare...si la cate kile mai am, aushvitz scrie pe mine..[alcool]



_____________________________________________

Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur [bibe]...a inimii mele... [9cer]



[bibe] 01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..

___________________________________________________



#25
lorex

lorex

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.111 mesaje

Postat 21 martie 2011 - 16:43

Ana,

eu te inteleg.M-as fi simtit la fel in locul tau.Si eu pun suflet in prietenii.Dar gandeste-te ca poate pur si simplu a omis sa te anunte avand in vedere ca nu ati mai vorbit de mult timp.Mi se intampla si mie sa-mi pierd unii prieteni din "raza vizuala" daca nu mai comunic de mult timp cu ei, si apoi cand imi aduc aminte mi-e rusine de mine ca i-am uitat pt un timp..Nu i-o lua in nume de rau.Abordeaz-o si spune-i pe un ton prietnesc ca ti-ar fi placut sa afli de la ea. [pup]



_____________________________________________

Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur [bibe]...a inimii mele... [9cer]



[bibe] 01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..

___________________________________________________



#26
tomaca

tomaca

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.251 mesaje

Postat 21 martie 2011 - 16:44

Citat:
citat din mesajul lui lorex
Ruxita,sanatate...regim ushor de tinut...mie mi-e frica sa ma duc la control, ca si pe mine ma doare stomacul si colecistul zilnic...si stiu ca ar trebui sa tin regim...dar eu cand aud de regim parca aud de inchisoare...si la cate kile mai am, aushvitz scrie pe mine..[alcool]_____________________________________________ Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur [bibe]...a inimii mele... [9cer] [bibe] 01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..___________________________________________________
Atunci nu poti sa tii un regim care sa te ingrase si sa fie sanatos? [:I] Cred ca ma descurc sa-ti dau niste sfaturi dna varcolac. [:D] Povestea unui Dormami tomaca si bebe Tudor Ioan un [copil]Povestea Trandafirasului Raisa

#27
Rebiana27

Rebiana27

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.066 mesaje

Postat 21 martie 2011 - 17:01

BEA felicitari!! [bis] Doamne, cat ma bucur pentru voi!! Sa ai parte de o sarcina usoara! [pup]

LOREX daca doare colecistul incearca sa ai mese de regim oricat de greu ti s-ar parea. Te vei obisnui destul de repede. Eu n-am dat importanta durerilor, regimului alimentar (nu mancam gras dar mai aveam excese la anumite mancaruri) si am ajuns la colecistectomie de urgenta. Doamne ajuta sa nu fie cazul la tine. Pup Bobita! [pup]




R, mamica lui L si a M

I can't fake with dignity so i'll not try!!


#28
Beatrice1982

Beatrice1982

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.475 mesaje

Postat 21 martie 2011 - 17:24

Citat:
citat din mesajul lui Rebiana27
BEA felicitari!! [bis] Doamne, cat ma bucur pentru voi!! Sa ai parte de o sarcina usoara! [pup]LOREX daca doare colecistul incearca sa ai mese de regim oricat de greu ti s-ar parea. Te vei obisnui destul de repede. Eu n-am dat importanta durerilor, regimului alimentar (nu mancam gras dar mai aveam excese la anumite mancaruri) si am ajuns la colecistectomie de urgenta. Doamne ajuta sa nu fie cazul la tine. Pup Bobita! [pup]
R, mamica lui L si a M
I can't fake with dignity so i'll not try!!
cred ca si pe mine de la colecist ma doare capul... ce NU AM VOIE sa pap?????????????????????daca tu te pricepi please invata-ma...........mersi de urare.....voi bine????????????[pup][flo]Bea, mamica fericita de flacau Ivan nazdravan(14.01.2010 si [gravi] 4+ de fetita cu codite...Doamne ajuta![ruga]

#29
blue_flower

blue_flower

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.990 mesaje

Postat 21 martie 2011 - 17:50

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982
Citat:
citat din mesajul lui Rebiana27
BEA felicitari!! [bis] Doamne, cat ma bucur pentru voi!! Sa ai parte de o sarcina usoara! [pup]LOREX daca doare colecistul incearca sa ai mese de regim oricat de greu ti s-ar parea. Te vei obisnui destul de repede. Eu n-am dat importanta durerilor, regimului alimentar (nu mancam gras dar mai aveam excese la anumite mancaruri) si am ajuns la colecistectomie de urgenta. Doamne ajuta sa nu fie cazul la tine. Pup Bobita! [pup]
R, mamica lui L si a M
I can't fake with dignity so i'll not try!!
cred ca si pe mine de la colecist ma doare capul... ce NU AM VOIE sa pap?????????????????????daca tu te pricepi please invata-ma...........mersi de urare.....voi bine????????????[pup][flo]Bea, mamica fericita de flacau Ivan nazdravan(14.01.2010 si [gravi] 4+ de fetita cu codite...Doamne ajuta![ruga]
Maica-mea a suferit de colecist toata viata pana in aprilie anul trecut cand am luat-o "cu forta" la operatie. Ajunsese de facea colica biliara de la paine prajita cu branza de vaci!!! [alcool]Mare atentie: o bila cu adevarat bolnava care nu e scoasa - asa cum s-a incapatanat maica-mea sa nu o scoata ani de zile - face mai mult rau organismului, inflameaza pancreasul. Iar pancreasul nu se poate scoate / repara.Mai bine scoti fierea, tii regim 6 luni si apoi iti reiei usor usor ritmul de viata - bine, fara excese - ficatul preia functia bilei si...asta e....decat sa te chinui de moarte la fiece imbucatura.Parerea mea! Si a maica-mii....mai nou!!! [alcool][alcool]Bea, ca intrebai ce nu ai voi sa mananci.....pai in primul rand nimic prajit, tocatura, afumat, slanina, porc, o gramada de alimente sunt interzise. Nu stiu exact toate alimentele interzise, poate cineva care chiar sufera cu bila poate da o lista mai detaliata.[mamica] de Daniel, n.01.02.2010Mama fericita

#30
micki_mica

micki_mica

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.817 mesaje

Postat 21 martie 2011 - 17:53

Helo!



Suntem si noi liberi in sfarsit![pk][pk][pk] Ca prea era densitate mare pe metru patrat, prin casa...



A plecat mama, asa ca de maine ne facem de cap cat e tati la munca.

Nu am apucat sa citesc mare lucru, dar sper mai pe seara.

Atata spun: am pus pe mine niste kile...de imi vine sa o adopt pe Lorex, cu Bobita, cu tot! (Si e loc si pentru Simpli [8D]).



Va [pup]







____________________________________________________________________



[regblond] Mami a lui [copil] Cristi

____________________________________________________________________





NOUTATE: Cercei "Fantezie", roz





Magazinul meu


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -