Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Pufi de ian - feb 2010 (7) - felicitari Bea


202 raspunsuri la acest subiect

#11
lalitica2000

lalitica2000

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.264 mesaje

Postat 21 martie 2011 - 14:36

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Citat:
citat din mesajul lui lalitica2000

sa va povestesc o faza. ieri am iesit la cafenea in Mall-ul nostru cu mai multe mamici cu copii, care au fost si ei operati pe inima. Si ne-am pus pe vorba si la un moment dat una din ele si-a cumparat de mancare si sa-l fi vazut pe David al meu cum a inceput sa intinda mana si sa strige ''Dai-Dai-Dai'' asa ca a trebuit sa i se dea si lui niste paine si cum termina de mnacat incepea iar si striga de se auzea in toata cafeneaua. A mancat cu o pofta painea goala, ca imi era asa de drag de el. Ieri am realizat ca atunci cand vrea ceva de mancare zice Da-Dai-Dai iar cand vrea un obiect intinde mana si zice "Ata-Ata-Ata'' pana ii dai obiectul pe care si-l doreste.



Wow...cred ca iti venea sa-l papi, de drag...scumpul de el....[olala]
Abia astept sa ceara si iris mancarica....

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)


adevarul e ca ma uitam la el si imi dadeam seama cat a crescut si ca incet incet trecem la o alta etapa...sorina, stai linistita ca pe urma cand a trebuit sa-si manance iaurtul cu biscuite nu a mai vrut, dar i-am dat un fresh de portocale ...din canita, daaaa...si i-a mai tinut glicemia in frau pana am ajuns acasa.

Lali [mamica] de David luptatorul nostru

#12
lalitica2000

lalitica2000

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.264 mesaje

Postat 21 martie 2011 - 14:39

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Citat:
citat din mesajul lui lalitica2000

sa va povestesc o faza. ieri am iesit la cafenea in Mall-ul nostru cu mai multe mamici cu copii, care au fost si ei operati pe inima. Si ne-am pus pe vorba si la un moment dat una din ele si-a cumparat de mancare si sa-l fi vazut pe David al meu cum a inceput sa intinda mana si sa strige ''Dai-Dai-Dai'' asa ca a trebuit sa i se dea si lui niste paine si cum termina de mnacat incepea iar si striga de se auzea in toata cafeneaua. A mancat cu o pofta painea goala, ca imi era asa de drag de el. Ieri am realizat ca atunci cand vrea ceva de mancare zice Da-Dai-Dai iar cand vrea un obiect intinde mana si zice "Ata-Ata-Ata'' pana ii dai obiectul pe care si-l doreste.

Lali [mamica] de David luptatorul nostru


Ce frumos ca incepe sa zica ceva....nu toti pufii vorbesc. al meu in special....nu zice nimic....
dar lasa ca o sa zica, nu-i asa? :):):)




[mamica] de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita


BF, las ca al tau urca scarile si merge de pe la vreo 8 luni pe cand David al meu de abia este la faza la care merge doar tinut de mana si nici as ape distante lungi...Toate la timpul lor, ei decidand cand e timpul lor pentru a face una sau alta...

Lali [mamica] de David luptatorul nostru

#13
blue_flower

blue_flower

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.990 mesaje

Postat 21 martie 2011 - 14:42

Citat:
citat din mesajul lui lalitica2000

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Citat:
citat din mesajul lui lalitica2000

sa va povestesc o faza. ieri am iesit la cafenea in Mall-ul nostru cu mai multe mamici cu copii, care au fost si ei operati pe inima. Si ne-am pus pe vorba si la un moment dat una din ele si-a cumparat de mancare si sa-l fi vazut pe David al meu cum a inceput sa intinda mana si sa strige ''Dai-Dai-Dai'' asa ca a trebuit sa i se dea si lui niste paine si cum termina de mnacat incepea iar si striga de se auzea in toata cafeneaua. A mancat cu o pofta painea goala, ca imi era asa de drag de el. Ieri am realizat ca atunci cand vrea ceva de mancare zice Da-Dai-Dai iar cand vrea un obiect intinde mana si zice "Ata-Ata-Ata'' pana ii dai obiectul pe care si-l doreste.

Lali [mamica] de David luptatorul nostru


Ce frumos ca incepe sa zica ceva....nu toti pufii vorbesc. al meu in special....nu zice nimic....
dar lasa ca o sa zica, nu-i asa? :):):)




[mamica] de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita


BF, las ca al tau urca scarile si merge de pe la vreo 8 luni pe cand David al meu de abia este la faza la care merge doar tinut de mana si nici as ape distante lungi...Toate la timpul lor, ei decidand cand e timpul lor pentru a face una sau alta...

Lali [mamica] de David luptatorul nostru


Da, da, stiu....(urca scarile de pe la 8 luni si merge de la 10luni si 5 zile), dar na....cioara din mine vrea plodul perfect. [:D]
Fiecare copil e perfect in felul lui. Si nu am vazut nici un copil care sa nu mearga si care sa nu vorbeasca.....dar repet....ciorile si dorintele lor!!!!

[pup]



[mamica] de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita

#14
lalitica2000

lalitica2000

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.264 mesaje

Postat 21 martie 2011 - 14:56

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower
[


Da, da, stiu....(urca scarile de pe la 8 luni si merge de la 10luni si 5 zile), dar na....cioara din mine vrea plodul perfect. [:D]
Fiecare copil e perfect in felul lui. Si nu am vazut nici un copil care sa nu mearga si care sa nu vorbeasca.....dar repet....ciorile si dorintele lor!!!!

[pup]



[mamica] de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita
[/quote]

te inteleg tare bine, ca si eu mi-as dori ca David sa mearga singurel ca mai toti pufii. cateodata cand mai citesc de unul altul ca face cate-o chestie si al meu nu, tare mi-as dori sa faca si el, dar stiu ca fiecare are dezvoltarea lui si nu-l fortez... vorba ta...fiecare cioara cu dorintele ei[:D]. Nu ramane nici un copil neumblat si nevorbit...sa vezi tu cand or ajunge la varsta cu DE CE....ce o sa mai cerem sfaturi pe forum, ca nu om mai stii ce sa le mai raspundem...

Lali [mamica] de David luptatorul nostru

#15
Beatrice1982

Beatrice1982

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.475 mesaje

Postat 21 martie 2011 - 15:22

neata la amiaza!!!!!!!!!

am citit tot.......

multumesc inca odata fetelor care m-au mai felicitat!!!!!!!!!


nu am retinut mare lucru...........deh............neuronul, iar se ducee........[alcool][alcool][alcool][bang][bang]


rux...............ai grija mare de tine!!!!!!!!!!!!!!!!


sorry de pufii bolnaviori..........uff




am o durere de cap.....ingrozitoare, care nu ma lasa de ieri dupa masa................deci daca asa ma va durea 4 luni o sa innebunesc...mai bine sa vomit zilnic, ca si cu ivan..............
nu mai suport.............imi bubuiiiiiiiieeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!
doamneeeeeeeeee.......................ce groaznic e..........


in rest ivan treaz fresh de la 7 fara 10............niciodata nu s-a mai trezit asa de dimineata, dar nici ca a mai vrut sa adoarma...........


eu presh..................

deci e de bine
au inceput si greturile, doamne ajuta-le!!!!!!
si ui asa..........
dar e bine
e soare afara.............

e bine
I'm happy!!!!!!!!!!!!

ma duc langa el, ca mai nainte s-a trezit
poate trag un puisor de somn.......


[pup][pup][pup][pup][pup]



Bea, mamica fericita de flacau Ivan nazdravan(14.01.2010 si [gravi] 4+ de fetita cu codite...


Doamne ajuta![ruga]


#16
tomaca

tomaca

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.251 mesaje

Postat 21 martie 2011 - 15:25

Citat:
citat din mesajul lui lalitica2000



Tomaca, noi suntem inscrisi la policlinica vitan...





Lali [mamica] de David luptatorul nostru





Exista policlinica Gral aproape de voi. E un gen de Medlife care are si pediatrie cu doctor de familie. Eu acolo am doctorul de familie. Trebuie sa mergi cu programare in general. Este cam aglomerat, dar la un moment dat am vazut ca scria ca au prioritate copiii.



Povestea unui Dor

mami tomaca si bebe Tudor Ioan un [copil]



Povestea Trandafirasului Raisa







#17
tomaca

tomaca

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.251 mesaje

Postat 21 martie 2011 - 15:28

Citat:
citat din mesajul lui lalitica2000
sa va povestesc o faza. ieri am iesit la cafenea in Mall-ul nostru cu mai multe mamici cu copii, care au fost si ei operati pe inima. Si ne-am pus pe vorba si la un moment dat una din ele si-a cumparat de mancare si sa-l fi vazut pe David al meu cum a inceput sa intinda mana si sa strige ''Dai-Dai-Dai'' asa ca a trebuit sa i se dea si lui niste paine si cum termina de mnacat incepea iar si striga de se auzea in toata cafeneaua. A mancat cu o pofta painea goala, ca imi era asa de drag de el. Ieri am realizat ca atunci cand vrea ceva de mancare zice Da-Dai-Dai iar cand vrea un obiect intinde mana si zice "Ata-Ata-Ata'' pana ii dai obiectul pe care si-l doreste.Lali [mamica] de David luptatorul nostru
Eeeiiii! Bravo! Cunoastem çum fac mancaciosii la painica! Povestea unui Dormami tomaca si bebe Tudor Ioan un [copil]Povestea Trandafirasului Raisa

#18
blue_flower

blue_flower

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.990 mesaje

Postat 21 martie 2011 - 15:31

Citat:
citat din mesajul lui tomaca
Citat:
citat din mesajul lui lalitica2000Tomaca, noi suntem inscrisi la policlinica vitan...Lali [mamica] de David luptatorul nostru
Exista policlinica Gral aproape de voi. E un gen de Medlife care are si pediatrie cu doctor de familie. Eu acolo am doctorul de familie. Trebuie sa mergi cu programare in general. Este cam aglomerat, dar la un moment dat am vazut ca scria ca au prioritate copiii. Povestea unui Dormami tomaca si bebe Tudor Ioan un [copil]Povestea Trandafirasului Raisa
Latitica, la ce doc la pol Vitan?[mamica] de Daniel, n.01.02.2010Mama fericita

#19
xela_07

xela_07

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.549 mesaje

Postat 21 martie 2011 - 15:44

[hia]

Am intrat si noi ca stiam ca in jur de 20 Bea astepta vesti bune...

Bea - Felicitari maxime pentru sarcina, Doamne ajuta sa fie una usoara si sa fiti sanatosi am2. Ai luat o decizie foarte inteleapta cu bb2 chiar daca uneori va fi foarte greu un copil nu se compara cu nimic. Noi ne uitam frecvent la ei si ne bucuram foarte mult ca am hotarat sa il avem si pe Cristi. Iti doresc din suflet sa fie fetita asa cum stiu ca ti-ar place.
Sa ii spui si lui Ivan ce se intampla si acum si pe toata durata sarcinii.
Oricum, asta da veste buna [pk][pk].

Mire - merci mult [asia] de initiativa cu stersul pozelor la momentul X. Si de mesajele cu pozele, esti f draguta [flo][flo].

Mi-a aratat in wk haircut colajul, a iesit super ... alicredo, jos palaria pentru munca depusa. Si am vazut si pozele profi, un deliciu si pozele si modelele [:D].

In alta ordine de idei noi suntem bine (deocamdata[alcool]), eu m-am apucat de citit si gatit (intens [:D] ... si lucruri noi pe care doream sa le incerc de mult).
Astept sa ne mai intalnim la un ceai/suc/apa minerala si mai detaliem atunci. Ati observat ca nu am spus nimic de cafea si tigari, da [:-)))]?

Multi [pup][pup].





#20
lalitica2000

lalitica2000

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.264 mesaje

Postat 21 martie 2011 - 16:12

xela, ce ma bucur ca ai mai aparut. Ma bucur ca sunteti bine. Gatit, zici? iti deschizi o afaceree din gatit cumva? la cat de bine gatesti si ce feluri de mancare,ai putea. Abia astept sa ne revedem la o cafea, un picnic, ceva...Acu ca vine vremea buna, poate ne strangem prin vreun parc.

tomaca, am trecut de multe ori pe langa clinica Gral, stiu de ea. Momentan i-am facut fisa la Medlife. Mi-a dat dr de acolo un caiet in care a completat istoricul lui DAvid si informatii de la cele doua vizite facute acolo si mi-a zis ca de acum de fiecare data cand mai vin la ea sa vin cu caietelul, ca m-am hotarat sa fac restul vaccinurilor tot acolo.

BF, dr la care e inscis David se numeste Cernatescu iar prenumele e cu H ceva, nu-mi amintesc acu bine.

Lali [mamica] de David luptatorul nostru


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -