Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Pufi de ian - feb 2010 (7) - felicitari Bea


202 raspunsuri la acest subiect

#1
pufuleti2010

pufuleti2010

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 991 mesaje

Postat 21 martie 2011 - 13:40




SALUTARE! [hia]SUNTEM UN GRUP UNIT DE MAMICI DESTEPTE, FRUMOASE, DOCUMENTATE SI PUTERNICE! siavem cei mai frumosi pufuleti de [caru]decembrie - IANUARIE - FEBRUARIE - martie [caru]2009-2010Experienta de neuitat a sarcinii [9cer], am parcurs-o in Odiseea de 144 de capitole, ne-am inceput primul an din viata cu alte 232 de capitole si urmeaza.....1; 2; 3; 4; 5 ;6 [ruga]Rugaciunea parintilor pentru copii: [ruga]Doamne, Dumnezeul nostru, Cel ce cu intelepciunea Ta ai zidit pe om din tarana si ai suflat in fata lui suflare de viata si, binecuvantandu-l, ai zis:cresteti si va inmultiti si umpleti pamantul, iar la Cana Galileii, prin Unul-Nascut Fiul Tau, ai binecuvantat nunta si deci nasterea de fii, cu multa umilinta rog marea Ta bunatate, ca neincetat sa reversi harul Tau si sa Te milostivesti asupra copiilor mei, pe care ai binevoit sa mi-i daruiesti. Umple-i de intelepciune si pricepere. Apara-i de toate cursele vrajmasilor vazuti si nevazuti. Porunceste ingerilor tai ca totdeauna sa le fie calauze si povatuitori spre toate faptele cele bune, ca de-a pururea sa Te poata lauda si preamari in veci. Amin.
Ianuarie 01.01 - Luca de Decenuela - bani,cheie de masina,telefon 01.01 - David de Nyny - ochelari de soare,cheie de masina,acatistul Maicii Domnului 04.01 - Alexandru Lucian de Roco1617 05.01 - Alexander Gabriel de MP05.01 - Tomaca07.01 - Arthur de Danyelana08.01 - Dragos-Andrei de Ale1212xa09.01 - Maia Teodora de Sagetutza12.01 - Petra Anastasia de Danasor14.01 - Ivan Matei de Beatrice1982 18.01 - Miruna Elena de Dastefa19.01 - Daria Ioana de Ayanna_xem 19.01 - Stefan de Ana_g19.01 - Madalina de Satulica 20.01 - Teodor (BbTeo) de Plateea - stetoscop,cheie de la masina si casa,mouse 20.01 - Andreea Maria de Happyella 21.01 - Iustin de Elena_Iulia21.01 - Caius de Ruxita - pensula,surubelnita,seringa21.01 - Tudor de Alexia2823.01 - Yannis Andrei de Al3csa 25.01 - Yannis de Alexutzzza - stetoscop,cheie de masina,carte 25.01 - Alexandra de Lia200926.01 – Ariana de Simplicity26.01 - Tudor Ioan de Tomaca - telefon,bani,masinuta26.01 - Amaris Stefania de Gratiana7727.01 - Mara Ioana de Miremia - pastile, card, cheie auto28.01 - Maria Isabela de Elefantica - masinuta rosie,inel cu piatra,verigheta29.01 - Maia Ilinca de Haircut- iconita,pix,cheie de masina30.01 - Arwen92 Februarie 01.02 - Daniel de Blue_flower01.02 - Adrian Theodor de baly02.02 - Alexandra Elena de Cris.Mario 02.02 - David-Gabriel de Alicredo02.02 - Raul Alexandru de Bubu_bu - minge,pix,seringa03.02 - Dionisios-Ionas de Vi4i 04.02 - Marcu de satulica 06.02 - Lucas Gabriel de Oani_2002 06.02 - Maria Dalia de adina_bulina07.02 - Ioana-Cristina de mandruta 08.02 - rox_y09.02 - Arya-Miruna de Annaiss10.02 - Sebastian Mihai de Evyme 10.02 - Daniel Alexandru de Onitza 15.02 - decenuela 16.02 - Plateea18.02 - Andrei Casian, pufulete de Rlc_sandor18.02 - Sonia Andreea de Rlc_sandor21.02 - David de Lalitica22.02 - Iris-Alexia de sorina_bz - parfum,stetoscop+lantisor aur,euro24.02 - Alexandru Ioan de Livia198029.02 - Nyny Martie 01.03 - Iuria Natalia de Lorex 03.03 - Lorena de carmita_baby 04.03 - Gratiana7707.03 - Mara Andreea de rebiana2707.03 - Darius Mihai de arwen92 08.03 - Mara de Nyny - bani,foarfeca,farduri 12.03 - Irrinaa13.03 - Danasor18.03 - alicredo Aprilie 24.04 - Simplicity27.04 - bAly 30.04 - Iulenca Mai 09.05 - elena_iulia30.05 - Diana-Teodora de sorina_bz Iunie 01.06 - onitza 16.06 - satulica Iulie 11.07 - sorina_bz12.07 - lillyka20.07 - sagetutza 23.07 - danyelana 30.07 - Radu Andrei de MP August 08.08 - Mamidepuiuti 08.08 – Mariuca de Iulenca 14.08 - Bubu_bu 16.08 - Mario Andrei de Cris.M Septembrie 01.09 - Happyella 04.09 - Cris_mario 17.09 - Al3csa 26.09 - Lorex 30.09 - Viviana de Irrinaa Octombrie 08.10 - Carmita11.10 – Evyme25.10 - Ruxita Noiembrie 02.11 - Dastefa 05.11 - Alexutzzza 09.11 - Andre_lina 12.11 - Beatrice1982 15.11 - Elefantica 16.11 - Larisel 16.11 - Vi4i 16.11 - Daria de dastefa 20.11 - miremia 28.11 - Paul de onitza Decembrie 01.12 - Tudor Andrei de Andre_lina 09.12 - Micki_mica 09.12 - Katya Natalia de larisel - polonic,pensula,calculator 09.12 - Sofia Alena de larisel - seringa,cheie de masina,parfum 12.12 - ale1212xa 14.12 - Luca Alexandru de lillyka16.12 - Kiti de Micky_mica 22.12 - Vlad de Irrinaa23.12 - dandanaG 26.12 - adina_bulina27.12 - Mandruta27.12 - Dragos Andrei de DandanaG 31.12 - Diana de Rox_y TEHNICECum se deschide capitol nou1. Te loghezi cu userul comun pufuleti2010. Parola o primesti la cerere pe PM.2. Mergi la "Primele 365 zile din viata unei comori", intri pe subiectul nostru, la prima pagina si dai "Editeaza subiect".3. Copiezi toata listuta si mergi inapoi la "Primele 365 zile din viata unei comori", unde dai "Subiect nou".4. Dai Paste la listuta copiata si faci urmatoarele modificari: - scrii la subiect "Pufuleti de Ianuarie - Februarie 2010 (nr.capitolului)"- treci capitolul trecut in lista capitolelor de la inceputul listutei astfel: copiezi link-ul capitolului trecut, mergi la cel nou deschis, la "Mod format" pui pe "Interactiv", mergi la butonul "Intrudu Hyperlink", apare o alta casuta, pui nr capitolului, dai ok si apoi link-ul capitolului trecut si iarasi ok.Si gata!!! Capitolul nou este facut... Aaaa, si te duci pe ultima pagina a capitolului vechi sa anunti ca s-a deschis capitol nou... Aceeasi formula de mai sus.Recomandare: inainte de a crea capitolul nou sau de a face modificari in lista initiala, nu uita sa vizualizezi modificarile facute ca sa te asiguri ca nu s-a stricat ceva sau ca lucrurile arata asa cum ti le doresti. Daca nu este bine, reseteaza si incearca din nou.Bafta! Instructiunile sunt mult mai complicate decat este de fapt sa schimbi capitolul. Cum se actualizeaza listaTe loghezi cu userul comun, te duci la primul mesaj din capitol, ii dai "editeaza subiect" si in interiorul mesajului se adauga la aniversari pufuletii si mamicile noi. Cum sa ascunzi un link[url ="aici scrieti linkul" ]aici scrieti denumirea dorita [/url ]Atunci cand veti scrie formula, scoateti acele blank-uri dintre parantezele patrate, astfel incat sa nu ramana nici un spatiu liber in interiorul formulei.Cum sa pui poze la semnaturaMai intai trebuie sa intri pe un site unde trebuie sa incarci pozele (exemplu: photoshop, webshots, flickr, picassa etc.). Acolo iti faci un cont si urmezi instructiunile dupa care incarci pozele. Apoi te duci pe dc la profil personal-editeaza profil-optiuni-semnatura si acolo la sfarsit sau unde vrei tu scrii urmatoarea "formula magica": [ url = "..." ]poze[ /url ]. Scoti toate spatiile, in loc de ... scrii linkul cu poze sau dai copy paste cu adresa lui, iar in loc de cuvantul "poze" scrii ce vrei tu sa apara, plus ca poti sa-l boldesti, sa-i dai alta culoare, marime etc. Apoi da-i o vizualizare ca sa verifici cum ti-a iesit. La final trimiti datele si gata. LINKURI UTILE:---------------------------------------------------------------------------------------------------Utile pt monti-niace:[/purple] teorie; ig;______________________________________________________________________________________________________________________

#2
lalitica2000

lalitica2000

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.264 mesaje

Postat 21 martie 2011 - 13:46

wwwwoww...a doau oara in viata mea prima?

multumim Tomaca de capitol. sa fie numai cu vesti bune

Lali [mamica] de David luptatorul nostru

#3
lalitica2000

lalitica2000

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.264 mesaje

Postat 21 martie 2011 - 13:51

De la 9 jumate de cand am ajuns la serviciu si am deschis calculatorul sau pe forum si recuperez, mai scriu un email....in sfarsit am recuperat de peste weeknd....so...Buna de dimineata si de la noi dupa un week-end plin si fitzos....mie sambata pe la 6 mi-a crapat calculatorul. Am deschis un email care era virusat...si...poc...gata, s-a dus...acu astept sa imi fie reparata si sper sa nu fi pierdut tot ce aveam pe el.

BEA,[olala] primeste si felicitarile mele. Ma bucur tare mult pentru bucuria vostra. Sa fie intr-un ceas bun. Sa ai parte de o sarcina usoara si un bebe sanatos. Sa dea Doamne Doamne sa-i faci o surioasa lui Ivan. FELICITARI!!!!![flo]....Gata s-a dat startul, asa ca asteptam si celelalte vesti de gravidenie.

Nu stiu daca v-am spus dar de Craciun ne punem si noi pe treaba. Daca analizele genetice au iesit bine, vreau sa merg in continuare cu visul nostru de a avea doi copii. Vorba lui Bea, daca trece prea mult timp pe urma iti mai trece pofta si iti este mai greu sa te intorci iar la pampers, nopti nedormite si alea alea. Asa ca mi-am facut eu o socoteala ca in caz ca s-ar prinde din primele luni (ceea ce ma indoiesc ca la prima sarcina am asteptat aproape 3 ani) pe cand ar trebui sa nasc iar David ar avea 3 ani...hai ca deja aberez....

Am uitat sa va mai spun ca dr de familie mi-a scris grersit ce vaccin sa-i cumpar lui David si nu era bun vaccinul cu care am mers la Medlife....asa ca a mai adunat dr o bulina neagra de la mine.

Bubu, Nyny, sanatate puilor, sa scapati repede de muci si tuse.

Bravo sorina, pentru prima maseluta. La david al meu este tot inflamat acolo la maselute si sus si jos si in dreapta si la stanga dar nu se vede nici un coltisor inca...oare cat o mai dura pana om scapa de durerile de masele/dinti!?

mire tu zici ca a fost alarma falsa, hmmm...greu se lasa primii dintisori...

dece, bafta azi, sa-ti rezolvi treburile adminstrative....ce cura incerci de data asta, tot disociat?

Tomaca, noi suntem inscrisi la policlinica vitan...

Off ruxita, imi pare rau de vesti...sanatate multa si ai grija de tine

Lorex, si david face burtica imediat dupa ce mananca. Eu zic ca e normal, nu te stresa.

Chiar asa MP, Xela, ce mai faceti fetelor, ce va mai fac pufii?




Lali [mamica] de David luptatorul nostru

#4
blue_flower

blue_flower

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.990 mesaje

Postat 21 martie 2011 - 13:53

Tomaca, am scris la cpitolul trecut:

Luna neagra adica faptul ca a fost luna mai aproape de pamant cu 30mii de km?

p.s. eu am bocit sambata, fara motiv. sotul si mama faceau misto de mine ca ma influenteaza luna



[mamica] de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita

#5
tomaca

tomaca

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.251 mesaje

Postat 21 martie 2011 - 14:02

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower
Tomaca, am scris la cpitolul trecut:Luna neagra adica faptul ca a fost luna mai aproape de pamant cu 30mii de km?p.s. eu am bocit sambata, fara motiv. sotul si mama faceau misto de mine ca ma influenteaza luna [mamica] de Daniel, n.01.02.2010Mama fericita
Ma rog, eu ziceam mai mult asa ca poate mai trece pasa proasta si cum toata lumea a vorbit de luna asta, m-am legat de ea.Dar se pare ca e adevarat, pe multi ii afecteaza activitatea Lunii. De unde si vorba de lunatici. Cred ca si pe mine m-a chinuit putin. Povestea unui Dormami tomaca si bebe Tudor Ioan un [copil]Povestea Trandafirasului Raisa

#6
sorina_bz

sorina_bz

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.958 mesaje

Postat 21 martie 2011 - 14:08

Tomaca, multu de capitol nou!

Luna neagra, zici?..de asta eram eu cu eticheta la vedere, sambata, inseamna..

Lali...[asia]...bafta la proiectul bebe2!
Ruxita...sorry de vesti proaste. Din cate stiu eu, ulcerul, in mai mult de 90% din cazuri este cauzat de Helicobacter Pylori, si tratamentul este unul cu o combinatie de antibiotice si blocanti de pompa protonica (gen omez, nexium)... (am avut pt diana o suspiciune de ulcer, acum vreo cativa ani, care s-a dovedit a fi virmisori intestinali, pana la urma, asa ca ...stiu cate ceva despre subiect)...N-ar fi rau sa faci o analiza de sange pentru depistarea H Pylori...zic si eu..[:-@].
Lorex..si iris are burtica, sincera sa fiu...mie imi place asa...[:)]


Fost la med de fam...off, ce gura aurita am avut...ne-a chemat si vaccinat cu priorix...[q]..asta e...am scapat...poate scapam si de reactii adverse...


Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

#7
lalitica2000

lalitica2000

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.264 mesaje

Postat 21 martie 2011 - 14:11

sa va povestesc o faza. ieri am iesit la cafenea in Mall-ul nostru cu mai multe mamici cu copii, care au fost si ei operati pe inima. Si ne-am pus pe vorba si la un moment dat una din ele si-a cumparat de mancare si sa-l fi vazut pe David al meu cum a inceput sa intinda mana si sa strige ''Dai-Dai-Dai'' asa ca a trebuit sa i se dea si lui niste paine si cum termina de mnacat incepea iar si striga de se auzea in toata cafeneaua. A mancat cu o pofta painea goala, ca imi era asa de drag de el. Ieri am realizat ca atunci cand vrea ceva de mancare zice Da-Dai-Dai iar cand vrea un obiect intinde mana si zice "Ata-Ata-Ata'' pana ii dai obiectul pe care si-l doreste.

Lali [mamica] de David luptatorul nostru

#8
sorina_bz

sorina_bz

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.958 mesaje

Postat 21 martie 2011 - 14:14

Citat:
citat din mesajul lui lalitica2000

sa va povestesc o faza. ieri am iesit la cafenea in Mall-ul nostru cu mai multe mamici cu copii, care au fost si ei operati pe inima. Si ne-am pus pe vorba si la un moment dat una din ele si-a cumparat de mancare si sa-l fi vazut pe David al meu cum a inceput sa intinda mana si sa strige ''Dai-Dai-Dai'' asa ca a trebuit sa i se dea si lui niste paine si cum termina de mnacat incepea iar si striga de se auzea in toata cafeneaua. A mancat cu o pofta painea goala, ca imi era asa de drag de el. Ieri am realizat ca atunci cand vrea ceva de mancare zice Da-Dai-Dai iar cand vrea un obiect intinde mana si zice "Ata-Ata-Ata'' pana ii dai obiectul pe care si-l doreste.



Wow...cred ca iti venea sa-l papi, de drag...scumpul de el....[olala]
Abia astept sa ceara si iris mancarica....

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

#9
blue_flower

blue_flower

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.990 mesaje

Postat 21 martie 2011 - 14:16

Citat:
citat din mesajul lui lalitica2000

sa va povestesc o faza. ieri am iesit la cafenea in Mall-ul nostru cu mai multe mamici cu copii, care au fost si ei operati pe inima. Si ne-am pus pe vorba si la un moment dat una din ele si-a cumparat de mancare si sa-l fi vazut pe David al meu cum a inceput sa intinda mana si sa strige ''Dai-Dai-Dai'' asa ca a trebuit sa i se dea si lui niste paine si cum termina de mnacat incepea iar si striga de se auzea in toata cafeneaua. A mancat cu o pofta painea goala, ca imi era asa de drag de el. Ieri am realizat ca atunci cand vrea ceva de mancare zice Da-Dai-Dai iar cand vrea un obiect intinde mana si zice "Ata-Ata-Ata'' pana ii dai obiectul pe care si-l doreste.

Lali [mamica] de David luptatorul nostru


Ce frumos ca incepe sa zica ceva....nu toti pufii vorbesc. al meu in special....nu zice nimic....
dar lasa ca o sa zica, nu-i asa? :):):)




[mamica] de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita

#10
sorina_bz

sorina_bz

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.958 mesaje

Postat 21 martie 2011 - 14:28

BF...sorry de noapte bigudoasa....poate a visat ceva, sau poate e vreun dinte pe tzeava...
Ruxita..[asia] de sfaturi, cred si eu ca ar trebui s-o implic mai mult, dar...nu stiu ce sa zic...se cam eschiveaza[:D], baga scoala la inaintare...si eu am terminat tot acolo liceul, si stiu ce profi sunt, si cat de multe cer de la elevi. Are si un program aiurea, intra la 12.30 si iese la 19.30...in fine...Musai sa incerc s-o solicit mai mult...sa vad ce iese.
Ana_g...nu prea e temperatura, zic medicii, pana la 38,2 intrarectal...daca are si masele in eruptie...nu-i deloc de-a mirare...Dar, pentru linistea ta, poate poti chema medicul de familie, sa va viziteze acasa..poate accepta...[pup][flo]

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -