Sari la conținut

Sari la conținut


* - - - - 1 voturi

Marea alianta, reconciliere, etc.


36 raspunsuri la acest subiect

#1
ilse

ilse

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 820 mesaje

Postat 04 decembrie 2009 - 12:53

Deci deschid subiect separat poate ma lamuresc si pe mine fetele mai la curent cu ce s-a intamplat.

Deci de unde si pana unde s-a mosit aceasta alianta[bibe], reconciliere nationala sau alte epitete...adica ma intereseaza scopul ei, cum de moasa sa pe gheata au cazut astia toti la pupaturi, ce i-a facut sa se "impreuneze"...zau daca pricep "dedesubturile".

Adica asa la o prima ocheada, inteleg ca PNTCD, PNL, PSD, PC(ptiu piei drace iar era sa zic PCR[:D]) au ajuns ei la concluzia ca numai ei=toti la gramada pot scoate tara din impas, bla-bla, alte d-astea din limbajul de lemn, le auzeam si la congrese, nimic nou sub soare[alcool].

Insa, aici e marea dilema: cum au avut aceasta "viziune"[soc] oameni d-astia disidenti suta la suta(desi clar incep sa cred ca era numa gura de ei) sa se pupe cu alde nemernici de neo-comunisti care au fost primii care si-au batut joc de ei dupa 89.

Asa de rau a ajuns totul incat nu mai exista nici macar decenta de a ramane pana la final fidel convingerilor politice.
[hot]


#2
Oana-Laura

Oana-Laura

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 89 mesaje

Postat 04 decembrie 2009 - 13:03

Ilse, e foarte simplu - ba chiar mai simplu decat atat.
Aici este o gramada de oportunisti care nu au de a face nimic cu reconciliere sau doctrine. Aceasta alianta este falsa si dictata de Patriciu caruia i se falfaie de pace si reconciliere.
El trebuie sa fie linistit, sa nu i se umble la dosare si atat.
In rest, ca fosta votanta Crin, am acum o scarba imensa.
Dupa mine, acest partid va sfarsi ca si PNTCul - in umbra istoriei si grimaselor lui Crin Antonescu. Asta pentru ca si-au batut joc de electorat.



#3
mamaruta

mamaruta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 331 mesaje

Postat 04 decembrie 2009 - 13:05

Ilse, asteapta un pic, vin fetele sa-ti explice ca PNL-ul a fost consecvent si tot timpul a zis ca nu face alianta cu Basescu. De aici s-a nascut acesta mare incuscreala.



#4
ilse

ilse

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 820 mesaje

Postat 04 decembrie 2009 - 13:23

Oana-Laura te inteleg perfect.
O mai mare scarba vis-a-vis de "asa-zisii" disidenti nu cred ca am apucat sa simt vreodata.
Pe cuvant ca pot sa-si poleiasca "argumentarile" si in aur, ca pentru cei dezamagiti nu cred ca mai exista ceva care sa-i readuca la locul ala pe care cat de cat il considerma de cinste.
Deci Doina Cornea, si restul, care se considera din vechea garda de disidenti au ajuns sa se pupe si imbratiseze[vom] cu vechea garda de neo-comunisti(nici macar d-aia autentici cu convingeri de nestramutat[alcool]).

Ca sa revin on-topic: deci singura chestie e doar de business?
My God, pai ce au de castigat astia gen Doina Cornea si Rodica Coposu din business-urile astea[alcool]?

Ok si PNL dintr-o ambitie politica, sa zic, sta acum si se "incuscreste" cu toata gasca lu'Ilici...asa mai zic si eu coloana vertebrala[alcool], de gumilastic.

Dar creieru ala al lor care se presupune ca inca functioneaza si rusinea lor nu le dicteaza asa putin ca e chiar jenant ceea ce au facut?
Oamenii de atunci care au crezut in ei, lumea care a fost pe strazi si la CC, tinerii aia cu idealuri, ei isi bat joc acum asa pe fata...le transmit p-aia neaosa romaneasca: ba pe-a ta!
[alcool]

#5
capcaunul

capcaunul

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.981 mesaje

Postat 04 decembrie 2009 - 15:07

Ascultati aici comanda la mine:
In a doua saptamana din decembrie, noul (vechiul) presedinte Basescu il va nominaliza pe Johannis premier in fruntea noii (vechii) aliante de guvernare PDL-PSD. [;)]

Ca de obicei, PNL ramane cu ochii-n soare. Si fara presedinte, si fara guvern ... si fara Klaus ... [:D]

#6
alina023

alina023

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.775 mesaje

Postat 04 decembrie 2009 - 15:10

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul
Ascultati aici comanda la mine:In a doua saptamana din decembrie, noul (vechiul) presedinte Basescu il va nominaliza pe Johannis premier in fruntea noii (vechii) aliante de guvernare PDL-PSD. [;)]Ca de obicei, PNL ramane cu ochii-n soare. Si fara presedinte, si fara guvern ... si fara Klaus ... [:D]
Absolut de acord! Acelasi lucru cred si eu! Si ar fi foarte bine sa fie asa! [pk]Edit ca facui si eu o gafa! [:D] Ar fi foarte bine sa fie asa, in conditiile date! Ideal ar fi fara PSD, dar...Alina, mami de Ana Antonia [zana] (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul [hagi] (14 Feb 2003)Ana, minunea mea iubita [hippi] Luca, iubitul mamei drag! [roker]Povestea nasterii Anei [bibe]**************************
Emma este iubire!

#7
Lala_D

Lala_D

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.313 mesaje

Postat 04 decembrie 2009 - 15:16

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Ascultati aici comanda la mine:
In a doua saptamana din decembrie, noul (vechiul) presedinte Basescu il va nominaliza pe Johannis premier in fruntea noii (vechii) aliante de guvernare PDL-PSD. [;)]

Ca de obicei, PNL ramane cu ochii-n soare. Si fara presedinte, si fara guvern ... si fara Klaus ... [:D]


Eu as vrea sa fie cum spui tu.

Dar am asa un nod in stomac cand ma gandesc ca sunt vreo 5 milioane de pensionari votanti si ca cei din generatia noastra sunt atat de scarbiti incat vor absenta in masa duminica de la vot .
Offfffff.

#8
Ingrid S

Ingrid S

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.834 mesaje

Postat 04 decembrie 2009 - 15:25

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul
Ascultati aici comanda la mine:In a doua saptamana din decembrie, noul (vechiul) presedinte Basescu il va nominaliza pe Johannis premier in fruntea noii (vechii) aliante de guvernare PDL-PSD. [;)]Ca de obicei, PNL ramane cu ochii-n soare. Si fara presedinte, si fara guvern ... si fara Klaus ... [:D]
Asa si? Nu vad o minima indignare, nu vad reactii de voma pe aici, doar bucurie! Eu cred ca ai gresit stirea, Capcaune. Era vorba de PD-L cu PD-L. Imposibil sa se alieze cu PSD pe care vomita toti azi si pt care il acuza pe Crin de tradare.Cu tristete remarc inca o data ca se voteaza emotional. Va doare fix in paispe cu cine se face alianta, doar Baselu sa fie la guvernare. Dixit!Ingrid S si Diana FILME 1 FILME 2 FILME 3Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.Vauvenargues

#9
ilse

ilse

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 820 mesaje

Postat 04 decembrie 2009 - 15:36

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
Citat:
citat din mesajul lui capcaunul
Ascultati aici comanda la mine:In a doua saptamana din decembrie, noul (vechiul) presedinte Basescu il va nominaliza pe Johannis premier in fruntea noii (vechii) aliante de guvernare PDL-PSD. [;)]Ca de obicei, PNL ramane cu ochii-n soare. Si fara presedinte, si fara guvern ... si fara Klaus ... [:D]
Asa si? Nu vad o minima indignare, nu vad reactii de voma pe aici, doar bucurie! Eu cred ca ai gresit stirea, Capcaune. Era vorba de PD-L cu PD-L. Imposibil sa se alieze cu PSD pe care vomita toti azi si pt care il acuza pe Crin de tradare.Cu tristete remarc inca o data ca se voteaza emotional. Va doare fix in paispe cu cine se face alianta, doar Baselu sa fie la guvernare. Dixit!Ingrid S si Diana FILME 1 FILME 2 FILME 3Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.Vauvenargues
Ingrid e ceva batut in cuie?...omu=capcaunu si-a dat si el cu presupusu, la fel ca Geoana[8D], care e problema?Pai vezi tu daca alianta de care vorbeste el s-ar face, nu avem de ce voma, ca doctrinele astora din cate stiu sunt cam de stanga amandoua...dar pentru PNTCD, PNL, si alte "liberale" [alcool] mai vomez eu inca o data, ca astea s-au dezis total de ceea ce sustineau pana mai acum ceva ani[vom].Asa ca nu vad unde trebuie sa fie indignarea!

#10
Lala_D

Lala_D

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.313 mesaje

Postat 04 decembrie 2009 - 15:36

Ingrid uite eu una imi justific afirmatia.

Daca Basescu ramane presedinte va trebui sa il numeasca premier pe Klaus.
Oricine altcineva nu va trece de Parlament. Asa ca din punctul meu de vedere ( si nu sunt prea politica de felul meu, recunosc) nu prea va avea de ales.

A incercat deja cu alti doi si inca nu s-a stins conflictul.
Va merge pe varianta la care psd-ul nu va putea sa comenteze.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -