Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 23 voturi

Ultrasii


146 raspunsuri la acest subiect

#11
vikinga

vikinga

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.892 mesaje

Postat 28 noiembrie 2009 - 20:16

Citat:
citat din mesajul lui roxana07
1. Mi-era de-ajuns ca ziarele din Norvegia sunt pline de articole anti-romani, despre hotii si cersetorii romani. Chiar nu vreau sa bag capul in pamant pentru inca un motiv.


Pai si de ce ti-ai deschis subiect nou nout fara sa vii cu ceva nou? Doar sa te vada toata lumea ce ziare citesti? Gen Libertatea in Ro ori Bild in Germania..ori altele de gen?
Cu siguranta daca citeai si altele vedeai ca Basesescu e vazut de media politica europeana bine, ca inafara i se recunosc meritele.
Asa cu Geoana, pe linga alea cu hoti ai sa auzi si de romani inapoi la comunisti.


Vikinga [gravi]35+ cu cei mai frumosi vikingi: Aldo, Nadja si Letizia mica din burtica
AMR 5 saptamini[majoreta]



#12
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 28 noiembrie 2009 - 20:21

Citat:
citat din mesajul lui vikinga

Citat:
citat din mesajul lui roxana07
1. Mi-era de-ajuns ca ziarele din Norvegia sunt pline de articole anti-romani, despre hotii si cersetorii romani. Chiar nu vreau sa bag capul in pamant pentru inca un motiv.


Pai si de ce ti-ai deschis subiect nou nout fara sa vii cu ceva nou? Doar sa te vada toata lumea ce ziare citesti? Gen Libertatea in Ro ori Bild in Germania..ori altele de gen?
Cu siguranta daca citeai si altele vedeai ca Basesescu e vazut de media politica europeana bine, ca inafara i se recunosc meritele.
Asa cu Geoana, pe linga alea cu hoti ai sa auzi si de romani inapoi la comunisti.


Vikinga [gravi]35+ cu cei mai frumosi vikingi: Aldo, Nadja si Letizia mica din burtica
AMR 5 saptamini[majoreta]






Aaaa , tocmai am postat un articol interesant pe alt topic :

"La plecarea in Israel, presedintele Traian Basescu a facut o noua gafa duminica: el a precizat ca se va intalni cu mai multi demnitari printre care si "domnul Livni".

Singura problema este ca liderul partidul de centru-dreapta Kadima, Tzipi Livni, este o femeie.

Seful statului nu este la prima gafa legata de Israel. In toamna anului trecut, Romania a fost acuzata de antisemitism, dupa ce presedintele a declarat, la intoarcerea sa din Siria, ca aceasta tara se invecineaza cu Irakul, Libanul si Palestina, care nu exista oficial ca stat.

Presedintele Traian Basescu a plecat, duminica dupa-amiaza, intr-o vizita oficiala in Israel, nu inainte insa de a preciza ca aceasta deplasare survine intr-un context important.

Relatia bilaterala romano-israeliana "a sarbatorit anul trecut 60 de ani de relatii diplomatice" si momentul celebrarii a declansat un an de manifestari bilaterale care se incheie pe 11 iunie. Pacat ca a facut si o gafa la plecarea in tara sfanta."



***Fur is for petting**
http://www.xfactor.ro/#tp (produse eco)
http://www.adoptiica...optii-virtuale/
http://www.adoptiipi...optii-virtuale/

http://freecycletm.ecosapiens.ro/

http://accesoriisihaine.blogspot.com/

http://www.4animals.ro/ajuta.html

#13
b.nica

b.nica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.937 mesaje

Postat 28 noiembrie 2009 - 20:35

Mie imi miroase atat de urat atacurile murdare la Basescu,modul agresiv in care se comporta tv-urile acelora ale caror interese personale vor fi ff.rau deranjate daca iese el presedinte,incat chiar impartial sa fii, te intrebi de unde disperarea asta mare?
Raspuns simplu:de unde vin atacurile cele mai agresive si mai murdare?
Logica spune: disperatul recurge la orice mijloace cand ii este pielea in joc:nu mai are mama nu mai are tata!!

#14
beren

beren

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.735 mesaje

Postat 28 noiembrie 2009 - 20:50

Citat:
citat din mesajul lui XIO
Aaaa , tocmai am postat un articol interesant pe alt topic :

"La plecarea in Israel, presedintele Traian Basescu a facut o noua gafa duminica: el a precizat ca se va intalni cu mai multi demnitari printre care si "domnul Livni".

Singura problema este ca liderul partidul de centru-dreapta Kadima, Tzipi Livni, este o femeie.

Seful statului nu este la prima gafa legata de Israel ...


Basescu face gafe, nimic nou aici. Gafe prostesti, de incultura, etc. Incomparabil mai inocente decat greselile grave ale contra-candidatului: guvernul Romaniei din 2003 (cu M. Geoana ministru) este responsabil pentru greseala colosala de a nega Holocaust-ul din Romania:

"After an international outcry in reaction to a Romanian Government statement on June 13, 2003 claiming that “within the borders of Romania between 1940 and 1945 there was no Holocaust,” the Government of Romania acknowledged that the country’s former leaders participated in the Holocaust during World War II by deporting and exterminating Romanian Jews. The Government issued a statement on June 17, 2003 that Romania “was guilty of grave war crimes, pogroms, and mass deportation of Romanian Jews to territories occupied or controlled by the Romanian army” during World War II and that the pro-Nazi Romanian regime employed “methods of discrimination and extermination, which are part of the Holocaust."

Citat de pe web-site-ul Ligii Anti-defamatorii din New York.

Pentru o comparatie:

http://www.haaretz.c...&itemno=1033348

As vrea sa stiu de ce ministrul Geoana din 2003 n-a emis un comunicat de presa indicand pozitia lui relativ la comunicatul guvernului din care facea parte? De ce nu si-a prezentat demisia daca nu era de acord? De ce viziteaza inainte de orice Moscova, care si-a intetit de curand suportul pentru statele arabe cu legaturi teroriste?

E simplu: pentru ca tot ce vrea este sa fie la putere - indiferent cu ce pret.

#15
roxana07

roxana07

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 81 mesaje

Postat 29 noiembrie 2009 - 00:55

Citat:
citat din mesajul lui vikinga
Asa cu Geoana, pe linga alea cu hoti ai sa auzi si de romani inapoi la comunisti.


Trebuie sa spun ca aici au fost alegeri de curand si au iesit tot cei de stanga. Deci, nu cred c-ar avea vreo problema norvegienii cu un presedinte de stanga (Basescu sau Geoana - sa n-ai impresia ca daca votezi cu Basescu, votezi vreun anti-comunist).
Insa ar avea o mare problema cu un presedinte ca loveste/impinge/atinge (cum vrei tu) copii. Aici statul ia copiii de la parinti naturali daca acestia tipa la ei. Nici nu s-ar pune problema sa le dea vreo palma.

Oricum, discutii de genul asta sunt inutile. Provocarea subiectului era: la acest moment, isi mai poate schimba cineva optiunea? Eu cred ca nu, indiferent de ce se va intampla in continuare pana la alegeri (gen confruntari, alte filmulete, etc).


#16
serenity

serenity

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 199 mesaje

Postat 29 noiembrie 2009 - 05:53

Buna Roxana , ma bucur sa tecunosc si intalnesc pe DC . Am evaluat excelent subiectul tau si apreciez curajul de a pune punctul pe I , DAR ... si iarasi DAR ...
Realitatea extrem de Trista este ca nu ai cum sa explici punctul tau de vedere fara sa primesti o multime de "epitete" si "complimente" , nu dau detalii , este de ajuns sa citesti alte topicuri ..
Ma gandeam sa deschid un alt topic in care sa intreb dechis : care sant argumentele reale pentru care il sustin cu atata invesunare pe dl. in cauza . Cine stie , poate ca ma conving si ma determina si pe mine sa il votez pe B [:D] ..
DAR si iarasi dar ... mai bine ma abtin , ii las in inflexibilitatea si totala incrincenare , nu imi place sa intru in contradictie cu asemenea ... . Nu pentru ca nu am argumente , ci pentru ca nicidata nu voi folosi jargonul acestora , mai bine ii las in "fericirea" lor .
Asa cum am spus noi , prietenii nostri de familie de aici si din tara , toti cei apropiati vom vota cu celalalt candidat , nu pentru ca am avea o simpatie psd . Asta in nici uncaz , de la bun inceput bunicii si toate rudele noastre au fost membrii ai Partidului Taranist , Coposu si dl. Constantinescu au fost si vor ramane printre eroii nostrii , alaturi de cei necunoscuti de la Revolutie . DAR .. Decenta ne obliga sa votam impotriva dl. [marinar] care are curajul sa spuna o mare aberatie , gen : ceea ce vezi ... nu este adevarat ...[:D]hahaha si care pozeaza democrat si anticomunist ca da bine si prinde la popor , cand trecutul sau vorbeste de la sine ( vezi Wikipedia.ro -> activitatea politica pana in 2004 , in fine , nu mai pun linkul .. )

Toate bune , o noapte frumoasa la tot forumul .

************
Alexandra , mamica lui Mihaita[flo]



#17
may

may

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 29 noiembrie 2009 - 12:32

uite astea-s argumentele reale pt care nu-l sustin pe Geoana:
http://www.romaniantipsd.ro/video

#18
roxana07

roxana07

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 81 mesaje

Postat 29 noiembrie 2009 - 14:28

In primul rand vreau sa va multumesc pentru cele 12 [wow] voturi. Ma gandesc serios sa candidez. Se pare ca n-as castiga ... dar ce de votanti as mai mobiliza! [:D]

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Eu ma intreb ce vor face aia ultra anti Basescu si ultra anti Geoana.

"Ultra" (pro sau anti un personaj) nu poti fi decat intr-o directie. Varianta pe care o propui tu e numai "anti" (anti-Geoana si anti-Basescu) si varianta asta nu duce lumea la vot.

Citat:
citat din mesajul lui serenity

Ma gandeam sa deschid un alt topic in care sa intreb dechis : care sant argumentele reale pentru care il sustin cu atata invesunare pe dl. in cauza . Cine stie , poate ca ma conving si ma determina si pe mine sa il votez pe B [:D] ..
DAR si iarasi dar ... mai bine ma abtin , ii las in inflexibilitatea si totala incrincenare

Alexandra, si eu ma bucur sa vad ca mai exista totusi oameni echilibrati, cu ratiune si cu care se mai poate discuta fara patima politica.
Nu consider ca imi trebuie curaj (nu inca) sa-mi exprim opiniile intr-un mod decent. Credeam ca s-a castigat acest drept acum 20 de ani. Dar, poate ai dreptate, poate ca s-a pierdut in ultimii 5 ani.

Nici eu nu-mi revin din uimire. Cum naiba e posibil ca un personaj ca Basescu sa suceasca mintile atator oameni (dupa doar 20 de ani de libertate). E un lucru cert ca marea majoritate a votantilor lui sunt "ultrasi", inversunati si inflexibili. Pe cand vontatii lui Geoana sunt in foarte mica masura pro-Geoana (iubitori de Geoana nu cred ca exista, dar iubitori de Basescu, fani inraiti, la greu).
Cum ma minunez si de Hitler, cum a putut sa hipnotizeze aproape tot poporul german, un populist desavarsit, la fel ca Basescu.
O alta motivatie pe care o vad e "MILA". Starneste MILA, e din acelasi film cu lacrimile pentru "Stolo" de acum 5 ani. MILA pentru ca nimeni, dar absolut nimeni (in afara propriului partid, of course), din clasa politica (inca pluripartidica) nu mai vrea sa aiba de-a face cu el. Or fi toti dusi cu pluta? O fi toata lumea pusa pe furat si numai EL si acolitii lui curati ca lacrima. A tot promis ca ne face lumina in toate acuzatiile aduse la felul in care au facut avere pe timpul mandatului lui fratele si fiica, si multe altele. Nu ca ar fi saracit tara, dar din principiu. Tara a saracit-o prin incompententa. Nici pe vremea lui Ceasca nu avea statul roman atatea datorii de miliarde de euro.
Ori eu din MILA, nu votez.

Citat:
citat din mesajul lui serenity

Asa cum am spus noi , prietenii nostri de familie de aici si din tara , toti cei apropiati vom vota cu celalalt candidat , nu pentru ca am avea o simpatie psd . Asta in nici uncaz , de la bun inceput bunicii si toate rudele noastre au fost membrii ai Partidului Taranist , Coposu si dl. Constantinescu au fost si vor ramane printre eroii nostrii , alaturi de cei necunoscuti de la Revolutie .

Radu Campeanu despre Basescu, din doua unghiuri diferite, dar esenta e aceeasi:
http://www.informati...asa-presedinte/
http://www.hotnews.r...acordul-psd.htm

Edit: Deja s-au facut 14 voturi!!! [:D]

#19
serenity

serenity

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 199 mesaje

Postat 29 noiembrie 2009 - 15:23

Buna dimineata Roxana , buna dimineata la tot forumul !

Off topic : Roxana ai un buchet de multe flori virtuale de la mine , DAR .. asteapta-te la ceva portocaliu ( cum naiba altfel [:D]ahaha ) din partea celalata ... pentru ca ai comparat idolul lor cu Hitler , cred ca le-a crescut tensiunea la 20[:D] .. Singura "arma" , daca pot spune asa , este decenta , calmul si umorul fin in fata "ultrasilor lui [marinar]-ui " , ai dat o definitie de milioane !! Decenta si respectul este singura modalitate de raspuns la " Politica pumnului in fata " practicat ostentativ si fara nici o jena de si oranj-fanii lui . Stii tu proverbul : cine seamana se aduna !
Singura explicatie a adulatorilor lui b este ca se regasesc in personalitatea agresiva si grosolana , le place stilul acesta de circ si bodega de a face politica ! Cred ca intimidarea si agresiviatea verbala ( ca sa nuspun cea fizica practicata de b.t )
In cel mai bun caz , adoratorii lui cred in miciunile sfruntate si grosolane pe care le spune fara sa clipeasca , cumpara poza lui de anti-comunist si mare anti-corupt , acesta fiind cea mai mare si gogoneata minciuna . Trecutul lui si ascensiunea politica dovesesc fara multe cuvinte cine este aceasta miorita nevinovata ( de fapt un lup cu blana de oaie peste spinare .. [:D]ahah .. )Se cramponeaza la putere ,un "mic" pas spre o dictatura , sperand ca astfel nu o sa se decopere in final toate abuzurile si alte fapte penale , care pana la urma se vor dovedi in Tribunal .In fine , ramane de vazut daca mai exista Justitie in Romania !

Inchei urandu-ti tie Roxana , familiei tale si la tot forumul : o duminica frumoasa la superlativ !
Mai este si maine o zi !

************
Alexandra , mamica lui Mihaita[flo]



#20
roxana07

roxana07

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 81 mesaje

Postat 29 noiembrie 2009 - 15:43

Tusen takk, Alexandra![flo] I like måte! (På samma sätt!)
Si o duminica frumoasa tuturor!


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -