Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 23 voturi

Ultrasii


146 raspunsuri la acest subiect

#141
zgrebenel

zgrebenel

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 05 decembrie 2009 - 23:02

Eu la serviciu am avut "norocul" sa am numai colegi sustinatori ai lui Basescu cu un grad de violenta f ridicat. Nu am avut curaj sa spun ca am votat cu Antonescu. Recunosc ca ma agreseaza doar verbal si sint enervant de agasanti in a demonstra ca NUMAI ei au dreptate.
Acum ma streseaza zi de zi cu intrebarea daca sint comunista sau nu. Am presupus eu ca asta ar fi o fraza gen : intrebare + concluzie in cazul in care raspunsul nu este cel corect si se refera la votul de maine pe care sincer nu stiu daca o sa-l dau pt simplul motiv ca ma simt f rau si am o burtica de gravida cu toane :) Care are zile bune si zile proaste.
Oricum am vazut ca resentimentele au trecut pragul de limitare al perioadei alegerilor. Am colegi certati de la alegerile parlamentare.
Si eu nu vreau sa ma cert cu lumea si nici sa mai tipe cineva la mine pentru Basescu. Parca acum 5 ani la alegeri nu era atita ura. La naiba! Am ajuns sa-mi fie frica sa spun cu cine am votat in turul I. Ca pe vremea lui Ceausescu. Bineinteles ca loverii lui Basescu or sa spuna ca e vina mea. Whatever : nu mai agresati verbal lumea! Sinteti ff agresivi! Macar aici in spatiul virtual am curajul sa o spun si va avertizez ca daca vad ca ma injurati, jur ca nici nu o sa va citesc mesajul.



#142
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 06 decembrie 2009 - 00:29

Citat:
citat din mesajul lui zgrebenel
Eu la serviciu am avut "norocul" sa am numai colegi sustinatori ai lui Basescu cu un grad de violenta f ridicat. Nu am avut curaj sa spun ca am votat cu Antonescu. Recunosc ca ma agreseaza doar verbal si sint enervant de agasanti in a demonstra ca NUMAI ei au dreptate.
Bine ai venit pe DC!Aici, sustinatorii lui Basescu pot, cel mult, sa faca ceva misto...nu trebuie sa-ti fie frica sa spui cu cine ai votat.Poti, de asemenea, sa spui daca esti comunist(a) sau nu, ca nu te linseaza nimeni. In fond, daca iese Geoana presedinte, vom avea case si servicii cu totii...nu?Sper ca nu te-am agresat...oricum, mesajul l-ai citit. Chit ca m-ai avertizat...[:D]Traiasca infratirea intre pi...pardon, popoare!RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lor[foto] Surpriza 2008[foto]"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

#143
mianna

mianna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.480 mesaje

Postat 06 decembrie 2009 - 01:48

Citat:
citat din mesajul lui zgrebenel

Eu la serviciu am avut "norocul" sa am numai colegi sustinatori ai lui Basescu cu un grad de violenta f ridicat. Nu am avut curaj sa spun ca am votat cu Antonescu. Recunosc ca ma agreseaza doar verbal si sint enervant de agasanti in a demonstra ca NUMAI ei au dreptate.
Acum ma streseaza zi de zi cu intrebarea daca sint comunista sau nu. Am presupus eu ca asta ar fi o fraza gen : intrebare + concluzie in cazul in care raspunsul nu este cel corect si se refera la votul de maine pe care sincer nu stiu daca o sa-l dau pt simplul motiv ca ma simt f rau si am o burtica de gravida cu toane :) Care are zile bune si zile proaste.
Oricum am vazut ca resentimentele au trecut pragul de limitare al perioadei alegerilor. Am colegi certati de la alegerile parlamentare.
Si eu nu vreau sa ma cert cu lumea si nici sa mai tipe cineva la mine pentru Basescu. Parca acum 5 ani la alegeri nu era atita ura. La naiba! Am ajuns sa-mi fie frica sa spun cu cine am votat in turul I. Ca pe vremea lui Ceausescu. Bineinteles ca loverii lui Basescu or sa spuna ca e vina mea. Whatever : nu mai agresati verbal lumea! Sinteti ff agresivi! Macar aici in spatiul virtual am curajul sa o spun si va avertizez ca daca vad ca ma injurati, jur ca nici nu o sa va citesc mesajul.




iubire, daca nu printezi mesajul si nu-l lasi luni pe birourile lor, sau daca nu le trimiti linkul prin email, nu prea inteleg ce-ai rezolvat. iote, io acum realizez ca n-am idee cu cine (sau daca) voteaza colegii mei de birou maine. si-s doar 3, mari si lati, ca nu mi-am pus problema de a afla optiunile politice momentane ale intregii firme [:)] la primul tur am stiut ca una din colege a votat cu antonescu, dar asta doar dintr-o conversatie hazlie, ca radea ca avea pix atat cu basescu cat si cu geoana [:D] antonescu n-a avut pixuri?

aaa, si fireste, nici ei nu stiu cu cine voi vota eu. de unde rezulta ca violenta verbala n-are legatura cu optiunea politica. asa ca e bine ca te-ai racorit aici, da problema-i in alta parte [pup]

(mai trebuie sa precizez si aici "io cu cine votez, hic"?)


Asculta, priveste si taci!...
Din brate fa-ti aripi de fier
Si zboara cu ele spre cer!...




#144
zgrebenel

zgrebenel

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 06 decembrie 2009 - 01:56

hehe merci Rufus
Lasa ca am vazut eu si pe DC 2-3 mamici mai agresive decit un T-Rex
Daca m-am nascut in '74 se face ca am ceva deprinderi comuniste in mine nu? :P Inca imi este greu sa plec definitiv din Romania si am tendinta de a nu ramine cu frigiderul complet gol

#145
capcaunul

capcaunul

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.981 mesaje

Postat 06 decembrie 2009 - 02:06

Citat:
citat din mesajul lui mianna

da problema-i in alta parte


Pai nu ne zise fata ca are in jur numai betivi si prostituate?

#146
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 06 decembrie 2009 - 12:10

Citat:
citat din mesajul lui zgrebenel

... am tendinta de a nu ramine cu frigiderul complet gol







Mai spune tu doua-trei cimilituri, si ti-l umple rapid cineva![:D]



RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lor[foto] Surpriza 2008[foto]



"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -