Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 23 voturi

Ultrasii


146 raspunsuri la acest subiect

#1
roxana07

roxana07

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 81 mesaje

Postat 28 noiembrie 2009 - 18:42

Cei care sunt "croiti" la acest moment sa voteze cu Basescu sunt, in opinia mea, fie ultra-pro Basescu, fie ultra-anti Geoana. Eugène Ionesco spunea ceva despre fenomenul de «rinocerizare»...

Cei care sunt ultra-pro Basescu si cea mai mare parte din cei ultra-anti Geoana nu vor admite niciodata ca Basescu a lovit un copil de 10 ani nici daca l-ar fi calcat in picioare in fata lor.

Iar daca ar admite (reducand la absurd), ei tot cu Basescu vor vota (vezi Rufus: ”In ceea ce ma priveste, e tarziu sa-mi schimb parerea prin bombe mediatice”) pentru ca aceasta fapta nu e cu nimic mai prejos decat multe altele total deraiate din conduita presedintelui.

Am citit o descriere pe care o aprob in intregime (a unui votant oarecare):

“Basescu - vaporean cam badaran, cu ambitie de taran, apucaturi dictatoriale, cam incult dar bun orator si cu stofa de lider balcanic , adica inclinat spre totalitarism.”. Eu as mai adauga nomenclaturist (din cei cateva mii) de marca a carui numire in functie a fost semnata chiar de Elena Ceausescu. Membri de partid ca Geoana, Constantinescu etc, au fost cu milioanele.

Si acest votant continua: “Obiectiv vorbind votez cu Basescu.” q.e.d. Deci, jocurile sunt facute.

Nu inteleg de ce se mai discuta despre filmulete, etc. Este total irelevant la acest moment. Campania s-ar putea opri aici si rezultatul ar fi la fel.

Dar este Trist, mi-e rusine cu un asemenea personaj ca presedinte al Romaniei. Un presedinte care fumeaza in fund pe scarile de la parlamentul european, care se urca baut la volan (presedinte fiind) dupa ce bause cu Jiji Becali, care vorbeste cu "tiganca imputita", "pasarica" si alte apelative, unul mai elevat decat altul, care "da un cap in gura" unui vanzator de la taraba (dupa cum se lauda “D-na” ministru Elena Udrea) , etc, etc, NU MA REPREZINTA. Nici nu mai conteaza daca acest film este trucat sau nu, pentru ca el oricum ar fi lovit un copil, daca "l-ar fi injurat", ar fi fost obraznic, etc., dupa cum a si recunoscut. Si, oricum, se inscrie perfect in tabloul pe care il descrie de ani de zile.

Vad ca romanilor le plac cizmarii, marinarii, oameni cizelati si rafinati, cu mari aspiratii. Acesta este nivelul si "asa popor, asa presedinte".

Vad ca nu mai conteaza nici ce zice Campeanu, nici Constantinescu, nici Ciorbea, nici Antonescu, nici Remus Cernea (http://www.ziare.com...a-geoana-962137)...

Recunosc ca nu l-am placut niciodata pe “vaporean”, de aceea nu am votat cu nimeni in 2004 si ma felicit pentru asta.

Acum as vota cu doua maini impotriva lui Basescu, dar nu pot vota (spre extazul "ultrasilor").

#2
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 28 noiembrie 2009 - 18:48

Draga mea, puteai sa postezi toate astea la un topic deja existent.



allinta



#3
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 28 noiembrie 2009 - 18:53

Citat:
citat din mesajul lui roxana07



Cei care sunt ultra-pro Basescu si cea mai mare parte din cei ultra-anti Geoana nu vor admite niciodata ca Basescu a lovit un copil de 10 ani nici daca l-ar fi calcat in picioare in fata lor.



Iar daca ar admite (reducand la absurd), ei tot cu Basescu vor vota (vezi Rufus: ”In ceea ce ma priveste, e tarziu sa-mi schimb parerea prin bombe mediatice”)







Nu am pretentia sa-mi citesti postarile.

Dar, daca ma citezi, ar trebui sa o faci.

Nu sunt convins ca Basescu e nevinovat, la fel cum nu sunt convins ca-i vinovat.

Sunt, in schimb, destul de harsit ca sa nu ma aprind cand cineva arunca o bomba, si sa ma isterizez. In orice caz:

Mai bine "ultras", decat actvist,

Mai bine fanatic decat PSD-ist!



Recunosc, ai mare noroc ca nu mai ai de-a face cu "asa popor, asa presedinte". Oare, ce te-o mai deraranja?



RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lor[foto] Surpriza 2008[foto]



"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

#4
ladyJ

ladyJ

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.837 mesaje

Postat 28 noiembrie 2009 - 18:59

No dom´ne..

Nasol cu alegerile astea. Am de ales dintre un ´´..............´´ si aici treceti voi toate tributele postate de Roxana la adresa lui Basescu, si un´´...............´´ asa, ca mi-e rusine sa scriu, potrivite in descrierea lui Geoana.

Roxana, si aia ultra contra lui Geoana vor vota Basescu, si aia ultra contra Basescu vor vota Geoana. Fenomenul e romanesc, cu drepturi de autor. Eu ma intreb ce vor face aia ultra anti Basescu si ultra anti Geoana.



#5
mamaruta

mamaruta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 331 mesaje

Postat 28 noiembrie 2009 - 19:04

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ


Eu ma intreb ce vor face aia ultra anti Basescu si ultra anti Geoana.

isi vor anula votul
ca sa vada masina de vot cea mai buna care e

#6
roxana07

roxana07

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 81 mesaje

Postat 28 noiembrie 2009 - 19:05

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Recunosc, ai mare noroc ca nu mai ai de-a face cu "asa popor, asa presedinte". Oare, ce te-o mai deraranja?


Ma deranjeaza pentru ca:
1. Mi-era de-ajuns ca ziarele din Norvegia sunt pline de articole anti-romani, despre hotii si cersetorii romani. Chiar nu vreau sa bag capul in pamant pentru inca un motiv.
2. Am rude si prieteni in tara.

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Mai bine "ultras", decat actvist,


Mai bine "ultras", decat activist = nomenclaturist = Basescu

#7
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 28 noiembrie 2009 - 19:10

Citat:
citat din mesajul lui roxana07





Mai bine "ultras", decat activist = nomenclaturist = Basescu







Gresit!

Activistii au fost, sunt si vor fi atribuiti PCR, Iliescu, PSD.

In vecii vecilor!



RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lor[foto] Surpriza 2008[foto]



"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

#8
roxana07

roxana07

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 81 mesaje

Postat 28 noiembrie 2009 - 19:14

Mesajul principal din acest subiect s-a vrut a fi: "Jocurile sunt facute." Asta pentru a nu se mai risipi pagini pro si contra.
N-am putut sa-l denumesc asa pentru ca mesajul mai are si o orientare politica si nu ar fi fost corect, el nefiind impartial (chestia asta cu impartialitatea e o utopie, fie vorba intre noi).

#9
iileana

iileana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.024 mesaje

Postat 28 noiembrie 2009 - 19:22

Ultrasii lui Basescu:



[tube][/tube]









Triunghiul portocaliu *



see details

#10
ilse

ilse

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 820 mesaje

Postat 28 noiembrie 2009 - 19:36

Citat:
citat din mesajul lui roxana07

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Recunosc, ai mare noroc ca nu mai ai de-a face cu "asa popor, asa presedinte". Oare, ce te-o mai deraranja?


Ma deranjeaza pentru ca:
1. Mi-era de-ajuns ca ziarele din Norvegia sunt pline de articole anti-romani, despre hotii si cersetorii romani. Chiar nu vreau sa bag capul in pamant pentru inca un motiv.2. Am rude si prieteni in tara.

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Mai bine "ultras", decat actvist,


Mai bine "ultras", decat activist = nomenclaturist = Basescu


Ei ce sa spun, de parca norvegienii sunt arienii reincarnati si puritatea suta la suta...daca ai fi increzatoare in tine ti s-ar falfai de ceea ce spun norvegienii, ca doar nu raspunzi tu si esti tu vinovata pentru nea ghita hotu de nu stiu unde sa zic asa[alcool].

Doi la mana, de parca Geoana nu o fi nomenclaturist=pecerist=corupt=activist=etc, mai pune tu de la tine in continuare[alcool].

Dar intre doua rele, unii prefera sa nu aleaga pe unu care este jucaria lu nea Ilici, ca sa zic asa.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -