Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Calendarul gradinarului vesel (15)


203 raspunsuri la acest subiect

#191
teolinda

teolinda

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.477 mesaje

Postat 27 octombrie 2010 - 18:44

Alintaroma - SUPEEEERB bostanelul cu pisica[olala]. Felicitari domnisoarei care s-a luptat cu el[flo].

Si tufanelele tale sunt o frumusete.

[flo]



LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)



POZE





"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"



#192
lbelciug

lbelciug

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.033 mesaje

Postat 27 octombrie 2010 - 18:52

Azi: 9 ani de casnicie!

Multi, putini, nu stiu. E minunat ca am putut fi liberi si ca ne-am rasfatat la Shrek Forever 3D, nici ca se putea un film mai potrivit. Vi-l recomand, nu-l ratati!



Am pus si cateva poze noi

O zi faina tuturor!



Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)



#193
teolinda

teolinda

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.477 mesaje

Postat 27 octombrie 2010 - 19:31

Liviana LA MULTI ANI inainte! Sa fiti sanatosi si sa va iubiti[flo]!

9 ani.. sunt chiar putini pe langa cei 11 si jumatate ai mei[:D].. eheee daca ne-am grabit[:I]. Noi anul acesta am aniversat jumatate din varsta noastra... impreuna.. 17 ani[olala].



F. frumoase coronitele. Mi-au placut mult si cosuletele. Baieteii tai sunt doi frumosi si dulcei somnorosi[olala].



Din cate vad aveti si voi "ha" de pamant de muncit[:D]. Ce "bine imi pare" ca nu sunt singura care ma lupt cu mult teren[:D].

Tufanele d-alea am avut si eu prima data in curte.. si muuulte rau... ohooo cate am desfiintat cu timpul pt ca deja ma incurcau[:D].

Asa ca m-am invatat minte si le-am organizat frumos pe langa gard[:D] ca si-asa cresc f. inalte si cresc si tufele fff bogat.







LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)



POZE





"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"



#194
alintaroma

alintaroma

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.221 mesaje

Postat 27 octombrie 2010 - 20:38

Liviana, Happy anniversary si la cit mai multi si fericiti ani impreuna [flo] Ai doi frumosi de baieti [olala] sa va traiasca!

Teolinda [pup] pisicuta a vrut musai desi a fost cam dificil de sculptat in bostanel dar e innebunita dupa pisici [:)]. Isi doreste sa primeasca una de la Mos ca noua ne-a tot cerut si nu ne-a induplecat asa ca spera ca la el sa aiba mai mult succes [:D]
Tare draga mi-e casuta noastra si ma bucur ca am reusit sa ne-o luam dar daca e sa am vreun regret e ca nu avem lot mai mare de pamint [q] sa pot scurma si eu in voie [nebu]. Asa ca deocamdata va invidiez mosieroaicelor [:D][flo]

There's no elevator to success ... you have to take the stairs!!!

#195
martie

martie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.138 mesaje

Postat 27 octombrie 2010 - 23:08

Alintaroma, "bostaneii de Halloween"?[:D]. Aia e Arta!!![:D] Cum ai reusit sa faci asa ceva??
Foarte frumoasa bucataria, classy asa... mi-a placut mult mult de tot, culorile calde, de bun gust totul, fff frumos[flo].

Teolinda, mersi mult de tot pentru link, eram chiar curioasa sa vad Disneylandul de Romania[pup], da nu mi se deschide linkul, adica se deschide, dar e blank, n-am idee de ce, am sa mai incerc.

Leeloo, foarte frumos ce povestesti despre baiatul tau, e un baiat deosebit[flo], daca isi doreste asa de mult si ii place, asta e minunat.

Liviana, La Multi Ani fericiti inainte[flo]. Chiar foarte frumoase decoratiunile facute de voi, m-am ambitionat, am sa pun si eu poze cu ce decoratiuni de toamna am, cam putine, dar ca sa nu raman la coada[8D]. Tufanelele tale sunt un Vis!! Cred ca e soiul care-mi place cel mai mult, mi-au luat respiratia... ce mult ai si ce bogate sunt tufele daca au soare. eu daca stau prost l capitolul soare am 3 fire, niciodata tufa nu se face asa.

Alintaroma si eu am gradina mai mica, mai.. trebuie sa compensam pe alte cai, eu zic sa ne orientam catre decoratiuni si sa le luam maul mosieroaicelor[flo][:D]

Martie & Bebica [bb] & maimuta Sara[zana]




#196
valentinag

valentinag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.324 mesaje

Postat 28 octombrie 2010 - 11:41

Liviana,multi ani sanatosi si de acum incolo.

Bey,daca e vorba de decoratiuni,eu sunt ultima pe lista!Nu prea mai am din alea vechi si nici finante sa-mi iau altele,asa ca va las pe voi sa va desfasurati![:)]

Ma duc sa vad pozele alintei!



"La vita e bella"

Explore Romania



Bijuterii hand made

De mancare

Dulciuri

Din gradina mea

#197
leeloo2004

leeloo2004

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.804 mesaje

Postat 28 octombrie 2010 - 11:46

Alintaroma - a iesit super bostanul vostru, imi place mult de tot! Am gasit si eu pe un site modelul asta de pisoi + multe altele (pe site-ul marthei stewart) dar din pacate la noi nu se gasesc uneltele care sa ma ajute la asa ceva...asa ca m-am orientat spre un model ceva mai simplu unde am putu folosi doar un simplu cutit de bucatarie...[bang]

Liviana - foarte frumoase decoratiunile, ai baieti talentati! Si doar asa putini bulbi ai pus?? ([:D]) - sigur ca o sa rasara la primavara, fii fara grija! Si sa nu uit - la multi ani impreuna!!!! [pup] (acum daca sunt multi sau putini...noi am implinit anul asta 13 ani de casnicie si 18 ani de cand suntem impreuna - deci suntem "majori" [:D]!)



Azi imi sosesc pomii fructiferi + o forsythia + 2 budleja + citiva bulbi de ghiocei si rizomi (sau ce sunt aia) de anemone - noroc ca in weekend s-a anuntat vreme insorita si mai calduroasa, asa ca simbata ma pun pe munca!! [pk] Sper ca de data asta sa se prinda pomii fructiferi.

Chiar - se pricepe cineva - ar trebui sa-i stropesc de acum toamna, macar cu zeama bordeleza???

M-am uitat mai cu atentie si pe eticheta de la arpagic - se planteaza in sep si oct nu cum retinusem eu, la primavara...asa ca voi planta si ceapa alba si rosie, dar si niste salata...



Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)

Poze

Povestea nasterii lui Tudorel



Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding

John D. Rockefeller, Jr.


#198
lbelciug

lbelciug

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.033 mesaje

Postat 28 octombrie 2010 - 12:38

Multumesc frumos pt urari, fetelor. [flo]A fost f buna ideea de a spune Stop rutinei zilnice (printr-o zi de CO) cand avem ceva/pe cineva de sarbatorit. Ne-am propus sa aplicam regula asta cu regularitate.[:I]
teolinda, de placut cred ca place oricui sa vada casa decorata, insa cred ca e f imp si timpul avut la dispozitie de fiecare. Uneori am impresia ca efortul e prea mare si ca cei din casa nu apreciaza f tare aceste lucruri, ba inca cei mici le mai si strica. [:)] Tu esti in concediu de cresterea copilului inca, nu?
F frumoase personajele inatlnite la la Sun Plaza, de unde ati stiut ca vin acolo?
Teren nu e f mult, 600 mp cu totul, pt gradina raman cca 200mp care mie imi sunt suficienti avand in vedere munca depusa, totusi sotul ar fi vrut si mai mult! Tufanelele o sa le mai raresc si eu, cele care au 2 ani sunt prea indesite, o sa le mai pun pe langa gardul nou al vecinului in primavara, eventual ii dau si lui din ele daca vrea. Mi-ar fi placut sa am si alte culori.
Valentina, mie cel mai mult imi plac decoratiunile facute in-house, le apreciem mai mult daca-s facute de noi. [:I] Asadar nu trebuie neaparat sa coste (mult).
Gabriela, anul asta nu am cumparat nici un bulb, le-am plantat pe cele primite cadou in primavara insa nu stiu daca ies, s-ar putea sa fi fost bulbi fortati.
Pe langa tufanele au mai ramas insa in pamant de anul trecut lacramioare si narcise care sper sa iasa in primavara. Ce model ai ales pt bostan? Noi cred ca vom scobi unul mic, prin metoda clasica. Eu stiu ca nu stropesc pomii acum, la primavara insa da. Arpagicul se poate pune in gradina atat toamna cat si primavara. Apropo, cand facem intalnirea aia de care vorbiram in vara? [:)]
Martie, ce tare faza cu atarnatul in cui a plantelor de cherry!
Alintaroma, f reusit decupajul din bostan, cati ani are fata ta? Mi-au placut f mult pozele cu tufanele, ce simfonie de culori![olala]

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)


#199
teolinda

teolinda

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.477 mesaje

Postat 28 octombrie 2010 - 13:37

Moamaaa ce si-ar da barbata-miu mosia pe o curticica mica[:D]... puturosul!!!



Mai Liviana pai din pozele alea nu stiu cum vazui eu ditamai tarlaua[bang].Pai eu am asa... vreo 900mp unde este casa si restul pana la 2800mp.. ceva panta si teren arabil pe care pune vecinu' porumb[:D].



Intre cei 900mp si restul am facut un gard ca prea ne simteam cu fundul descoperit[:D]. Adevarul e ca n-am mai coborat "pe vale" de vreo 4 ani[:I]. Acolo pe panta respectiva sunt ceva corcodusi si vreo 2 pruni si muuuuulte balariiiiii. [bang] N-avem cum sa facem fata decat daca nu ne-am ocupa decat de "mosie".

Asa ca recunosc[:I] panta-i lasata de isbeliste. Trebuiesc ceva bani sa amenajam chestia aia... care ar iesi ceva f. misto dar cu timpul chiar va trebui sa investim in acea panta si sa stabilizam pamantul care se cam roade, treptat, treptat.



Liviana ai dreptate... efort mare...apreciere minima[:D], plus ca eu acum nu prea pot sa pun muste chestii prin casa pt ca mi le inhata cel mic. Da, cum ai intuit acum stau acasa cu cel mic. Asta insa nu inseamna ca pot sa fac nu stiu ce chestii pe-aici pt ca trebuie sa stau cu ochii pe el continuu... e la varsta cand misuna peste tot si se ridica pe ce prinde.

Te-astept la primavara sa-ti dau alte soiuri de tufanele daca vrei[:)].

Si-al meu sot vrea sa ia un bostan sa il scobeasca[:D]. I zis de-al tau ALINTAROMA cat este de superb.



GABI spor la pantat deja vremea vad ca tine cu tine, inca de astazi[pk].



Valentina - nu te consuma prea tare cu decoratiunile .. ca nici eu nu am finante sa imbunatatesc recuzita si-asa veche si obosita[:D]. Macar cele din casa sunt in stare buna... acu' nu garantez ca mai sunt in trend[:D]... chiar care o fi trendu' anu' asta la decoratiuni interioare?



MARTIE - ia ca te fac eu "mosieroaica" vreo cateva zile pana termini de facut curtea luna si apoi sa vezi ce fericita o sa fi cu gradinita ta micuta[flo][pup].



Eh... cam atat.. sper ca n-am uitat pe nimeni .. ma intorc la ale mele c-acusi se trezeste Praslea si trebuie sa-i fac pranzul.





LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)



POZE





"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"



#200
leeloo2004

leeloo2004

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.804 mesaje

Postat 28 octombrie 2010 - 15:58

teolinda - ma inscriu si eu pe lista la tine pentru tufanici de alte culori - si eu am tot din alea ca ale Livianei. Nu stiu daca cele galbene puse anul asta vor mai iesi la anul...Din ce spui tu ai teren mare rau! Dar de ce nu faceti in "vale" o livada??



Am dat o fuga pina la carrefour sa-mi iau ceva de mincare si m-am oprit si la standul cu bulbi (deh, ma minca palma...[bang]) si surpriza! Am gasit bulbi de irisi pitici care imi plac mult de tot asa ca mi-am luat un pachet culoarea mov si altul galbeni [pk]...sa vad une-i mai pun si pe astia [alcool]...

M-am oprit si la bamboo pt ca am vazut ca au bagat decoratiuni de Craciun si am luat si de acolo niste aranjamente cu lumanari si niste suporti de ceramica pt lumanari cu Mos Craciun...[:D]



Liviana - uite aici bostanul nostru...







Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)

Poze

Povestea nasterii lui Tudorel



Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding

John D. Rockefeller, Jr.



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -