Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Calendarul gradinarului vesel (15)


203 raspunsuri la acest subiect

#201
teolinda

teolinda

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.477 mesaje

Postat 28 octombrie 2010 - 16:42

Gabi cu mare drag la tufanele.. si irisi pitici am cu duiumuuuul. Am mai si smuls din ei ca tare s-au indesit. Cel putin d-aia mov am fff multi . Dar se prind oare daca smulg din ei acum? Mie mi s-a dat cineva primavara.. chiar erau infloriti[:D]

Deci musai la primavara sa veniti sa va dau tufanici... si mari si pitici si irisi...daaa ca si-asa vreau sa-i raresc. Atentie unde puneti irisii nu mai creste altceva ca astora le stau frunzilitele verzi tot timpul. Plus ca v-am zis ca mai am tot felul de ierburi taratoare... care se fac covor acolo unde le puneti.

Eu am pus irisii pe langa casa... am o zona de pamant 30cm latime intre casa si trotuar.Aici am plantati irisii, bulbi de lalele si brandusele de toamna[olala].



GABI - felicitari pt bostan! SUPER frumos! si palaria e meseriasa raaau.BRAVOOOO[pup][flo]





LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)



POZE





"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"



#202
teolinda

teolinda

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.477 mesaje

Postat 28 octombrie 2010 - 16:45

Gabi... am incercat candva sa facem livada... cand traia tatal meu si a ingrijit el valea dar din pacate nu s-au prins copacii pe unde i-am pus pt ca este cam nisipos terenul... candva aici a fost lunca/malul Dambovitei sau ceva de genul...Aici vroia "raposatul" sa faca lac de acumulare... chiar reluase si "duduia Nutzi" ideea ca face ea port aici[:D].



LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)



POZE





"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"



#203
leeloo2004

leeloo2004

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.804 mesaje

Postat 28 octombrie 2010 - 17:35

Am inteles. Totusi cred ca te poti documenta ce creste pe sol nisipos si in panta si usor de ingrijit. Trebuie sa existe ceva!

Eu ma inscriu doar la tufanici - vroiam irisi din astia pitici, am vazut la niste vecini si mi-au placut mult de tot - stiu ca se inmultesc rau asa ca imi ajung astia de i-am luat (sunt 8 bulbi mov si 7 galbeni) - doar sa vad exact pe unde ii pun ca sa se si vada frumos. Eu mai am irisi hollandica - deci nu genul de irisi pe care-i vezi prin curti, aia care se indesesc rau, ai mei cresc solitari si nu prea au asa multe frunze - pe astia i-am plantat pe la mijlocul primaverii si tot au inflorit!



M-au sunat baietii cu gazonul ca vin cu motosapa - deci si gradina mea de legume va arata ok ([pk]) si vin sa-mi si scoata apa din instalatia de irigare ca sa nu am probleme la iarna.



Ma duc sa fac capitol nou si revin cu linkul! CAPITOLUL 16!



Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)

Poze

Povestea nasterii lui Tudorel



Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding

John D. Rockefeller, Jr.



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Astăzi, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -