Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici12


214 raspunsuri la acest subiect

#181
joklk

joklk

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 877 mesaje

Postat 03 iulie 2009 - 23:16

Mihaela, la san de obicei ei obosesc pentru ca vine mai greu decat din biberon. Ideea este sa nu il lasi sa adoarma la san ci sa il tot stimulezi sa suga. Ca sa vezi sigur cat suge poti sa faci proba suptului (il cantaresti inainte si dupa ce suge) desi mie mi se pare ceva stresant. Noua cand am inceput sa mancam doar la san fara gavaj (noi nu am mancat niciodata din biberon) doctorita ne-a spus ca e normal sa scadem in greutate in primele zile pana isi face program si se obisnuieste cu suptul.


Johanna mami de strengarita Karla Luiza

#182
mikaela2009

mikaela2009

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 378 mesaje

Postat 03 iulie 2009 - 23:28

Nici nu stiu cum e mai bine, sa-l las cu sticla si cateodata la san sau sa incerc exclus san. Numai ca el nu adoarme ci se enerveaza sau ....nu stiu...nu are rabdare la san. E drept ca m-am cam saturat de atata pompat, dar daca trebuie.....am sa continui.

#183
joklk

joklk

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 877 mesaje

Postat 04 iulie 2009 - 00:04

Parerea mea este ca atata timp cat primeste si din biberon nu se va invata la san. Sunt ei mici si nestiutori dar percep mai mult decat credem noi. In locul tau chiar cu riscul ca probabil va scadea ceva in greutate as incerca sa il invat exclusiv la san pentru binele lui si usurinta ta. Si pentru noi a fost destul de greu la inceput pentru ca nu avea un program clar de supt. Statea cateodata si o dupa-masa intreaga la san, dar a trecut si si-a facut singura un program si acum tot rarim suptul. Acum mai suge doar de trei maxim patru ori pe zi.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza

#184
mikaela2009

mikaela2009

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 378 mesaje

Postat 04 iulie 2009 - 00:44

Johanna, Multumesc mult de sfat. Am sa incerc sa vad daca reusesc.[pup][flo]

#185
pepina70

pepina70

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 04 iulie 2009 - 03:02

Fetelor va multzumesc ptr rugile voastre,cu siguranta corcodusa o sa treaca cu bine si peste asta[asia].Azi i am facut eu baitza,m am simntzit ca atunci cand am luato ptr prima data in bratze,tare emotzionata!ooof!Carla´a fost controlata de prof azi si au stabilit ca trebuie operata[q]..asa ca..luni plecam la Mannheim,nu stiu daca este loc ptr mine in spital sa pot sta acolo o sapt,s ar putea sa nu pot ramane,,o sa vedem ce o sa fie..sunt si trista dar si un pik mai linistita,,ca in sfarsit s au hotarat s o opereze!nu stiu ce o sa fie mai tarziu dar DD vegheaza si langa copilul meu,sunt sigura..
va doresc la puiutzii vostri multa sanatate [pup]



Pepina mama de Carla..corcodusa mea[:)]

#186
joklk

joklk

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 877 mesaje

Postat 04 iulie 2009 - 17:54

Pepina, bine ca s-au hotarat sa faca operatia. Credinta si rabdare si va fi bine. Inseamna ca corcodusa dragalasa respira singura ma gandesc si asta este foarte bine. Daca nu vei putea ramane cu ea sa ii lasi ceva de al tau sa fie langa ea in patut. Sa scrii te rog ziua exacta cand va fi operata ca sa ma rog atunci pentru ea.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza

#187
pepina70

pepina70

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 05 iulie 2009 - 15:11

JO,multzumésc ptr sustzinere si voua fetelor care va rugatzi ptr Carla[pup]Pe corcodusa o duce maine la Mannheim si tot maine ii face operatzia[q].Nu este op cu laser ci ii injecteaza ceva in ochisori,nu stiu cum se numeste,nu a retzinut la cat de ametzita am fost cand mi au spus!aici in klinica mai sunt copii operatzi asa si urmarile sunt bune,am incredere in corcodusa dar sunt tare trista ca trebuie sa treaca prin asa ceva[q]Puiul mamii drag..ieri avea alta stare,,mai vioaie si activa,cred ca zilele trecute i am transmis starea mea de tristetze si ea a fost la fel.I a spus ieri din nou(ca de fiecare data)cat de mult o iubesc si ce fericita sunt ca a venit pe lume[pup]I am facut din nou baitza ieri,mi a tremurat tot[:D]maini,picioare!
abia astept sa se termine si sa mi iau fata acasa[bang]
Carla ramane acolo o sapt si eu n o sa pot fi langa ea[bang]asta ma termina nervos,,i mi da un sentiment asa de neputintza,,sa speram maine ca sunt locuri..
Multa sanatate la bebicii vostri va doresc[pup]


Pepina..mama de Carla..corcodusa mea

#188
SoriLea

SoriLea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.763 mesaje

Postat 05 iulie 2009 - 17:45

PEPINA ai incredere in DD ca totul v-a fi bine.
Carla e o fetita puternica si o sa lupte ca sa ajunga cat mai repede acasa la cei ce-o iubesc.
Dumnezeu sa fie cu foi in aceste clipe grele.

Sa auzim de bine [pup]

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL



#189
mirela_n

mirela_n

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 05 iulie 2009 - 19:15

pepina,mult curaj,o sa ne rugam pentru corcodusa ta sa treaca peste asta,pentru ca ea e o luptatoare,ti-a aratat de la inceput asta.Multi pupici

#190
mikaela2009

mikaela2009

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 378 mesaje

Postat 06 iulie 2009 - 05:50

Pepina, ai incredere in Dumnezeu ca El va v-a ajuta sa treceti cu bine peste acest pas. Ma rog sa treceti cu bine peste aceasta interventie. Fii puternica si arata-i dragostea ta Carlei ca are nevoie de tine.
Multi[pup]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -