Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici12


214 raspunsuri la acest subiect

#211
mikaela2009

mikaela2009

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 378 mesaje

Postat 10 iulie 2009 - 00:11

Pana acum nu am avut probleme cu laptele, dar de vreo 3 sapt, dupa ce a plecat mama mea de aici m-am suparat si iata si rezultatul.Inca mai pompez cam 170 ml, dar am noroc cu sanul stang ca din dreptul cam putin iese.
Beau ceai de chimen cu fenicul, si sper sa-mi revin.Ieri ma gandeam sa-i fortifiez laptele meu, adica sa-i pun o lingurta de lapte praf in laptele meu, dar azi m-am razgandit ca vad ca a mancat destul de bine. Cand eram in spital la inceput ca sa ia mai mult in greutate asa faceau, si cand am iesit din spital mi-a dat reteta cum sa-i fac si eu acasa, daca mananca mai putin de 15 minla san. Dar apoi m-am decis sa-i dau la sticla ca vad cat mananca si uite ca am facut greseala[bang]. Asta e...nu pot sa dau timpul inapoi, asa ca mergem inainte.
Nu mai e nimeni pe aici?? Numai eu postez la ora asta?

#212
Ayla21

Ayla21

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.732 mesaje

Postat 10 iulie 2009 - 15:45

Citat:
citat din mesajul lui c.valy
Putem sa intram si noi in clubul vostru de prematuri?sa facem cunostinta noi suntem Valy respectiv Luca Daniel si avem acuma 8luni jumatate,am venit pe lume la 32 saptamani cu greutatea de 1.700 lungime 41cm si nota la nastere 7,am luat bine in greutate la inceput cam un kg pe luna dar acum am stagnat poate de la caldura am doar 7.500kg,in rest suntem un copil sanatos singur defect mancarea nu prea ne omoram cu ia.
Valy, bine ai venit intre noi [pup] so multa satate lui Luca Daniel.Daca vrei am sa te trec in listuta la urmatorul capitol. Te rog spune-mi data nasterii._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda. Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, [url="[url="http://i91.photobucket.com/albums/k306/Fluturas2s/Alma/captionit163739I467D32.jpg"]Alma[/url]Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

#213
Ayla21

Ayla21

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.732 mesaje

Postat 10 iulie 2009 - 15:46

CAPITOL NOU



_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._

Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.

Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, [url="[url="http://i91.photobucket.com/albums/k306/Fluturas2s/Alma/captionit163739I467D32.jpg"]Alma[/url]

Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!


#214
mirela_n

mirela_n

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 10 iulie 2009 - 21:29

buna fetelor,azi am avut o zi mai proasta,pitica a plans mai toata ziua,si isi strangea piciorusele la burtica,e posibil sa aiba colici?am inteles ca din laptele matern nu face colici ,e adevarat?sau ca prematurii nu fac colici(asa mi s-a spus de la spital).Alimentatia mea poate fi o cauza?MI s-a spus ca nu are voie ceai de colici,decat comprese calde la burtica.VOi ce ziceti?[pup]la torti pitici vostri



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -