Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Am mare nevoie de un sfat!


52 raspunsuri la acest subiect

#11
CriPOD

CriPOD

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.522 mesaje

Postat 18 februarie 2009 - 07:55

wonderful,

Citind pe-aici primul gand care mi-a trecut prin minte a fost: droguri. Din alea de sociale, nu neaparat hard. Din curiozitate am deschis albumul tau si cand am dat de ultima poza mi-am pierdut respiratia: este fiul tau acolo? Eu zic ca merita investigat "statementul" pe care il face el acolo si daca are vreo relatie cu marijuana. Cu calm si fermitate. Ce descrii tu este destul de consistent cu ce ni se spune sa urmarim ca semne de folosire. Daca nu are baza in realitate suspiciunea, poti continua cu sfaturile fetelor.



Iti tin pumnii![flo]








Common sense is not so common...[Voltaire]


[cit]Mom me  [:-@]


[auto]#1     [hippi]#2     [baietel]#3  [-0.22]


#12
bird70

bird70

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.631 mesaje

Postat 18 februarie 2009 - 09:31

Citat:
citat din mesajul lui wonderful
In we nu iese aproape deloc,nu mai are prieteni,este impotmolit intr-o inertie din care nu stiu ce sa mai fac ca sa-l scot.Discutiile noastre sunt mai degraba niste monologuri de ale mele.

M-am uitat si eu la poze, apare cu o fata acolo, nu arata deloc 'inert'. Cand a inceput sa-si schimbe comportamentul? La prima vedere si eu as zice ca e posibil sa consume droguri. Ce fel de bani de buzunar are?

#13
wonderful

wonderful

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.217 mesaje

Postat 18 februarie 2009 - 13:35

Bird,'neinertul'[:D] e fiul meu mai mare.Cat despre Cosmin,asa il cheama,am vorbit si despre droguri de multe ori in mod deschis a fost o toana,era curios de ce sunt asa de periculoase, ca si rap-ul si alte chestii care au venit si au plecat.N-are bani pt. droguri pt. ca ii dau pt. autobuz si un sandwich la scoala unde are 7 ore zilnic.

Vic,draga mea,am facut si ceea ce ai propus tu,din pacate fara succes.De asta am si zis ca-s disperata pt. ca nu ma mai duce mintea ce sa mai fac si sa-i spun.Povara cea mai mare cade pe umerii mei pt. ca-s singura,inca,pe/de care asculta,al carui cuvant inca mai cantareste ceva.

Azi sper sa fie la scoala.Va spun deseara,dea DD sa fie vesti bune ca nu mai pot,am nevoie de un respiro ca sa-mi adun forte proaspete.[pup]



W

#14
devo

devo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.740 mesaje

Postat 18 februarie 2009 - 14:47

Daca ai incerca sa-l rogi sa-si astearna gandurile pe o foaie de hartie??? Cu aceeasi specificatie, ca nu il judeci, nu il certi. Zic si eu. [pup] [flo]

#15
Ana68

Ana68

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.714 mesaje

Postat 18 februarie 2009 - 14:55

wonderful....pana la urma poate ca tot raul asta sa fie spre bine...mie una mi se pare o treaba de bun augur faptul ca pe fiul tau l-au impresionat suferinta si lacrimile tale...N-ai reusit sa afli motivul lipsei de la scoala si a statului prin scarile de bloc?Cred ca se confrunta cu o problema de existenta din viata lui,e confuz si poate e speriat.Cred ca asa cum ati inceput si ati luato de la zero impreuna e minunat,continuati o legatura si banuiala mea este ca,cu calm si liniste,vei afla intrun final ce il macina de fapt pe flacau.

Sa ne ti la curent,te rog.Si Doamne ajuta ca sa izbandesti![flo]



Ana-Maria,mami deAlex&Luana





Album pi casa











#16
CriPOD

CriPOD

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.522 mesaje

Postat 18 februarie 2009 - 19:47

wonderful, eu nu m-as culca pe-o ureche prea usor...




Common sense is not so common...[Voltaire]


[cit]Mom me  [:-@]


[auto]#1     [hippi]#2     [baietel]#3  [-0.20]


#17
arminad

arminad

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 893 mesaje

Postat 20 februarie 2009 - 08:43

Wonderful ,nu exista nici o solutie sa nu mai mearga la scoala ,adica sa faca o pauza o vreme ,o luna doua un an daca trebuie ? Pur si simplu sa-i dai timp sa se adune.Las-o incolo de scoala ,ca e tot timpul din lume pt asta .Lasa-l sa doarma ,sa fie copil o vreme apoi poate il convingi sa mearga la o sala de sport .Da-i timp si dati-va si voua acest timp ,fara graba ,fara presiuni.
O fii si chestia cu drogurile ,trebuie atent urmarit daca e cazul, dar poate sa fie si o depresie severa din care nu se iese cu "trebuie"si mai ales asa repede.

#18
wonderful

wonderful

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.217 mesaje

Postat 20 februarie 2009 - 10:38

Nu ma culc pe nicio ureche,incerc sa fiu vigilenta in continuare fara sa il sufoc.

Nu e vorba de niciun drog sau depresie ci de lehamite,comoditate si obisnuinta de a se complace intr-o stare anormala.De aceea nici nu ma gandesc sa-i spun'copile,ia fa tu o pauza de 1 an,sa stai fara sa faci nimic,adica sa zaci,fara sa ai nicio obligatie,nicio responsabilitate ca noi,parintii,muncim si-ti dam tot ce-ti trebuie.'



W

#19
alinaxeni

alinaxeni

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 448 mesaje

Postat 20 februarie 2009 - 12:56

Wonderfu,nici nu vreau sa-mi imaginez prin ce treci.Eu sunt parinte de adolescenta si am crescut-o singura.
Am citit tot ce ai scris si nu vad ceva printre randurile tale.
UNDE E TATAL???
Tu te agiti,incerci sa gasesti solutii dar nu simt prezenta tatalui in povestea asta.Poate baiatul tau chiar asta vrea sa vada...o prezenta paterna care sa stie sa puna piciorul in prag.Se spune ca aceste atitudini sunt ca un strigat mut la o anumita nemultumire.

-------------------------
In momentele grele trebuie sa gasesti ceva sa te motiveze sa mergi mai departe.

#20
wonderful

wonderful

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.217 mesaje

Postat 20 februarie 2009 - 19:36

Tatal,sotul meu,este un om cu un suflet f.cald,e tandru si dedicat trup si suflet familiei dar,din pacate,fiul nostru nu-i recunoaste autoritatea,se deschidea doar fata de mine.De ca?Nu stiu.Minunea a durat doar 1 zi cand a fost la scoala,azi,am trecut pe acasa intr-o fereastra,la ora 10 si el era in casa.A cazut cerul pe mine.Acum 1 ora am terminat programul si de atunci ma chinui sa-i smulg cateva cuvinte ca sa inteleg ce vrea sa faca si de ce face ce face.Mi-a raspuns doar monosilabic si nu put spune ca sunt mai lamurita.[q]Nu stiu ce sa mai fac,incotro s-o apuc...



W


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -