Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

MONTIGNAC (113) STIL DE VIATA NU DIETA


207 raspunsuri la acest subiect

#171
valentinag

valentinag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.324 mesaje

Postat 12 februarie 2009 - 10:31

Uta,felia de paine cu vinete e ok,atata timp cat vinetele nu aveau ulei in ele!

Branzeturi cu salate poti sa mananci cate vrei ca e bine!

Sfatul meu este sa nu te infometezi,sa mananci sa te saturi aproape,ca altfel ai tendinta sa o dai in diverse.Vorbesc din experienta!Poti sa te uiti prin paginile din spate sa vezi cam ce mancam noi,ca acum pe noi ne-a palit disociatul pe zile pentru o perioada,cat ne-o tine nu stiu!pe mine si pe anca adik!

Aseara am mancat doar supa,mi-a fost lene sa-mi mai frig ciuperci,le fac azi,ca pe langa ele bag si fructe!

Azi 2 portocale si banana dim acum,la pranza salata de varza cu morcov si castraveti si diseara ciuperci!



"La vita e bella"

De mancare

Dulciuri

Din gradina mea

#172
anca.b

anca.b

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.689 mesaje

Postat 12 februarie 2009 - 11:14

buna dimineata.

azi am inceput cu jumate de pomelo. wow, ce fruct dulce si bun am nimerit...

inca ma tin de treaba...se vede la cintar de ma speriu si eu (in conditiile in care ieri am mincat ca sparta carne si nici n-am fost la baie azi)...

adevarul e ca daca nu am abateri slabesc foarte frumos. ambitie trebuie numai, in rest organismul isi face el treaba...



o zi faina si cit mai conforma sa aveti toate! [pup]



Anca si [cavaler] Stefan (13.01.2008)

POZE NOI

Bebe Stefan 0-9 luni

Povestea Nasterii

#173
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 12 februarie 2009 - 11:50

neata fetele cochetele [pup][pup][pup]



da sanse am schimbat targhetul ... acuma pana in vara vreau si trebuie sa dau jos cele 12 propuse neaparat [:D][:D][:D]



ce sa va mai spun, am fost aseara la sala [pk] doamne ce bine ma simt cand merg [pk]



ce sa-ti zic despre halva ... cred ca e ok, vad ca sunt numai grasimi [:)]



asa e anca atata timp cat nu sunt abateri majore slabesti , bravo .... continua cuminte sa ne sochezi luni putin [pup]



olim sa-ti spun de praguri ??? hoh uitati-va la mine prag, din luna iulie nu am mai slabit deloc deloc decat asa cate un kg doua in sus si jos, dupa cum eram de cuminte .... da asta este , acuma dinou sunt cuminte si pana in vara voi fi miss [alcool][alcool]

olim draga la inceput slabesti ffff rapid si fff mult

hai ca0ti explic rapid cum sta treaba ... probabil ca stii deja ... topirea grasimilor se face in etape pentru ca acestea sunt dispuse in straturi: grasimile moi , pufoase si excesul de apa se elimina destul de usor in primele saptamani, apoi urmeaza straturile de grasimi dificile, vechi, dure, tasate, pietrificate,de tip celulita... topirea acestora este mult mai lenta si dureaza mai mult timp fiind un procedeu mult mai complex.

este normal sa existe aceste perioade de platou dar nu intra in panica... ai impresia ca slabirea stagneaza dar nu e asa .... slabirea continua si in curand apar modificari la dimensiuni (de aceea trebuie sa ne si masuram) si dupa un timp si pe cantar rezultate noi [pup][pup]



vali cum stai cu durerile ???

puisorule parerea mea este sa-ti iei faina impreuna cu anca, si eu tot caut cu cine sa ma cuplez , dar nu reusesc sa conving pe nimeni din jurul meu [q]



ANDANII [flo][hia][hia]



[ruga] Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13



"In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma."



[aerob]s-au topit 18 kg, mai am 12 kg pana la targhet [batetoba] cu "montignac, stil de viata nu dieta" [aerob]

#174
lizzy

lizzy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.911 mesaje

Postat 12 februarie 2009 - 13:09







uta, pe mine, acum cativa ani cand am citit pt prima data cartea I a lui monti si cand am tinut prima tura lunga, m-au ajutat foarte mult meniurile scrise zilnic.[flo]



andanii, si eu te-am intrebat de target acum cateva zile, cred ca nu ai observat. wow, ce ambitie ai, toata stima [asia]



dragelor, putem raporta si joia? [:D]



ca eu as raporta un -500g de luni pana azi![:)]

sper sa ramana asa pana luni, ca vreau si eu sa fac buchetel de floricele [:D]









O minune de bazar - Sonia si Andrei /

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13


#175
ymca

ymca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 770 mesaje

Postat 12 februarie 2009 - 13:17

ma simt vinovata ca scriu mai rar[:I]dar lecturez cu mare placere...
si pt ca nu am fost cuminte si-am facut tot felul de chestii cu dreapta, mi s-a deplasat iar osul si am beneficiat de urmatoarea procedura: scos gips si mi-a ciupit ala putin pielea cu un cleste, anestezie locala cu xilina direct in osul fracturat si 3 barbati care au tras de mana mea sa-mi repuna osul la loc[bang][bang][bang]...eu ma dusesem ca o floare crezand ca mi-l taie pana sub cot, si m-am ales cu unul nou, la fel de lung, mult mai strans si cu dureri infioratoare[bang][bang]

de mancat ieri n-am avut chef...dar am servit cu placere niste snitele de pui si seara ananas

a fost un topic la bucatarie despre cum alegem ananasul si de-atunci cumpar in prostie si mananc cate unul zilnic...ca-s mandra ca stiu sa aleg ananas bine copt nu ciudateniile pe care le nimeream inainte

in rest mananc monti cu dulciuri; azi am la mine ciorbita de legume, mananc branza cu ardei gras, peste mult si fructe

sanse, desi halvaua pare monti, eu am stiut dintotdeauna ca e un aliment ingrasacios...nu stiu cum si de ce, dar daca te poti abtine sau mai investighezi putin internetul, poate mai gasesti ceva...asta e feelingul meu

andanii, distractie la munte si zapada cat casa

uta, eu mananc mult peste sau carne pui la cuptor, ori simple ori cu ceva suc de rosii pe langa ori cu niste legume; si cu niste condimente; sunt mancaruri rapide, usor de supravegheat si bune si a doua zi, sau a treia, usor de carat la munca, etc

puisorul, eu la salata de ton pun salata verde, ton in suc propriu, ceapa, ou fiert, masline, lamaie multa si cine nu-i la cura porumb...eu dand retete[:-@][:-@]

daca sunteti acum pe-acasa si aveti putere sa ma ajutati cu ceva: prindeti-va o mana intr-un fular ceva si agatati-o de gat ca si cum ar fi rupta...arata cantarul mai putin ca de obicei? ca eu cantaresc mai putin si cred ca de vina e mana care sta in aer si nu mai trage la cantar[:D]...daca face cineva experimentul rog anuntati

floricele pe campii si va [pup] pe toate

sanatate la fetele bolnave

#176
lizzy

lizzy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.911 mesaje

Postat 12 februarie 2009 - 13:47



meniul de ieri:



md 9: cafea si suc de gref

p 13: racituri cu hrean (nu ma intrebati de ce, asa s-a intamplat[alcool]... cred ca n-au fost deloc ok)

c 18: salata verde, gratar de vita (ff putin), fasole frecata (2 linguri), conopida cu ou si smantana la cuptor (tot 2 linguri), 1 ficatel de pui




abateri: un sandvis normal seara la 10 [bang] de nervi... a fost pe post de tigara, refulare, spuneti-i cum vreti.[q]



meniul de azi:

md 9: cafea si 1 gref intreg

p 13: ciorba taraneasca, felul 2 ciuperci cu salata de varza (catering!)

c 18: conopida cu ou la cuptor, ficat de pui


azi refuz sa am abateri!





O minune de bazar - Sonia si Andrei /

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13


#177
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 12 februarie 2009 - 13:53

ymca , cred ca ai slabit tu , nu mana este vinovata [pup][pup]

nu pot sa cred prin ce treci ... doamne da nu mai lucra cu mana drepata ca nu o sa se mai repare nici intr-un an in ritmul asta .... vai de mine ce nasol trebuie sa fie [q] mi-e mila de tine [q] cat mai trebuie sa stai acuma ? 6 saptamani ?



si eu sunt de parere ca halvaua are multe multe caloriii si e de evitat [pk] deci sanse mama , suntem deja doua care zicem ca mai bine nu ... dar o gura doua n-o fi foc , zic eu [pup]



dianarus nu am sesizat cand m-ai intrebat de targhet, scuze .... parca ziceai ceva ca mai am 2 kg ... dar m-am schimbat , ca sa arat normal mai trebuie sa slabesc cel putin 12... deocamdata sunt dundy bine de tot [q][q] normal ca nu se compara cu cat eram [:D] dar deja dupa atata stagnare mai vreu , si simt ca pot si de ce nu .... vreau si eu sa arat mai bine , sa ma simt bine in pielea mea si sa nu-i fie rusine copilului cu mine ..... (am o chesie cu rusinea copilului ... desi saracutul zice ca nu sunt grasa si sunt frumoasa lui .... copii sunt rai si mai fac glume pe seama mea si nu vreau sa se simta prost .... am mai povestit de chestia asta ... motivatia mea principala cand m-am apucat de monti)



uta ... conservele ton le combini cu toate legumele posibile , daca cu paste nu vrei , cu salata verde, cu mazare, cu varza , cu rosii , ardei .... cu tot ce vrei [pk][pk]



anca si eu sunt innebunita dupa pomello .... si am sesizat ca imi tine la burtica de foame .... acuma e perioada in care e ffff bun la gust si pretul e ok la el

mi-am luat acuma clementine .... n-am mai mancat de cateva zile pentru ca tot pomelo am luat





doamne cat scriu ... sunt mai libera azi ... se vede ... nu va mai plictisesc [q][q]



ANDANII [flo][hia][hia]



[ruga] Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13



"In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma."



[aerob]s-au topit 18 kg, mai am 12 kg pana la targhet [batetoba] cu "montignac, stil de viata nu dieta" [aerob]

#178
lizzy

lizzy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.911 mesaje

Postat 12 februarie 2009 - 14:04

Citat:
citat din mesajul lui ymca



daca sunteti acum pe-acasa si aveti putere sa ma ajutati cu ceva: prindeti-va o mana intr-un fular ceva si agatati-o de gat ca si cum ar fi rupta...arata cantarul mai putin ca de obicei? ca eu cantaresc mai putin si cred ca de vina e mana care sta in aer si nu mai trage la cantar[:D]...daca face cineva experimentul rog anuntati



floricele pe campii si va [pup] pe toate



sanatate la fetele bolnave





[:-)))] [:-)))]



poate nu vezi bine de durere [:D]



probabil era mai greu ghipsul vechi, sau chiar ai dat jos un pic! [cool]









O minune de bazar - Sonia si Andrei /

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13


#179
anca.b

anca.b

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.689 mesaje

Postat 12 februarie 2009 - 14:30

Doamne, Ymca, prin ce poti trece! eu zic sigur ca ai slabit tu...n-are nimic cu modul in care iti tii mina.

cum se alege ananasul? eu n-am luat nicodata, tocmai pt ca nu stiu cum sa o fac...





Anca si [cavaler] Stefan (13.01.2008)

POZE NOI

Bebe Stefan 0-9 luni

Povestea Nasterii

#180
alinam

alinam

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.379 mesaje

Postat 12 februarie 2009 - 14:39

[:D] neata fete cuminti!

Ymca nasol cu mana , bine cu greutatea, nu sunt acasa ca as incerca o cantarire cu mana de gat :))


Andanii ce te invidiez ca pleci la munte, vreau si eu, am vorbit cu Ele si zice ca ninge de rupe la brasov [q], vreau si eu, al meu zice ca :nu avem cauciucuri de iarna, ca avem rezervare la restaurant, ca daca nu ajungem ca e zapada samd [q] vreau la munteeeeeeeeeee.



Alina, mama de Vlad (25.09.2005)



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -