Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

MONTIGNAC (113) STIL DE VIATA NU DIETA


207 raspunsuri la acest subiect

#191
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 12 februarie 2009 - 18:07

e voie sa papam ficatei , eu am papat si pap [pk]



cu sutien ??? fara sutien ???? chiar o sa incerc , poate cantaresc si eu mai putin [:D][:D][:D]



despre ananas o sa incerc si eu , ca sincer ori il nimeresc prea crud , ori prea copt si arunc 80% din el, ,ma dspera ... stiu ca e bun ... deci mai insist acuma dupa explicatiile voastre [pup]



androix cum a fost la examen ... sa stii ca ti-am tinut pumnii [pup]



sanse , no las ca poti papa halva putina , parca mi-ai facut pofta



stiti ce am facut ??? piftie ... cu carne de pui, castraveti murati, am mai pus mazare , niste rondele de morcovi, si ciuperci ... si gelatina alimentara din comert ... a iesit superrrrrrr , prima oara am facut si a iesit bestial ... trebe sa vad ce zice monti despre gelatina asta [:D][:D] dar deja am mancat [pk][pk]



la cristescu la fel zic si eu cu bugetul ... inainte mancam numai prostii , dulciuri , biscuiti la greu , mezeluri care mai de care , sunci si branzeturi scumpe ... mie mi se pare o reducere a bugetului totusi [olala][olala]



ANDANII [flo][hia][hia]



[ruga] Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13



"In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma."



[aerob]s-au topit 18 kg, mai am 12 kg pana la targhet [batetoba] cu "montignac, stil de viata nu dieta" [aerob]

#192
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 12 februarie 2009 - 18:09

Citat:
citat din mesajul lui alinam
[:D] neata fete cuminti!Ymca nasol cu mana , bine cu greutatea, nu sunt acasa ca as incerca o cantarire cu mana de gat :))Andanii ce te invidiez ca pleci la munte, vreau si eu, am vorbit cu Ele si zice ca ninge de rupe la brasov [q], vreau si eu, al meu zice ca :nu avem cauciucuri de iarna, ca avem rezervare la restaurant, ca daca nu ajungem ca e zapada samd [q] vreau la munteeeeeeeeeee.Alina, mama de Vlad (25.09.2005)
daaaa si sunt super fericita din cauza asta , abia astept sa merg , nu am cum sa merg de maine , maine pleaca celelalte 5 familii cu care mergem ... are andrei sambata concurs si trebuie sa fie prezent , asa ca plecam dupa [q][q] dar tot e ceva decat deloc [pk]ANDANII [flo][hia][hia][ruga] Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13"In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma."[aerob]s-au topit 18 kg, mai am 12 kg pana la targhet [batetoba] cu "montignac, stil de viata nu dieta" [aerob]

#193
anca.b

anca.b

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.689 mesaje

Postat 12 februarie 2009 - 18:44

Andanii eu zic ca e ok gelatina din magazine. pofta buna la piftie.



vreau si eu la munte, la mare, la orice!!!! numai sa mai ies din orasul asta!!!! din pacate nici o sansa! poate mai la primavara...daca se indura sotu' sa-si ia o zi libera...



Anca si [cavaler] Stefan (13.01.2008)

POZE NOI

Bebe Stefan 0-9 luni

Povestea Nasterii

#194
ymca

ymca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 770 mesaje

Postat 12 februarie 2009 - 18:53

androix, gata examenul? durerea de cap n-a fost cauzata de presiunea atmosferica din zilele astea? (in familia sotului sunt toti meteosensibili si la fiecare scadere sau crestere de presiune au dureri de cap...eu nu[:D])

andanii, si eu am chestia asta cu "sa fie copilul mandru de mama lui"; mi-aduc aminte ca in copilarie eu o vedeam pe mama mea extraordinar de frumoasa si ma mandream cu ea; asa ca mi-as dori ca si fetele mele sa ma vada la fel

am fost la restaurant si am rezistat eroic: peste cu legume[pk][pk][pk]

#195
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 12 februarie 2009 - 20:44

ymca .... da ? inseamna ca nu sunt singura [pup][pup] credeam ca am eu probleme [q][q]



si eu am dureri de cap la schimbari [q][q]



acuma am pus la fiert spanac .... da nu stiu cum sa fac , m-am plictisit de reteta vesnica cu smantana [q] sanseeeee cum faci tu spanacul ?????



anca tu crezi ca e ok gelatina aia din magazine ???? o fi mai buna decat gelatina din soricul de porc nu ???? cel putin mai dietetica [pk]



la noi ninge, ninge , ninge , e asa de frumossss , da nu se aseaza e ud pe jos cum a plouat zilele trecute [q]



ANDANII [flo][hia][hia]



[ruga] Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13



"In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma."



[aerob]s-au topit 18 kg, mai am 12 kg pana la targhet [batetoba] cu "montignac, stil de viata nu dieta" [aerob]

#196
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 12 februarie 2009 - 21:30

[:D] Am luat, fetele, si ultimul examen [pk]



Dar pe mine ma credeti? Sotul meu ma anunta acum doua zile ca daca vreau la munte mergem weekendul asta, in saptamana urmatoare o sa fie el plecat, sau dupa ce se intoarce. Ma credeti ca n-am nici un kef dupa ce l-am tocat marunt ca nu m-a dus la munte, ca am pierdut zapada samd??? [alcool][:D] Ce sa fac ca sa ma mobilizez? Am o oarecare idee, ar trebui intai sa ma impac cu el [:D] ca suntem un pic certati...



Creatiile mele



Andreea mama de Filip si Georgia

#197
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 12 februarie 2009 - 22:28

Citat:
citat din mesajul lui Androix
[:D] Am luat, fetele, si ultimul examen [pk]Dar pe mine ma credeti? Sotul meu ma anunta acum doua zile ca daca vreau la munte mergem weekendul asta, in saptamana urmatoare o sa fie el plecat, sau dupa ce se intoarce. Ma credeti ca n-am nici un kef dupa ce l-am tocat marunt ca nu m-a dus la munte, ca am pierdut zapada samd??? [alcool][:D] Ce sa fac ca sa ma mobilizez? Am o oarecare idee, ar trebui intai sa ma impac cu el [:D] ca suntem un pic certati...Creatiile meleAndreea mama de Filip si Georgia
bravoooo , felicitarile mele [pup]iar despre munte , cum doamne sa nu te mobilizezi cand e vorba de plecat , de iesit din monotonie .... vai sa nu te aud , da? si nu mai fi suparata pe el , nu e bine sa fiti certati .... cine sit din ce mizilic v-ati certat [flo][flo]ANDANII [flo][hia][hia][ruga] Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13"In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma."[aerob]s-au topit 18 kg, mai am 12 kg pana la targhet [batetoba] cu "montignac, stil de viata nu dieta" [aerob]

#198
alinam

alinam

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.379 mesaje

Postat 13 februarie 2009 - 09:35

[:D] Buna dimineataaaaaaaaaaaa!

Andreea felicitari pentru examen si cum adika nu ai chef de plecat? pai mie daca imi zice sotul ca in 15 min. plecam la munte io sunt gata, la usa in mai putin de 5 minute,da nu am eu norocul asta [:D], poate asta vrea si el sa va impacati la munte, tot e Valentine's day [:I].

Acum ce sa zic mai intai ca ieri m-am porcait cu o ciocolata intrega cu menta? sau ca am mancat varza calita cu paine monti pana nu am mai putut sa respir? da m-a penalizat rau cantatul dimineata, asta e, nu imi pare rau [:D] sau mai bine sa va zic cum fu' experimentul "cu sutien/fara sutien" ?
Scena: eu dimineata in kuku gol iesita de la dush, ma urc pe cantar 65.7kg (mult al naibii), cantarit de 3 ori in 3 pozitii diferite ale cantarului, acelasi rezultat, eu peste 2 min. cu sutien pe mine 64kg [wow] repetat scena de 3 ori sa ma conving ....deci fetele cine mai doreste? cine mai pofteste sutien? [:D]
Asta explica multe:de ce cand ma cantaresc acasa atarn mai greu decat peste 5 min cand ma cantaresc la mama , de ce uneori dimineata cantaresc mai mult decat cand ma intorc de la munca(imbracata).

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)


#199
valentinag

valentinag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.324 mesaje

Postat 13 februarie 2009 - 10:40

Alina,daca ai sani mai mari,cantaresti mai putin cu sutien,ca ii tine[:D]Am facut eu experimentul,tinuti in palme,impotriva gravitatiei ca sa zic asa,mai putin 3kg[:D]

Andreea,felicitari pen' examen!

Azi bag la ghiozdan si legume si fructe,ca maine am musafiri,fac tort,duminica am musafiri,fac tort,luni ma serbez la servici,tort si salate,plus tarte,va inchipuiti ca luni nu dau nici un raport da?[:D]



"La vita e bella"

De mancare

Dulciuri

Din gradina mea

#200
alinam

alinam

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.379 mesaje

Postat 13 februarie 2009 - 11:12

[:D] Valentina m-am linistit hehehehe, am sani marisori si lasati ca naiba, am rugat-o pe Ele sa faca si ea experimentul si la ea iese invers, ba mai mult l-am pus pe sot sa se cantaresca cu si fara chiloti [:D] sa vad daca la el conteaza ce atarna [:D], da are aceeasi greutate si cu si fara chiloti, concluzia e ca trebuie sa imi caut un barbat care atarna mai greu la cantar fara chiloti [batcap][:D][cool][^][;)][:-)))][:-)))][:-)))]

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -