Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 10 voturi

Endometrioza ne-a unit in lupta pentru BEBE


214 raspunsuri la acest subiect

#171
ginamaria

ginamaria

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 421 mesaje

Postat 11 octombrie 2008 - 22:12

GEORGIAmie nu mi-a zis nimeni nimic dar a trebuit sa am grija ca ma ingrasam pe zi ce trecea........am reusit in 6 luni sub tratamnt sa pun 10 kg pe mine,ceea ce de la 58 la 68 e cam mult.Dar in rest mie nu mi-a zis nimeni nimic,poate stiu alte fete altceva.la cateva luni dupa ce si-a terminat efectul Diphe am inceput sa le dau jos dar mi-a trebuit un an sa reajung la veche greutate........[bang]Pup

http://tt.lilypie.com/TJoqp3.png

#172
Ioanatugs

Ioanatugs

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.254 mesaje

Postat 11 octombrie 2008 - 23:29

Aerlilian iubita, e prea devreme pentru test! Ce scrie pe test??? Nu scrie ca se face chiar din prima zi de intarziere??? Eu una stiu ca mai devreme de z28 , 29 e facut degeaba. Mai asteapta putin iubita si nu dispera,[pup] pentru ca indiferent de rezultat veti gasi o solutie si pina la urma va veni si [bibe]
Crisis81 ma bucur ca te-ai distrat frumos aseara![pup] Sa mai faci iesiri din astea![flo]

Si soarele va zambi de dragul tau [copil]

#173
ralu_t

ralu_t

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.206 mesaje

Postat 12 octombrie 2008 - 01:08

aerlilian subscriu la ce a zis ioana. mai asteapta 2 zile, pls, si dupa aia te poti gandi la a 3-a IA. daca n-o fi sa fie nici acum, vb cu T. , vezi ce-ti propune, poate mergi si la o clinica pe afara, gen unguri, eu una asa as face. tu cum stai cu FSH-ul? eu nu cred ca e cazul sa-ti faci griji de varsta.[pup]

georgianu e nevoie de regim pe timp de diphe. nici chiar sa renunti la ceea ce in mod normal face rau fiindca estrogenul e oricum asa de scazut ca nu mai conteaza aportul din mancare. ideea ar fi sa profiti sa tii un fel de cura de detoxifiere, adica mai putine grasimi, carnuri de porc/vita/oaie, fainoase, etc. eu am mancat sanatos, am scos zaharul si am papat fructoza, si cate o prajitura[:D], dar rar, mult iaurt, fructe, gratar de pui si peste, salate muuuulte cu ulei de masline, paine neagra.nu m-am ingrasat, ba din contra, am slabit vreo 2 kg. n-am facut celulita, nimic. in afara de bufeuri-brrr- si draci [bang]totul a fost ok.[asia]



a venit toamna...cu un bebe albastru



RALU-[mamica] de minune TUDOR [:D][:D][:D]



poze tudor





#174
foryv

foryv

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 36 mesaje

Postat 12 octombrie 2008 - 01:30

[invazie]oau ce de fete noi si multe mai suntem,poate mai impartasim din experiente si cunostinte,eu nu prea mai am timp de scris si intru abia la sf de saptamana pt ca sunt eleva,dupa servici direct la soala si asa in fiecare zi pana la 8 vin moarta de oboseala.
Am citit pe aici ceva de dureri la ovulatie,dureri mari,tin sa mentionez ca eu nu am, kiar nu simt nimic,luna asta am fost"oki si ureki"si am simtit o usoara durere ca atunci cand trebuie sa vina rusii dar nimic serios,cat despre glera am avut o singura data si atunci sotul era plecat intr-o misiune lunga si nici nu stiam ce e aia(atunci am fost la medic si m-a lamurit ce e cu "albusul de ou").
Acum iar pleaca in decembrie,sper pana atunci sa reusim sa facem ceva treaba[olala],acum sunt la ovulatie,sa vd ce iese.Am endometrioza,rh negativ,uter retrovers,numai bune pt o sarcina[q],speranta moare ultima.Nu am mai luat nimic naturist,de frica, nici nu am cunostinte despre produse,kiar dak unele dintre voi le iau cu incredere(cred ca date de dr vostru)si din dorinta de a face bine si de a ramane cat mai repede[gravi]sa nu inhib ovulatia,nu stiu ce se ia tot timpul si ce dupa ovulatie[alcool],asa ca mai bine dupa ovulatie,tinctura de zmeur si mastodinonul,sau poate ma lamureste si pe mine cineva,si cretisoara si napraznicul,la fel.
Deci[sex] de voie pana in decembrie apoi pauza(6 luni pana vine sotu)apoi mai vedem,la anu sigur mergem la d-nul T .
[pup][pup][pup]endo frumoasele,soarele sigur va iesi si pe stada noastra.
A apropo,am vazut un film pe euforia sapt asta despre un cuplu cu probleme ca ale noaste si pana la urma sunt sfatuiti sa infieze,dar ea moare din cauza ca i se gaseste cancer,o poveste trista dar realista,sincer in afara cu moartea personajului,m-am regasit in povestea asta,si disperarea ,timpul care se scurge asa de repede si nestinta doctorilor,te fac sa nu mai poti rabda si sa treci la adoptie(inca nu ma vd iubind un alt copil,suna egoist),dar sti cum se zice:nu zi hop pana nu sari!
Am vb si cu al mei si m-am hot ca daca nu reusim pana la 35de ani o sa adoptam,dar eu inca sunt tinerica si mai asteptam,imi vine sa plang din nou,nu e prima data,plang mereu, mereu ,mereu si sunt invidioasa pe toate fetele care raman insarcinate.[pup] si imbratisez toate fetele cu drag,scuze ca m-am abatut de la subiect [flo][flo][flo]pt voi fetelor,ca imi sunteti aproape.

#175
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 12 octombrie 2008 - 01:37

Ciaaau! [flo]O praji ma pe seara-asa macar ca suntem abandonate pt meci-merge?[:D][papica][yami][pahar]

Eu mi-am incepur Ziua asa[pathot]dupa o pauza lunga ca sa nu fac rau[alcool] cam pe cand te culcai tu Crisis[pup][pup][:D]m-am cadorisit si eu[:D]

Ioana [pup][pup]de aseara n-am mai luat utrogestan,daca dansul este acolo rezista eroic cateva zile,nu?[:)]Mai astept,testele nu m-au mintit niciodata,luna nu e perfect rotunda inca...ca eu de obi ma transformez in rusoaica atunci ca bampirii[alcool]Azi nu m-am testat sa nu ma sictiresc...si nu mai ma testez pana marti,daca pana atunci nu vin necpoftitii sar si donez sange.

Aerlilian [pup][pup]fii barbata!Tare mult m-ai amarat cu mesajul tau de dincolo[bang]Iubita esti intr-un stres continuu si asta nu e bine deloc.Uite, iti dau un site sa te linistesti sa vezi ca e prea devreme pt amandoua sa ne testam http://www.whattoexp...ilized-egg.aspx si asta in saptamana 4 de la prima zi a UM,cica inca se nideaza?[olala]so...caaaaaaaaalm ca oricum nu putem sa facem mai mult decat facem.Eu as putea sa sacrific tigarile dar[:I] in schimb am vopsea de par in casa si nici macar nu o mai bag in seama[alcool].

Georgi[pup][pup] normal tre sa ai grija cu dulciurele si alte chestii colesteroase dpdv al greutatii,ca amu ni se cam pune...mie nu mi-o zis nimeni(m-am scos[8D] )si m-am facut cat Fulga.Dar calciu si minerale,vitamine e bine sa iei.Normal e bine sa nu adaogi un stres in plus asa ca eu zic sa te rasfeti dar cu moderatie.Si miscaaare daca reusesti este minunat![:)]

Foryv[pup][pup] scoate-ti gargaunii din cap sa nu vin sa ti scot eu!Sa te uiti la filme optimiste iar cu RH poti face primul vaccin in saptamana 28 de sarcina-Rogham si e ok.Bafta la iubareala cu barzoiu'![:D]

Ralu,Gina...toate fetele[pup][pup] va urez o DUMINICA FRUMOASA alaturi de cei dragi!KISSES



[si-eu]

nu mor caii cand vor cainii...

#176
Ioanatugs

Ioanatugs

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.254 mesaje

Postat 12 octombrie 2008 - 03:16

Lucialu dar nu mi-ai raspuns la intrebare. Deci cand e ziua ta??? Ne servesti cu prajituri pentru ca suntem abandonate la meci, sau pentru ca e ziua ta??? Hai zi repede.... ca ma supar![:D]

Si soarele va zambi de dragul tau [copil]

#177
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 12 octombrie 2008 - 04:45

Ioana pai am scris Ziua cu Z mare[:D][:D][:D]eeee normal ca am dat-o pe cotite daca am disparut ca magaru' in ceata si va serveam la orele 11 jumate noaptea prajituri[:I].Ati mancat? ca Banzai!vine fomista si rade tot,adica je[:I] si va treziti cu prajitura smulsa din gat[:D]Acum m-a trezit motanu' sa-i dau drumul afarica [bang]si cu ocazia asta am mancat un pic.[alcool]..hmmm daca nu e cu ochisori sa vedeti voi ce ochisori de melc fac eu ca inseamna ca infuleg de piga nu de gravideala.Tre sa mananc des cate un pic ca mi se face rau altfel[alcool]



[si-eu]

nu mor caii cand vor cainii...

#178
aerlilian

aerlilian

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.307 mesaje

Postat 12 octombrie 2008 - 11:08

Lucicut,sa ne traiesti si sa ai parte de toata fericirea din lume!Fericire maxima si sanatate din belsug![s][s][s] Si sa vina un cadou sub forma de...[bebic]

Multumesc pentru site,e interesant ce scrie acolo,dar...eu am cm de 25-26z si am facut test barza pe care scrie ca e relevant cu 4 zile mai devreme.Deci...Ioana ,oricat as vrea sa ma incurajez...tot nu-mi iese!



[foto]

#179
tamaryllis

tamaryllis

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.727 mesaje

Postat 12 octombrie 2008 - 11:14

pana la urma dau navala peste voi sa-i urez si eu Luciei [cor]
Laaaaaaaaaa Muuuuuuuulti Annnnnnnnni!

sa ti se indeplineasca cea mai mare dorinta!

#180
ginamaria

ginamaria

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 421 mesaje

Postat 12 octombrie 2008 - 11:23

LA MULTI ANIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!![flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup]
Sa dea DD sa ti se indeplineasca toate dorintele si sa fie cel mai frumos an de pana acum.PUP SI SA TE SARBATORESTI FRUMOS.[cheers][harp][cina2][cina2][comoara][cor][disco][ispita]TOT CE ITI DORESTI TU.....LA ALEGERE[:I]

http://tt.lilypie.com/TJoqp3.png


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -