Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

sistem MLM


59 raspunsuri la acest subiect

#21
alinadel

alinadel

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 50 mesaje

Postat 18 iunie 2008 - 19:23

nici eu am incredere in retelele astea... au incercat diverse persoane sa ma includa in sistem, dar... cred ca daca incepi sa faci munca asta devii un fel de scava a sistemului, cred ca incepi sa vezi in orice om un posibil ''lucrator''[zid]... mie imi place sa fiu libera [:p]

alinadel

#22
Fomalhauti

Fomalhauti

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.629 mesaje

Postat 04 iulie 2008 - 21:41

Acum am vazut subiectul.

Eu am lucrat in Amway (nu, nu va bucurati degeaba, nu a venit diamantul). De fapt, am lucrat si in Calivita si in Forever Living. Ma pasioneaza ideea (da' pe mine m-a pasionat si comunismul; ideea ma pasioneaza in continuare).

Eu am vazut diamanti, am dat o gramada de bani sa-i vad.

Eu cred sincer ca se poate ajunge la acel moment in care nu mai muncesti si primesti bani. Dar inainte de asta ajungi intr-un moment in care muncesti rau de tot. Eu am ajuns acolo si am renuntat. Ajungi intr-un moment cand niste oameni te cheama sa prezinti prietenilor lor afacerea. Si e foarte jenant sa nu te duci fiindca pe oamenii acestia tu i-ai convins sa faca afacerea si le-ai promis sa-i ajuti. Si, de fapt, asta e munca pe care trebuie sa o faci, nu o faci, nu iei bani. Cand ai ceva mai multi oameni in retea ajungi sa ai tot timpul ocupat, sa te deplasezi de colo-colo. Si mai dai de unul care stie pe cineva "precis foarte interesat" undeva in provincie si ala ar fi interesat daca prietenii lui ar fi, mai vino tu sa la spui si prietenilor mei.

La inceput trebuie sa bagi si ceva bani in afacere, sa cumperi produse, ca in general trebuie sa povestesti despre ele, cum le folosesti, eventual sa si arati, eventual sa le lasi o cantitate sa incerce. La Amway produsele sunt exceptionale dar sunt scumpeeeeeee. Nu le stiu pe toate, intre timp au mai aparut, eu m-am retras cu totul la un moment dat.

Pentru o persoana sociabila activitatea in sine este chiar placuta si interesanta. Reiei relatii cu vechi cunoscuti, cunosti o gramda de oameni noi si auzi lucruri pe care nu ti le-ai fi imaginat. Dar, repet, trebuie sa ai timp cvasinelimitat. Cred ca este o activitate ideala pentru un pensionar cu copiii la casa lor.

A, si la Amway iti recomanda sa citesti niste carti foarte interesante, majoritatea de psihologie aplicata si iti mai recomanda sa asculti niste casete audio (probabil au si CD-uri) pe care vorbesc niste oratori deosebiti si spun chestii istete. (Alti bani....)

Am recitit ce am scris si reiese ca daca ai timp si ceva bani te poti distra facand MLM.

Daca nu voi avea nepoti in grija cred ca ma voi reapuca de activitatea asta peste vreo 18 ani, aviz amatorilor, ma puteti pune pe lista...

#23
crinuta

crinuta

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.175 mesaje

Postat 10 iulie 2008 - 20:06

quote:
citat din mesajul lui Fomalhauti

Acum am vazut subiectul.



Daca nu voi avea nepoti in grija cred ca ma voi reapuca de activitatea asta peste vreo 18 ani, aviz amatorilor, ma puteti pune pe lista...




Hehe, eu te-as pune de pe acuma, dar daca zici ca trebuie sa astept 18 ani... hm....

Una peste alta, eu cred in sistemul asta, si chiar cunosc oameni care traiesc doar din asta si castiga super.
Cam acolo doresc eu sa ajung. Mai bine sa fiu eu ocupata pentru afacerea mea, decat pentru un sef.


Crinuta si [bonjovi] Rayan


GNLD- un mod de viata!







Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm



#24
crinuta

crinuta

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.175 mesaje

Postat 24 iulie 2008 - 14:37

Cam liniste pe aici.
Nu mai ziceti nimic? Merge treaba?

Crinuta si [bonjovi] Rayan


GNLD- un mod de viata!







Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm



#25
anda141

anda141

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.455 mesaje

Postat 01 august 2008 - 12:13

In MLM nu este nici o smecherie, cum zicea cineva. Daca muncesti castigi, daca nu muncesti, nu castigi. Nu este nimeni pacalit, ptr. ca nu are cum. Eu vand produsele si imi incasez comision, nu dau nimanui nimic pentru asta. Insa trebuie sa ai talent in vanzari, pasiune ptr. asta. Si da, daca muncesti chiar se castiga bine. Si nu trebuie neaparat sa ajungi sa nu mai muncesti si sa curga banii...in ce alta afacere se intampla asta ?
Eu zic ca este o modalitate de a castiga bani frumosi fara sa fii angajat al cuiva si sa fii la dispozitia sefului. Merita incercat, nimeni nu are nimic de pierdut. Practic tu cumperi produse si le vinzi, iar adaosul iti ramane tie. Nu iti place, nu mai vrei sa contiui, te opresti si gata, nu se supara nimeni si nici nu ai pierdut nimic.

#26
crinuta

crinuta

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.175 mesaje

Postat 01 august 2008 - 13:33

Si eu sunt adepta acestui sistem, si cunosc oameni care fac averi, care fac doar asta.
Ce e mai fain decat sa iti aranjezi tu programul cum vrei, sa nu dai socoteaala nimanui?


Crinuta si [bonjovi] Rayan


http://apparitionsou...already-on.html







Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm



#27
Victoria

Victoria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 942 mesaje

Postat 01 august 2008 - 15:56

Si eu cred ca e vorba de f. multa munca...Toate doamnele de la care am cumparat in timp( Avon, Amway, Oriflame, Hemel, si care or mai fi...) alearga zi lumina cu geanta aia enorma in spinare, pe la firme, birouri, etc sa-si vand produsele...Una chiar mi-a spus, o data, cat e de obosita, sa cari multe kilograme de sampoane samd pe scari in sus si in jos de la o usa la alta...Pana ajungi "sef" iti trece os prin os...

V

“Shine on my way"

#28
kariguld

kariguld

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.428 mesaje

Postat 02 august 2008 - 17:12

am inteles ideile voastre, nici eu nu sunt impotriva acestui sistem,

vroiam sa stiu daca CHIAR exista oameni care lucreaza in astfel de sistem si au ajuns la nivelul sa castige bani, in asemenea mod incat sa nu trebuiasca sa mai faca mare lucru.....
asta as vrea sa aud eu.....ca propuneri primesc de la multi...intra si tu in sistem.....dar....eu am o alta afacere, din care castig bani f frumosi ....si nu-mi vine sa cred ca dupa 5 ani in sistem MLM, voi ajunge sa stau la umbra si sa curga banii.....



Kari

#29
crinuta

crinuta

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.175 mesaje

Postat 02 august 2008 - 21:59

Da, eu cunosc oameni care traiesc doar din asta, si traiesc nu bine, ci foarte bine, si nu ma refer la Avon sau Oriflame..

Crinuta si [bonjovi] Rayan









Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm



#30
bonamea

bonamea

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 223 mesaje

Postat 06 august 2008 - 21:30

Citat:
citat din mesajul lui lavi02

Asta nu e tot ceva gen joc piramidal? Cam asa suna...




Daca e sa analizezi e intradevar sistem piramidal ca in afacerile obisnuite-adica de la producator pana la client pretul e in crestere "piramidala"-profitand din plin comerciantii si bancherii.In rare cazuri producatorii.
In MLM castiga bine cei ce reusesc sa urce treptele superioare,rareori prin rezultate personale,si deseori pe baza de PCR(pile,cunostinte si relatii).Asta probabil se intampla in tari subdezvoltate ca Romanica de azi ,a noastra.Am experienta in domeniu,de 7 ani.Am castigat atat cat sa nu zic ca muncesc degeaba,am crescut copii si nu i-am neglijat,muncind in acest domeniu-MLM.Nu am beneficiat de asig.de sanatate si pensie in aceasta perioada.Oricum sunt nevoita sa apelez la cabinete medicale particulare ca sa beneficiez de servicii mai bune,nu super.

Sa te temi de omul prea tacut si de apa prea lina.(proverb turc)
Cuvintele sincere nu sunt totdeauna elegante;cuvintele elegante nu sunt totdeauna sincere(Lao Tzi)


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -