Sari la conținut

Sari la conținut


Copil prost educat


62 raspunsuri la acest subiect

#51
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.331 mesaje

Postat 29 mai 2022 - 09:17

Ramai aici, nu pleca!

 

Trebuie sa plateasca pensie alimentara! Doar daca pleaca pe Luna nu plateste.

 

Eu am eliminat cuvantul " a AJUTA" cand vine vorba de treburile casnice,,  cum adica sa fii ajutata? Te-ai nascut cumva cu matura si tigaia in mana?Eu cred ca daca amandoi lucrati si aveti copii , e responsabilitatea amandorura nu doar a ta.

Societatea s-a schimbat, oricine poate sa apese un buton la masina de spalat, aspirator sau aragaz!

 

Iti recomand astahttps://www.google.c...bg4ySRUyMtFOy3p

 


Editat de Collins20, 29 mai 2022 - 10:00 .


#52
Andredee

Andredee

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 29 mai 2022 - 11:23

N-ar plati ca ar gandi ca nu e el prost sa ne plateasca noua pensie alimentara, si el sa munceasca ptr noi. Ar pleca “in lume” sa nu l mai gaseasca nimeni, asa a zis ca ar face. 
Ar fi bine daca ar avea un serviciu, dar de 3 ani a renuntat la el in ideea de a ma ajuta pe mine cu copilul sa fac fata si la facultate. Intre timp si-a dat seama ca e prea greu si ca nu e de el si mi-a pasat mie cam toate responsabilitatile. Singura data cand nu treb sa stau cu copiii e cand plec cateva ore la serviciu. 
Mi a zis de la inceput ca daca eu o sa castig suficient el se “pensioneaza” ca oricum nu i place munca si nu i vede rostul. Ca toti o sa l invidieze, ce barbat smecher e el, si-a luat “muiere” care il intretine. 
E un egoist, i-am zis si lui, n am avut cu copiii si cu facultatea la un loc cate probleme am avut cu el. Mental am facut fata la toate, dar cand si-a mai canalizat si el atentia asupra mea am avut multe momente in care era sa clachez. Am plans si m am ridicat. 
Deci cam asta ar fi problema lui, ca nu munceste si sta toata ziua la tv, iar energia pe care o are si o canalizeaza sa mi gaseasca mie defecte. 



#53
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 29 mai 2022 - 11:30

Si totusi vrei "sa repari" caZnicia, nu sa divortezi si sa scapi de un rahat [alcool]



#54
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 29 mai 2022 - 11:33

N-ar plati ca ar gandi ca nu e el prost sa ne plateasca noua pensie alimentara, si el sa munceasca ptr noi. Ar pleca “in lume” sa nu l mai gaseasca nimeni, asa a zis ca ar face. 
Ar fi bine daca ar avea un serviciu, dar de 3 ani a renuntat la el in ideea de a ma ajuta pe mine cu copilul sa fac fata si la facultate. Intre timp si-a dat seama ca e prea greu si ca nu e de el si mi-a pasat mie cam toate responsabilitatile. Singura data cand nu treb sa stau cu copiii e cand plec cateva ore la serviciu. 
Mi a zis de la inceput ca daca eu o sa castig suficient el se “pensioneaza” ca oricum nu i place munca si nu i vede rostul. Ca toti o sa l invidieze, ce barbat smecher e el, si-a luat “muiere” care il intretine. 
E un egoist, i-am zis si lui, n am avut cu copiii si cu facultatea la un loc cate probleme am avut cu el. Mental am facut fata la toate, dar cand si-a mai canalizat si el atentia asupra mea am avut multe momente in care era sa clachez. Am plans si m am ridicat. 
Deci cam asta ar fi problema lui, ca nu munceste si sta toata ziua la tv, iar energia pe care o are si o canalizeaza sa mi gaseasca mie defecte. 

Sincer nu prea inteleg de ce anume te plangi? Cum nu inteleg TU ce vrei defapt?  Fara sa fiu gresit inteles ceea ce faci tu este o forma de masochism. 

Aici chiar au fost raspunsuri extrem de deschise doar ca.... ma intreb citind ceea ce scrii daca are vreun rost vreunul dintre ele.

Eu cel putin ridic din umeri. Un om rational cred ca ar lua decizii corecte. De aceea ridic din umeri si spun:
- Ok, live you life! Oricare ar fi aceea.



#55
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 30 mai 2022 - 08:58

Dupa cate stiu eu aveti in spital psiholog ptr medici , mergi la psiholog sa vorbesti despre relatia cu sotul tau. 



#56
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 31 mai 2022 - 11:20

Adica omul nu lucreaza, sta zi lumina acasa la TV, calculator si nu face nici in casa nimic??? Cu copiii nu sta, vase nu spala, ceva curatenie probabil nu, cumparaturi, probabil nu, ceva mancare - Doamne fereste... sta doar sa gaseasca defecte altora?? Normal, ca doar are timp. SI daca inca se plictiseste si cu asta, atunci sare la bataie....  [fal]

El vad ca traieste foarte bine pe principiul "Cine nu munceste nu greseste si merita sa fie premiat". 

 

Pe cand ala de munceste, normal ca nu e perfect, nu-i ies toate mereu si merita criticat din cand in cand..  [alcool]  [alcool]

Nu e ok asa... intr-o relatie lucrurile se impart, nu 100% egal si simetric, ca depinde de multi factori, dar se impart. Unul munceste mai mult si castiga mai bine, celalalt sta cu copiii, iese pe afara, ii ia de la scoala/gradi etc. Unul face cumparaturi, celalalt curatenie... sau amandoi, unul calca rufele, celalalt repara ceva prin casa sau face altceva...



#57
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 02 iunie 2022 - 22:11

nenorocesti 1 viata de adult (a ta), 2 vieti de copii (ai tai) si vietile viitorilor parteneri ai copiilor tai. sigur, sigur doresti sa fii eternamente responsabila pentru damage-ul asta?

 

omul ala de langa tine e obsedat, ca sa nu zic psihopat.

ca sa-l repari trebuie sa-l duci la terapie serios. pe banii tai sau ai parintilor lui. daca e de acord si nu-i recomanda si terapeutului sa-si cafteasca muierea.


Editat de Pepco, 02 iunie 2022 - 22:20 .


#58
ioana

ioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.043 mesaje

Postat 03 iunie 2022 - 18:49

Pepco  [pk]



#59
Andredee

Andredee

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 05 iunie 2022 - 22:59

Da, stiu ca nu e bine ceea ce fac, dar nu sunt sigura ca e 100% vina lui, probabil de asta nici nu pot hotari daca sa plec sau nu. Din spusele lui eu sunt vinovata 100% ptr cum se comporta el cu el; ca sa dau un ex zilele trecute a vrut sa mi dea o palma ca cica am fost tupeista toata ziua, eu m am gandit ca o sa mi dea tare si i-am dat si eu; problema e ca el abia m a atins (probabil nici n a vrut sa ma loveasca, doar sa ma sperie) si eu i am dat destul de tare si s a suparat. Din ce zice el e vina mea ca n ar trebui sa dau si eu ca femeie si sa mi stiu locul; de aici si neintelegerile noastre si nehotararea mea de a pleca. Ma gandesc ca e si vina mea intr o proportie mare ca nu sunt femeia aceea perfecta si iubitoare pe care el si o doreste, dar traind intr un mediu toxic(familia mea) poate atrag cu el tot ceea ce am trait in copilarie si de aici si cearta cu el. 
El zice ca e de vina caracterul pe care il am, ca ii raspund si nu ascult de ce zice el. Si da, probabil nu l respect prea mult, dar daca s ar implica si l as vedea ca face probabil si respectul meu ar fi altul. 
Chiar nu stiu cum sa o dau la capat cu omul asta fara sa afectez copiii, pe mine si sa fie bine ptr noi toti si fara sa divortez.



#60
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 06 iunie 2022 - 05:28

Dacă ați ajuns sa va altoiți reciproc, nu mai e mult pana la bătaie în toata regula. 

Si tu tot cauți scuze...

 




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -