Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Penguin's happy summer (faza noi vara nu dormim, ne berim si veselim)


706 raspunsuri la acest subiect

#641
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 21 septembrie 2021 - 20:20

buna seara

 

Ella  [pup]  ar trebui  sa ma cam incumet. succes fetei tale! e fff tare!

 

Fleur  [floare3]  am cam obosit s-o iau mereu de la capat, dar..daca as sti ceva sigur intr-o alta tara si as considera ca mi-ar fi ok, as pleca iar.


Editat de velvet, 21 septembrie 2021 - 20:21 .


#642
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 22 septembrie 2021 - 09:49

salutare!

 

Fleur, sanatate si refacere rapida. imi pare rau pentru colega ta, cu accidentul...se intampla uneori sa te calce masina deci si asa...orice se poate [:)]

ce baiat mare si independent ai! bravo! acum poti sa-ti gasesti alt partener de somn [:I]

 

Velvet, eu  nu sunt buna la sfaturi legate de mutare/plecare...m-am nascut si traiesc aici de 40 de ani si nici nu as pleca nicaieri. exceptie, daca fetele mele pleaca ma mut si in China si in Timbuktu [:D]

 

si C e la intensiv engleza ceea ce inseamna ca au dat un examen de admitere suplimentar si ca in afara de cele 2 ore de engleza pe care le fac toti elevii mai fac inca 2 de istorie si civilizatie britanica. eu sunt multumita - citesc mult ziare si reviste si oricum e maxim din ce ar putea face la noi in oras.



#643
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 22 septembrie 2021 - 12:32

Hello! S-a dus caldura cu tot cu soare si tot ce are vara mai bun. Dimineata copiii au plecat la scoala pe 2 gr! Nu gaseam geci groase, nu gaseam polare, nu gaseam nimic!

Velvet si sfatul meu e sa privesti cu incredere spre vest, daca acolo se deschide o poarta!

Chiar azi vorbeam cu nasu-meu care zice ca cel mai bun lucru pe care l-a facut in viata a fost sa-si ia inima in dinti la aproape 50 de ani si sa plece. S-a aranjat atatde bine acolo, cum nici nu-si imagina.

Marion, la bilingv fac 7 ore de germana pe saptamana, fata de 2 ore cat se fac la clasele de romana, plus chimie si inca vreo doua materii in germana. N-am retinut...inca nu au facut toate orele de cand a inceput scoala.



#644
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 22 septembrie 2021 - 14:30

Servus pinguini

 

Multumesc inca o data pt gandurile frumoase  [pup]

 

Fleur, bine ca ti-ai revenit..si felicitari feciorului.

 

Velvet, nu scapi asa usor, te mai bat la cap  [:D] poate, poate te incumeti. 

 

Apropo de copil si dormit singur...mandra a dormit mereu la ea in pat (inclusiv ca bebe), dar nu ii placea sa adoarma singura  [zirea] asa ca cineva tb sa stea cu ea..ma bagam langa ea si cand credeam ca a adormit, vroiam sa plec...ca un facut simtea si incepea sa ma intrebe ce fac  [:-)))] pana la urma reuseam sa plec, dar precum paiajenul: puneam un picior jos, o mana, dupa celelalte...daca se mai trezea si vedea ca nu sunt, nu zicea nimic.

Mai dormea mama cu ea in camera, dar in alt pat..si cand au plecat ai mei, i-am luat-o pe Suzi (oaia imensa), a dormit cu ea ani buni...acum e la boxa, asteapta sa se mute la casa ei si sa o ia cu ea  [:D]

 

La noi e soare cu dinti...de fapt bate un vant rece, altfel ar fi cald.

 

Azi e zi de facut curatenie, am dus si ce mai aveam in gradina si pt gradina..nu cred ca mai stam afara.

 

Zi faina sa aveti. 



#645
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 23 septembrie 2021 - 07:59

Hai buna de dimineata,

 

Azi ma duc la dentist, placerea vietii mele, scarba vietii mele. Noroc ca dr a mea ma cunoaste si ma ia usor, e delicata si intelegatoare.

Daca eram eu in locul ei de mult ma dadeam afara.  [batcap]

 

Adica io-s cuminte, dar am atat de pronuntata senzatia de voma ca mai mult de 5 minute fara pauza nu rezist. 

 

Voi merge cu autobuzele si vreau sa invat sa circul si cu trenul de la Otopeni la Gara de Nord.

Sa vad unde e statia la Otopeni si care sunt orele la care circula.

 

Imi place noul sistem de plata a calatoriei, chiar daca s-a scumpit biletul pentru transportul de suprafata, cel putin e valabil 90 de minute. Pe mine ma avantajeaza.

Adica cu 3 lei pentru 90 de minute ajung in Bucuresti la dentist.

Ii platesc prin SMS.

------

 

La cei 100 de ani celebrati de la terminarea liceului, am fost doar 10. 

M-am bucurat foarte mult de intalnire, foarte, m-am distrat.

Am plecat de acasa cu strangere de inima ca aveam o jena usoara ca m-am cam ingrasat si nu-s obisnuita, si ce sa vezi eram cea mai slaba!!!!!!!!!!!

hi, hi, hi, 

 

[:-)))] Au fost niste discutii, intre organizatoare si o tipa care nu a venit pentru ca organizatoarea o daduse afara de pe pagina ei de FB, pentru ca ii dadea mai multe like-uri unui fost coleg cu care organizatoarea se certase anul trecut.

Mai, ma lasi!!! Am ras in sinea mea de era sa pocnesc!   [:-)))]

Organizatoarea i-a zis ca nu vine acolo pentru ea ci pentru ceilalti colegi. Ca FB e FB si intalnirea e intalnire.

 

Tipa de n-a venit mai e si psiholog si fuse cea mai buna prietena a mea pana in anul 1999 cand s-a certat cu mama mea (mama ii era sefa), eu habar nu am avut ca deh, taman nascusem si eram tinuta departe de astfel de c@caturi.

ei bine, si acu dupa 22 de ani imi reproseaza ca nu i-am luat apararea, ma uraste pentru ceva despre care eu am aflat niste ani mai tarziu.

 

De ce va spun asta? Fostii colegi de liceu, s-au intalnit anual de niste ani. Iar tipa asta, fosta prietena, le-a spus ca nu mai stie nimic despre mine, ca nu are numarul meu de telefon,  etc.

si la intalnirile astea anuale m-a barfit de numa, ca ce i-am facut io ei.  [alcool] 

 

[:I]  Asa ca sa nu ma judecati prea aspru daca m-am bucurat ca nu a venit. 



#646
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 23 septembrie 2021 - 08:00

La multi ani, Laura25!!!!!!!!!!!!!! [deziuata]

 

[s]



#647
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.667 mesaje

Postat 23 septembrie 2021 - 09:01

Multumesc mult!  [flo2]



#648
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 23 septembrie 2021 - 09:23

Buna ziua!

 

Ce bine am picat fix la petrecre.

La multi ani, Laura! sa fii sanatoasa si fericita o mie de ani!  [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

nu stiu daca m-am laudat ca am avut nepotul mic in vizita la noi. mama lui a fost la sedinta la nepoata si fratele meu a venit cu bb la noi. l-a tinut si Iuli in brate, s-a jucat pe langa el. a crescut si e tare frumusel. 

ieri am fost si eu la mica la sedinta, in parc - asa se tin sedintele acum. la C inca nu ne-a poftit.



#649
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 23 septembrie 2021 - 11:03

La multi ani Laura25!



#650
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 23 septembrie 2021 - 11:16

La Multi Ani sanatosi, Laura!  [flo2] 




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -