Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Penguin's happy summer (faza noi vara nu dormim, ne berim si veselim)


706 raspunsuri la acest subiect

#621
laura78nico

laura78nico

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.606 mesaje

Postat 17 septembrie 2021 - 10:52

Buna!

 

Laura, mama e binisor, dupa doua ture de pastile, in pauza deoarece au aparut reactii adverse. Saptamana viitoare face iar analize de sange si apoi vede cand incepe tura trei si in ce dozaj. Din ce am inteles ar trebui sa faca intre 6-8 ture.

 

M-a sunat Ramona...au o colega confirmata pozitiv si intra in online 2 saptamani.

 

Silvi, ce veste buna! Bravo Crinei pentru activitati. Referitor la profesor asteptam sa vina cineva...au anuntat la inspectorat si vom vedea.

 

Roli sper ca baietii sunt bine. Bafta multa cu casa sa rezolvati in timp.

 

Oare Strumphi ce face?



#622
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 17 septembrie 2021 - 14:34

Silvi, o veste foare buna!  [aerob]  exact asa ma bucur!

 

 

Laura eu am un alt scenariu. Politicienii nu sunt oglinda societatii. Nu ne regasim in ei nici ei in noi.

 

Partea proasta e ca oamenii de isprava care ar putea candida si care ar avea stofa de politician nu o fac. Din varii motive, ala principal fiind banul, secundar nu poti intra in politica intr-un partid din cauza zidului de membri vechi pe care nu ai cum sa il escaladezi.

 

Ma uit, din 2 in 2 ce-i drept, la porcaria care e acum in parlament, in guvern.

USR-istii, se vede de la o posta ca nu au stofa de politicieni si nici tact. Am pierdut un tren cu ei.

PNL-istii tin cu dintii de putere ca niste neamuri proaste care s-au imbatat la nunta si nu se dau duse.

 

Restul ciurucurilor... ce sa mai zic. 

 

Daca ar fi onorabili, ar face o lege: mai mult de 2 mandate nu ai dreptul sa obtii in Parlament. 

Asa ca tu guvern responsabil, stat responsabil fa bine si deschide scoli, universitati si facultati care sa pregateasca oamenii pentru a activa in politica in diferite domenii.

 

Fa un organism care sa se ocupa numai si numai de etica in politica si cand se duce vreu ageamiu din asta pe la antena 3 sau romania tv si vorbeste ce nu trebuie sanctioneaza-l, ia-i carnetul de parlamentar si trimite-l o luna la scolit.

 

ca stat ai sange in tine, fa legi si pentru imbecili ca Sosoaca care se duc la centre de vaccinare si ii impiedica pe oameni sa intre. Scoate-i din societate pentru cateva luni. Ca ce fac astia nu mai e drept la libera exprimare.

 

Cand vin primari de prin sate si te ameninta ca ies cu furcile si topoarele daca ii obligi sa se vaccineze schimba structura satului sa poti alege un alt primar pe motiv de reorganizare teritoriala. 

 

Adica ar trebui putina imaginatie...

 

In fine, multe ar fi de spus.



#623
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 17 septembrie 2021 - 18:37

Si inca o chestie: daca esti intr-un partid si demisionezi din acel partid, timp de 5 ani sa zicem nu mai ai voie sa te inscrii intr-un altul. Ca la cate plimbari de trupe se fac in politica, e chiar rusinos. Drum PNL-PSD si retur, eventual escale pe la alte partide mai mici...



#624
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 20 septembrie 2021 - 09:20

Buna dimineata mea calduta. Nu e soare, dar e bine...de-ar tine-o asa pana la iarna  [soricel] .

Pare ca lucrurile sunt in grafic. Copiii sunt la scoala si imi pot vedea linistita de treburi si drumuri.

Am ales finisajele interioare (parchet, gresii, faiante), adica le-am cumparat si avem o perioada de gratie de depozitare. Dupa care, daca muncitorii nu-i dau bataie cu treabam platim depozitare. Ma oftic ca e vremea buna si ei se misca precum melcii ardeleni. 



#625
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 20 septembrie 2021 - 09:28

Buna dimineata,

Ce zile frumoase, ce zile frumoase de toamna!

 

Diseara ma duc la o intalnire cu fosti colegi de liceu.

De cand am terminat liceul nu am fost la nicio intalnire. Ei s-au mai intalnit.

A creat o tipa un grup pe whattsapp, doamne cata vorbarie inutila, cate microcerturi si suparari.

Pfui, oricum nu mai imi amintesc multe mutre. Nici nu stiu de ce ma duc. Asa, de curiozitate, cred.

 

==

Varul meu a fost, undeva in Buzau la o plantatie de smochini, au cules smochine si au venit si acasa cu vreo 3 kg pentru mine. Deci maine dulceata de smochine ma voi numi.



#626
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 20 septembrie 2021 - 16:47

Am intrat scurt sa va spun ca Marcia a primit joi viza de student pt Coreea  [pk]  [pk] asa ca yupi, yupi, yupi..acum suntem in pregatiri, sunt atatea de facut, plus intalniri cu prietenii si familia extinsa...pe 9 decoleaza, ajunge pe 10 dimineata.

Viza a fost eliberata pe 13 septembrie (nr meu norocos  [:)]), are 3 luni timp sa intre in tara. 

 

Revin maine, azi e o zi nebuna, nebuna...weekend-ul a fost si el unul plin  [ph34r]

 

Seara faina.


Editat de Ella73, 20 septembrie 2021 - 16:47 .


#627
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 20 septembrie 2021 - 18:03

Buna dimineata,

Ce zile frumoase, ce zile frumoase de toamna!

zile frumoase - eventual ca cea de ieri [:)]  in niciun caz ca cea de azi, in care ploua mocaneste. maine iar merg la concert, si ar fi deprimant sa cante iar oamenii in fata unor butoaie goale,



#628
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 20 septembrie 2021 - 18:50

Ella, felicitari pt Marcia si succes la scoala, in Coreea!  [flo]

Roli, e bine ca sunteti in grafic, sa se miste si muncitorii mai cu talent  [:)]

 

Vremea vad ca se mai incalzeste si va fi mai insorita inspre si in weekendul viitor. Deci Mianna, e de bine. Iti urez maine sa nu ploua!



#629
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 21 septembrie 2021 - 08:24

Hello!

 

va multumesc pentru gandurile bune.  [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

Ella, felicitari Marciei! ma bucur ca s-a tinut de plan si isi implineste unul din visele marete...bravo ei! deabia astept sa ne povestesti aventura ei. [flo2]

 

Viviana, mama mea are un smochin in gradina si a facut deja dulceata. eu as fi vrut sa le tin asa, sa se usuce dar nu stiu metoda...nu am deshidrator iar metoda cu cuptorul am folosit-o acum vreo 2 ani si nu a mers.



#630
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.667 mesaje

Postat 21 septembrie 2021 - 09:25

Felicitari Marciei! Ii urez sa o perioada de experiente incredibile, sa invete multe, sa traiasca intens orice moment. E foarte curajoasa!  

 

La mine e frig si ploua. 




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -