Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Penguin's happy summer (faza noi vara nu dormim, ne berim si veselim)


706 raspunsuri la acest subiect

#1
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 05 iulie 2021 - 10:15

Gata, a venit vacanta. Zambim si ne radem mai mult decat de obicei.

Ia sa va vad acum! E luni, cea mai simpatica zi din saptamana. Numai sa nu dati bani de azi.

 

In rest orice e permis. Dar orice!

Planurile de vacanta sunt gata?

 



#2
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.643 mesaje

Postat 05 iulie 2021 - 11:06

Ziua buna si bine v-am gasit la un capitol nou! 

 

Roli, ma bucur pentru Marc! Sa urmeze 4 ani de liceu fantastici! 

 

Fleur, ma bucur mult pentru voi, ca s-au aranjat lucrurile, ca ati avut prieteni apropiati cand ati avut nevoie. Drum bun spre tara si sa va bucurati din plin de timpul petrecut cu tata tau!

 

Ella, La multi ani fericiti, cu sanatate si multe bucurii parintilor tai!  

Roli, multi ani fericiti, cu iubire multa si impliniri va doresc si voua! 

 

Noi am fost sambata la Bucuresti la botezul baietelului colegei mele de banca din liceu. Prietena mea de o viata [:)]. A fost o surprinza pentru toata lumea venirea pe lume a bebelushului, dar o surpriza extraordinara. Petrecerea a fost intr-un loc elegant, cu mult bun gust, cu mancare buna, muzica buna, ne-am distrat si ne-am simtit extraordinar de bine. 

Rares trimite mesaje scurte si rare din tabara, este foarte ocupat, nu are timp de nimic. E supervizor la un grup de 14 copilasi de 7-8 ani. E incantat ca il asculta, dar e obosit si terminat de cate activitati are, de cum trebuie sa stea mereu intre ei.

Bianca se plictiseste acasa, asa ca s-a apucat de citit din lecturile pt clasa a 10-a.

Matza mica creste, se obrazniceste, e super haioasa si tupeista.



#3
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 05 iulie 2021 - 12:26

Mai aveti cafea?

 

Mi-e greata cat de obosita sunt si nu am cum sa ma odihnesc nici azi ca am mester la treaba si aud numai bocaneli. Saptamana trecuta a fost una lunga si obositoare, iar nunta din weekend mi-a pus capac.

 

A fost frumos la nunta si vremea a tinut cu noi, a plouat doar dimineata o tura buna dupa care a iesit soarele si apoi seara in vreo 2 reprize cu trasnete si fulgere dar tarziu dupa ce am ajuns inapoi de la biserica si deja bauseam sampania pe terasa in soare si fotograful isi facuse pozele.

 

Sophia a fost flower girl si deci a avut job. Abia a asteptat sa se termine, o enervau/rodeau pantofii si dantela din rochita o gadila, plus nu e obisnuita, nu ii plac aglomeratiile. Pe la ultimele poze, ca o tot freca cumnata/mireasa sa vina la poze si ea se dusese sa se dea in leagan, a aluncat si slava cerului nu si-a rupt nimic ori murdarit rochita in noroi, dar saracuta incepuse sa planga si abia am potolit-o si a facut fata la ultimele poze. Dupa poze s-a dus si s-a schimbat si era tare fericita ca a scapat de datorii si de urmat indicatii. A iesit si in ploaie si dansa cu umbrela cantand "Dancing in the rain... "  [pl]

 

 

Lauranico, cum mai e mama? A ajuns acasa? 

 

Viviana, multumim de capitol nou si sper sa fie unul bun! Planuri de vacanta nu am, doar de renovat. 

 

Ella, felicitari Marciei si La multi ani parintilor!

 

Rall, sper ca o sa ma tina entuziasmul traiului la tara si de aici inainte, ca alta casa eu nu mai mut. 

 

Roli, vacanta placuta. Nu mai retin cand si unde plecati, dar sa aveti timp bun si sa va faceti amintiri frumoase impreuna. 

 

Laura25, sa va fie de bine distractia de la botez. Cat mai e pana va cunoasteti nepotica?  [il]

 

Cam atat de la mine azi ca nu mi-s buna de trancanit. M-au trezit durerile de la 4 si de atunci mi-s treaza. Mi-am mai facut un espresso dublu si sper sa rezist si azi. Dupa ce termina mesterul asta maine, miercuri si joi vin sa imi termine podeaua in bucatarie. Cand stiu ca urmeaza baile si semineele imi vine sa imi iau campii. Ugh... o sa rezist eu cumva. Ieri Mr. si-a scos din cutii si a inceput sa isi bage cartile in casa si sa le aranjeze in biblioteci, dar clar nu ii incap toate. Mai trebuie sa cumpar cateva biblioteci, cele din Londra le-am aruncat ca erau Ikea si nu merg aici cu caracterul casei. 

 

Mai trec eu pe la voi si poate apuc sa va arat si domnisoara cu florile. Ma duc afara ca am treaba si a iesit soarele dupa o ploaie zdravana, poate ma mai trezesc si mai trece si greata si durerile. Am observat cand sunt afara cu treaba si in miscare nu simt nici o durere, abia cand intru in casa si ma asez undeva imi dau seama cat de rau ma doare una alta si cat de extenuata sunt. 

 

O zi buna!  [flo2]



#4
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.395 mesaje

Postat 05 iulie 2021 - 12:47

 

Roli, multi ani fericiti, cu iubire multa si impliniri va doresc si voua! 

 

M-ai confundat cu Rall. Noi abia pe 17 aug sarbatorim  [:)] .



#5
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.395 mesaje

Postat 05 iulie 2021 - 12:54

Strumphi, eu de cand m-am mutat la casa, la tara, unde am curte si scari, ceea ce implica mult mai multa miscare, am scapat de multe dureri pe care le aveam la apartament la oras.

Nu as mai da traiul asta pe unul in oras. Chiar daca scoala si biroul sunt in oras, cand ajung acasa, ma incarc cu energie buna si aer curat.



#6
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.643 mesaje

Postat 05 iulie 2021 - 13:35

M-ai confundat cu Rall. Noi abia pe 17 aug sarbatorim  [:)] .

da, la Rall ma gandeam [:)]. Mi s-au deconectat degetele de la creier . 



#7
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.293 mesaje

Postat 05 iulie 2021 - 15:13

Viv, fain titlul  [pup]

 

Eu stau din 2009 la casa, nu se compara cu ap la bloc...miscare fac non-stop cand sunt acasa, urc si cobor scarile des  [:D] ori  am ceva de facut, ori ma roaga ai mei sa le aduc una alta..ca de, eu sunt mai tanara si sprintena  [ph34r]

 

Nici ai mei nu s-ar mai muta la bloc (ok, acum nici nu mai au unde, ca nu mai au ap); le place mult viata la tara. 

 

Tata iar cu dureri, bine ca maine la 10 merge la ortoped...mi-e mila de el, dar pe de o parte e vinovat..atunci cand a cazut pe scari (si nu a fost o cazatura usoara), nu a mers la medic..a lasat-o asa, pana a ajuns sa aiba dureri ft mari  [zirea] daca nu avem grija de copii, avem de parinti...sper sa rezolve si sa scape de dureri...mama e ametita, dar macar nu are dureri (asa zice ea). 



#8
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.293 mesaje

Postat 05 iulie 2021 - 15:13

Strumphi, eu zic sa o iei mai incet...si ma bucur ca a fost frumos la nunta. 



#9
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.293 mesaje

Postat 05 iulie 2021 - 15:15

La noi  pt 3 zile 449 cazuri noi la 78mii teste, rata e 19, 4 decese, factorul de reproductie e 1.15  [zirea]  varianta Delta 29%.



#10
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.293 mesaje

Postat 05 iulie 2021 - 15:22

Mai devreme a venit si mandra si am facut curat la ea in camera: am dus cartile de scoala la boxa si caietele etc le-am aruncat, pt ca nu mai are nevoie de ele...e tare fericita  [:I] si eu pe langa ea. 




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -