Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Primăvara se imunizează pinguinii


944 raspunsuri la acest subiect

#891
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.886 mesaje

Postat 23 aprilie 2021 - 17:32

Monica total de acord cu tine.

Roli  [flo2]

daca dicutia asta avea loc acum un an era o chestie, dar sa recuperam scoala pe atata amar de timp, plus socializare, plus sporturi , e cumplit de greu.

Si ma mai seaca cei care au munca on line, scoala on line, dar se duc  la cumparaturi, in vizite, coafor , la terase, sau mai stiu eu ce. 

Exista si drame, decese, e adevarat, dar nici sa minimizezi asa nu e frumos, sunt preocuparile si grijile noastre ca parinti.



#892
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 23 aprilie 2021 - 18:33

Monica total de acord cu tine.

Roli  [flo2]

daca dicutia asta avea loc acum un an era o chestie, dar sa recuperam scoala pe atata amar de timp, plus socializare, plus sporturi , e cumplit de greu.

Si ma mai seaca cei care au munca on line, scoala on line, dar se duc  la cumparaturi, in vizite, coafor , la terase, sau mai stiu eu ce. 

Exista si drame, decese, e adevarat, dar nici sa minimizezi asa nu e frumos, sunt preocuparile si grijile noastre ca parinti.

am munca online (de aproape 10 ani), da' inca n-am invatat sa ma tund singura [:)]

 

si da, am mers si voi mai merge la terase - si absolut nimeni din cercul meu de prieteni cu care-am iesit n-a facut covid; in plus, acum sunt vaccinati macar cu prima doza.

 

deci care-i problema?



#893
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 23 aprilie 2021 - 18:52

[:D]



#894
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.886 mesaje

Postat 23 aprilie 2021 - 19:40

Stii care e problema? Ca unii au de suferit, unii au suportat usor toata situatia, altii au avut iesiri, intalniri , dar cu masura sau si au asumat riscul. Depinde de masura, de bunul simt pe care il ai ( sau nu), dar ca sa faci asta in mod constant si sa spui ca nu iti pasa, bleah Dar, na, cand tupeul e mare , nu se vad problemele.

#895
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 23 aprilie 2021 - 19:59

Stii care e problema? Ca unii au de suferit, unii au suportat usor toata situatia, altii au avut iesiri, intalniri , dar cu masura sau si au asumat riscul. Depinde de masura, de bunul simt pe care il ai ( sau nu), dar ca sa faci asta in mod constant si sa spui ca nu iti pasa, bleah Dar, na, cand tupeul e mare , nu se vad problemele.

tupeul mare, din punctul meu de vedere, nu e la prietenii cu care am iesit, si care s-au testat la primul muc, sau au stat in izolare 14 zile chiar daca au fost doar contact de contact (si contactul n-a avut nimic, dar a stat si el 14 zile izolat), ci la cei care au simptome, dar nu se testeaza ca e vacanta oricum, sau au diagnostic confirmat dar merg la magazin, ca nu-i asa...?

 

si da, am facut-o in mod constant, insa n-am zis ca nu-mi pasa (recunosc ca nici n-am inteles de ce anume ar fi trebuit sa nu-mi pese [:)]  ). normal ca-mi pasa - sa fie respectate masurile de preventie, sa ma asigur ca terasele la care am mers sunt ok, imi pasa si de ei, cei de la terasa, ca deja suntem prieteni, si oamenii au investit ca sa ramana deschisi, si-mi pasa mai ales de noi, ca suntem ok cu "psicu' " [:D]



#896
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 23 aprilie 2021 - 20:05

M-am vaccinat. Nu pot sa cred, predictiile pentru grupa mea de varsta erau mai- iunie, dar m-am pus pe lista de asteptare si m-au sunat azi mai devreme, daca ajung la ei in 1.5 ore. Am ajuns si eram vaccinata si gata de plecare de acolo in 1.5 ore.  [:)]



#897
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 23 aprilie 2021 - 20:06

Eu nu inteleg unde e tupeul.  Am respectat si respectam regulile. Ca urmare nu am luat/nu am dat covid. Din cei cu care ne-am vazut, nu a avut nici unul covid. Si da, lucreaza de acasa, dar se tund la frizer. Eu nu am mai fost din iulie sa ma tund, fratelo merge lunar, ca nu vrea plete  [:D] el are boala cronica, prietenul nostru a avut leucemie (si a vazut moartea cu ochii)..nu suntem nici tampiti, nici inconstienti ca sa-i punem pe altii in pericol..eu am in masina dezinfectant, cand intru in casa, ma dezinfectez la usa, dupa ma spal pe maini..copila se vede saptamanal cu prietenii, multi au avut covid, ea nu...poarta masca non stop, se spala pe maini..deci nu cei care calatoresc sau merg la terase sunt vinovati pt raspandirea virusului..si sincer, mi-e indiferent ce gandesc cei care nu ma cunosc despre mine...sunt cu constiinta impacata, dorm linistita.

 

Eu nu inteleg de ex de ce in Germania creste nr de cazuri, desi totul e inchis  [zirea]


Editat de Ella73, 23 aprilie 2021 - 20:16 .


#898
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 23 aprilie 2021 - 20:08

Ioana, ma bucur  [pk]



#899
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 23 aprilie 2021 - 20:09

[artif] La multi ani cu aventuri faine si calatorii de placere, Mihaela! [artif]



#900
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 23 aprilie 2021 - 20:18

Ioana, ce ma bucur ca te-ai vaccinat!

 

Ura, ura!!!!!!!!!!!!! [aerob]  [aerob]




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Plimbare ❤️

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 19:31

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -