Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Primăvara se imunizează pinguinii


944 raspunsuri la acest subiect

#1
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 23 martie 2021 - 02:05

Imunizați natural sau vaccinați sau vaccinabili, ne dezmorțim pe banchiză sub soarele primăvăratic.

Să scriem un capitol cu cât mai multe vești bune!


Editat de Fleurdelise, 23 martie 2021 - 02:09 .


#2
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 23 martie 2021 - 02:26

fain titlu [:)] mersi de capitol nou, Fleur!  [flo]

 

Viv, apropo de imunizare, ai idee ce s-a intamplat cu locul tau de pe lista de asteptare? te-au informat atunci cand te-au sunat si n-ai putut merge? nu mi s-ar parea normal sa-l pierzi pentru ca nu te-ai putut duce in acel scurt interval de 2 ore, cand procedura oficiala e sa te anunte ca te poti programa, si sa ai la dispozitie 3 zile cu locuri disponibile din care sa-ti alegi.



#3
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 23 martie 2021 - 09:40

Si mie mi s-ar parea aiurea ca un om sa piarda randul la vaccinare pt ca nu a putut intr-o zi sa vina, in termen de 2 ore. Daca poti, vii, normal... dar daca nu... poate esti la job si nu poti pleca asa din scurt, poate esti programat in alta localitate, poate esti tu plecat in alta localitate din motive intemeiate etc.



#4
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.662 mesaje

Postat 23 martie 2021 - 10:02

Si mie mi s-ar parea aiurea ca un om sa piarda randul la vaccinare pt ca nu a putut intr-o zi sa vina, in termen de 2 ore. Daca poti, vii, normal... dar daca nu... poate esti la job si nu poti pleca asa din scurt, poate esti programat in alta localitate, poate esti tu plecat in alta localitate din motive intemeiate etc.

Sotul meu era programat pe 17 dimineata. Au sunat de la centru pe 16 spre seara daca poate sa se duca. Nu a putut, asa ca s-a vaccinat conform programarii, nu a pierdut programarea. 



#5
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.662 mesaje

Postat 23 martie 2021 - 10:04

Fleur, multumim pt capitolul nou! 

 

Velvet, cum esti ? 



#6
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 23 martie 2021 - 10:38

fain titlu [:)] mersi de capitol nou, Fleur! [flo] Viv, apropo de imunizare, ai idee ce s-a intamplat cu locul tau de pe lista de asteptare? te-au informat atunci cand te-au sunat si n-ai putut merge? nu mi s-ar parea normal sa-l pierzi pentru ca nu te-ai putut duce in acel scurt interval de 2 ore, cand procedura oficiala e sa te anunte ca te poti programa, si sa ai la dispozitie 3 zile cu locuri disponibile din care sa-ti alegi.

 

Nu stiu ce s-a intsmplat. Bănuiesc ca am ramas pe lista de asteptare. 

 

O să ma uit.



#7
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.234 mesaje

Postat 23 martie 2021 - 11:56

Fleur, ce titlu fain ai ales [flo2] Mai povesteste ce mai faceti voi? aveti vacanta de paste acum? Noi avem in curand si ar cam trebui sa am pregatite ceva activitati pentru fete.

 

Mihaela, ce bine ca ai gasit la ce cursuri sa mergi. Mie mi-a placut statistica. Si aici lucrez cu deviatii uneori. Sunt standarde DNVGL pentru a interpreta statistic anumiti parametrii. In Excel vezi formulele sau sunt in cod si tu doar apesi un buton sa execute un macro?

 

Mi se pare fain ca vei studia in acelasi timp cu Diana.

Si felicitari Silviei. E mare realizare sa gasesti de lucru in perioada aceasta. Am inteles ca multi tineri sunt in cautare si se gaseste greu un loc de munca.

 

Antmil, la multi ani! Macar ai schimbat decorul fiind la lac. Prbabil e si frumos acolo si daca mai aveti s vreme buna atunci altfel ai spor la smotruit.



#8
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 23 martie 2021 - 12:45

Sotul meu era programat pe 17 dimineata. Au sunat de la centru pe 16 spre seara daca poate sa se duca. Nu a putut, asa ca s-a vaccinat conform programarii, nu a pierdut programarea. 

 

la programare e una, la lista de asteptare e alta.



#9
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 23 martie 2021 - 12:47

Nu stiu ce s-a intsmplat. Bănuiesc ca am ramas pe lista de asteptare. 

 

O să ma uit.

pe lista de asteptare presupun ca ai ramas, dar teoretic cei care refuza programarea cand le vine randul trec in coada listei; sper ca nu e cazul la tine - insa momentan n-ai de unde sa stii. ne promite domn' Gheorghita ca in aprilie se va vedea fiecare pe ce loc este.



#10
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.662 mesaje

Postat 23 martie 2021 - 12:52

Momentam am vazut ca au adaugat in platforma, pe harta ce e vizibila pe prima pagina, detalii legate de centrele de vaccinare (cu ce ser se face vaccinarea si cate persoane sunt pe lista de asteptare) 




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -