Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Jurnal de pandemie editia 2021

pandemie covid

3621 raspunsuri la acest subiect

#1021
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 02 august 2021 - 09:22

Apoi na, nu ai citit (inclusiv pe aici) !? Vaccinurile nu sunt nici bune nici eficiente, testele sunt false, virusul nici nu exista, normal ca dacii liberi lupta pt dreptul lor ! Ce daca isi infecteaza neamurile nevaccinate de acasa?! Virusul nu exista! (am citit un comentariu pe facebook de genul "banii nostri cand venim in tara sunt buni, dar neinjectati nu suntem buni?!"  - concluziile asupra mentalitatii te las sa le tragi singura) 

ba da am citit si ma mira in continuare virulenta cu care niste analfabeti sau semianalfabeti isi scriu liber parerile, teoriile d eparca ar avea cel putin vreo doua premii Nobel la activ.

 

Acum citesc cit de suparati sunt nevaccinatii ca Gresia e pe lista rosie.Dar se bucura ca stau in carantina doua saptamini,Carantina platita ca si concediu medical.

 

Pai vreau sa va spun ca noi am dat si anul trecut si anul asta cu subsemnatul la servici ca daca trebuie sa stai in carantina o faci pe barba si buzunarul tau, cee ace e foarte corect ca ai fost avertizat de faptul ca plecarea intr-o zona de risc , poate avea consecinte.
 



#1022
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.260 mesaje

Postat 02 august 2021 - 15:35

ba da am citit si ma mira in continuare virulenta cu care niste analfabeti sau semianalfabeti isi scriu liber parerile, teoriile d eparca ar avea cel putin vreo doua premii Nobel la activ.

 

Acum citesc cit de suparati sunt nevaccinatii ca Gresia e pe lista rosie.Dar se bucura ca stau in carantina doua saptamini,Carantina platita ca si concediu medical.

 

Pai vreau sa va spun ca noi am dat si anul trecut si anul asta cu subsemnatul la servici ca daca trebuie sa stai in carantina o faci pe barba si buzunarul tau, cee ace e foarte corect ca ai fost avertizat de faptul ca plecarea intr-o zona de risc , poate avea consecinte.
 

faianta pe ce lista e? [:-)))] 

 

Daca nevacinatii vor sa se imunizeze prin infectarea cu Covid, care e problema voastra? [:)]  Doar ca eu i-as pune sa plateasca tratamentul daca ajung la spital.



#1023
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 02 august 2021 - 15:55

faianta pe ce lista e? [:-)))] 

 

 

 

[:-)))] [:-)))] [:-)))]pe aceasi cu gresia!!!Stii tu...fiecare cu ce-l doare1!!! [smulgpar] 



#1024
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.260 mesaje

Postat 02 august 2021 - 16:18

[:-)))] [:-)))] [:-)))]pe aceasi cu gresia!!!Stii tu...fiecare cu ce-l doare1!!! [smulgpar] 

Oh da! Asa e, am uitat ca tu te lupti cu renovarile! [pup]



#1025
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.700 mesaje

Postat 02 august 2021 - 17:56

[:-)))] [:-)))] [:-)))]pe aceasi cu gresia!!!Stii tu...fiecare cu ce-l doare1!!! [smulgpar]
am crezut ca pui parchet [:-)))] cat mai ai sa iesi din zona roșie ?

 

Nu numai cei analfabeți sunt împotriva dar chiar di medici di asta face situația mult mai dificila , iar omul de rând e confuz și nu mai știe pe cine sa creadă .


Editat de michelle-usa, 02 august 2021 - 17:59 .


#1026
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 02 august 2021 - 18:25

am crezut ca pui parchet [:-)))] cat mai ai sa iesi din zona roșie ?

 

Si eu as vrea sa stiu, ce ma consoleaza-daca pot spune asa, e ca avem(in 5 zile) deja doua luni de santier.Deci cei mai greu(sper) a trecut!!! [smulgpar] [smulgpar]



#1027
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 03 august 2021 - 08:49

Apoi na, nu ai citit (inclusiv pe aici) !? Vaccinurile nu sunt nici bune nici eficiente, testele sunt false, virusul nici nu exista, normal ca dacii liberi lupta pt dreptul lor ! Ce daca isi infecteaza neamurile nevaccinate de acasa?! Virusul nu exista! (am citit un comentariu pe facebook de genul "banii nostri cand venim in tara sunt buni, dar neinjectati nu suntem buni?!"  - concluziile asupra mentalitatii te las sa le tragi singura) 

Asta nu-i nimic, dar sa vezi ca tot noi astia vaccinatii suntem pusi pe drumuri si avem de suferit din cauza idiotilor.

Adica, pentru serviciu, barbata-miu trebuie sa prezinte certificatul de vaccinare ca sa intre la sauditi. Dar nici aia nu sunt prosti.

Cer ca certificatul ala sa aiba o stampila de la Ministerul Sanatatii care sa ateste ca nu e fals.

Deci drumuri in plus pentru ca niste tamptiti s-au apucat de falsuri.



#1028
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.260 mesaje

Postat 03 august 2021 - 12:55

De 2 saptamini Suedia inregistreaza 0 morti covid/zi. In continuare cred ca ei au manageriat cel mai bine din lume criza covid.



#1029
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 03 august 2021 - 23:21

De 2 saptamini Suedia inregistreaza 0 morti covid/zi. In continuare cred ca ei au manageriat cel mai bine din lume criza covid.

 

Nu chiar 0 dar aproape. Ăștia sunt morții din ultima luna. 
 

Si cât de criticati am fost…și când am scris aici pe forum ce spunea șeful de la epidemiologie de la noi, sa nu facem bilanț la început, ci la sfârșitul pandemiei ce mi-am luat peste nas…in fine. Încă nu e gata pandemia. 

Miniaturi atasate

  • 01E2F15D-BE03-4507-8667-E2EDDA1432EC.jpeg


#1030
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.260 mesaje

Postat 03 august 2021 - 23:41

Nu chiar 0 dar aproape. Ăștia sunt morții din ultima luna. 
 

Si cât de criticati am fost…și când am scris aici pe forum ce spunea șeful de la epidemiologie de la noi, sa nu facem bilanț la început, ci la sfârșitul pandemiei ce mi-am luat peste nas…in fine. Încă nu e gata pandemia. 

Da, știu.  [:)]  a fost 0.6 media dar nu se merita sa intru într-un așa amănunt. [:)]


Editat de Letitia1, 04 august 2021 - 00:16 .




Etichetat si cu pandemie, covid

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -