Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Gutui si crizanteme


968 raspunsuri la acest subiect

#251
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 11 octombrie 2019 - 11:46

Ioana, succes la noul job! Cum este? Este in cadrul aceleiasi companii dar la alt departament, sau intr-o firma noua?



#252
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 11 octombrie 2019 - 11:49



 

Monica, mandra mea se numeste Sophia , dar in ultima vreme ii spun Miss Sniff ca e mereu cu muci. Nu chiar in barba, dar tot se fasaie non stop. Dupa ce incepuse scoala, la nici 2 zile dupa, seara dupa scoala mi-a sarit in brate:

- mummy, I want  a cuddle! ( e o mamoasa si jumatate, mereu vrea pupici si imbratisari  [i]

- Sophia, go get a tissue and blow your nose, look how sniffy you are!

- but mummy, all day at school I`ve been like this! I think I`m allergic to teachers!  [:D]  [:-)))]  

 

 

 

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]



#253
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 11 octombrie 2019 - 11:51

Ella, succes mult fratelui tau in operatie!

 

Strumph, welcome back! [pup] ce operatie?



#254
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 11 octombrie 2019 - 11:57

Otilia, asta am învățat și eu la școala de stres. DAR, noi nu primim mailuri, nu am cum sa aplic la locul meu de munca. Noi lucram cu totul altfel. Nu stam la birou, alergam de la un loc la altul, cu probe, analize, răspundem la tf, analizam probe. Nimic nu se aplica la locul meu de munca. Pe colegi ii pot pune pe stand by cât termin treaba, dar depinde. Se poate ca ce întreabă ei sa fie maj urgent decât ceea ce fac eu. La noi e vorba de vieți, de oameni. Oameni care pot sa moara dacă noi nu sărim direct. 

Nu e cazul sa stau ore suplimentare, rar. Dar cât sunt la job, așa se lucrează. Nu am cum sa evit stresul asta imens. 

 

 

Ce mi se pare incredibil este ca lucrati cu personal redus. Ca la o casa in flacari unde ai tulumbele cu apa dar doar 3 oameni sa le manevreze in loc de 7-8. Sindicatul ar trebui sa se sesizeze singur ptr presiunea pusa pe voi de lipsa de personal suficient, si daca 3 persoane in concediu de stress nu sunt o dovada clara.....



#255
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.667 mesaje

Postat 11 octombrie 2019 - 11:59

Shtrumphi, copiii mei sunt in clasa a 8-a. Data viitoare cand esti in zona te rog sa dai un semn si poate avem timp de o cafea impreuna. [pup] Delicioasa Sophia, ca  totdeauna. 

Cu ce probleme de sanatate te lupti!? Imi amintesc ca te tot plangeai de migrene. Sanatate multa! 

 

Succes fetelor alergatore in weekend!  

 

Ioana, cum e la noul job ? 

 

 

Noi, ca de obicei, acasa (azi ma uitam in urma si am constat ca in afara de concediul de o saptamana in vara, nu am mai plecat nicaieri nici macar pentru un weekend in ultimul an [:(] Psihic, sunt varza si am asa un dor de duca ....)  . Copiii lucreaza la un proiect cu niste colegi, apoi teme, invatat ... Barbatul are sambata plina, eu am de gand sa imi reorganizez in gradina  : pun bulbi de flori de primavara, scot bulbii de gladiole, culeg ce rosii/gogonele mai sunt pe rug sa le pun la murat, adunat frunze, din astea ... 



#256
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 11 octombrie 2019 - 12:15

Buna dimi,

 

Silvi, sanatate si tie si Iuliei!

 

Ella, tin pumnii ptr fratello.

 

Stumphi, tare faza cu 'Dear diary' :) Imi pare rau sa aud de vestile proaste de la medici. Fii barbata!



#257
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 11 octombrie 2019 - 12:17

Laura, e bine ca macar ai chef de plimbat. La mine era invers, as fi stat toata ziua in pat facuta cocolos si sa ma lase toti in pace...



#258
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 11 octombrie 2019 - 12:21

Jobul nou: sunt tot pe Erasmus+, cat o mai rezista, inca nu stim ce se intampla dupa 31 octombrie......... Fac quality assurance, adica verific ca procesele interne merg asa cum trebuie, se respecta termenele limita, se fac platile la timp etc. Daca nu, evaluez risc si raportez mai sus. Va trebui sa produc niscai proceduri noi si forme de evaluare si rapoarte (acum sunt niste documente foarte simplute pe care se lucreaza).

Culmea e ca vreo cateva sapt va trebui sa fac cu totul altceva ca sa ajut/ aduc la zi niste cereri de vize de studiu. E diferit fata de ce faceam si interesant. 



#259
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.667 mesaje

Postat 11 octombrie 2019 - 12:23

Eu am mereu dor de duca si sufar ca nu sunt pe aceeasi lungime de unda cu barbatul. El nu ar iesi din curte. Am momente cand ma urc in masina si plec singura, ma duc si umblu prin padure, ma duc pe malul lacului, oriunde numai sa rup cercul "casa-serviciu-casa-serviciu". 



#260
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 11 octombrie 2019 - 12:26

Ce mi se pare incredibil este ca lucrati cu personal redus. Ca la o casa in flacari unde ai tulumbele cu apa dar doar 3 oameni sa le manevreze in loc de 7-8. Sindicatul ar trebui sa se sesizeze singur ptr presiunea pusa pe voi de lipsa de personal suficient, si daca 3 persoane in concediu de stress nu sunt o dovada clara.....

 

Lucram cu pensionari in loc de angajați permanent. Nu e normal deloc. Sindicatul a sesizat demult, nimeni nu face nimic. Inclusiv eu împreuna cu sinducatul am lăsat o analiza de risc (tradus din suedeza, nu știu pe romană cum sa ii spun). Se lucrează la situație, asta se spune mereu. 

Efectiv nu prea au ce sa facă, nu e nimeni care sa se angajeze, au fost scoase posturile la concurs. Nimeni...

 




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -