Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Gutui si crizanteme


968 raspunsuri la acest subiect

#241
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 11 octombrie 2019 - 09:38

Ella, sanatate fratelui tau! sa iasa cu bine din operatie! te asteptam cu vesti bune!



#242
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.293 mesaje

Postat 11 octombrie 2019 - 09:44

Multumesc mult, dragi pinguine  [pup]

 

Am fost la posta mai devreme, am primit din Romania buletinele de vot pt turul 1 si 2; sunt facute inteligent, exact ca in Elvetia  [pk]


Editat de Ella73, 11 octombrie 2019 - 09:45 .


#243
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 11 octombrie 2019 - 10:06

Sănătate multă fratelui tău, Ella! 



#244
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 11 octombrie 2019 - 10:11

Aseară mi-a scris Diana, vine in 30 oct acasa și sta pana in 15 nov. Are apartamentul inchiriat deja de la 1 nov. Nu va fi acasa de ziua ei :(. 

 

Eu îmi închei cu succes prima săptămâna de munca. S-au redus aproape de tot stările de panica, am dormit bine ultimele nopți, azi chiar m-am trezit odihnita. 

 

 



#245
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.395 mesaje

Postat 11 octombrie 2019 - 10:34

 

Eu îmi închei cu succes prima săptămâna de munca. S-au redus aproape de tot stările de panica, am dormit bine ultimele nopți, azi chiar m-am trezit odihnita. 

Asta e intr-adevar o veste buna. Ma bucur pentru tine



#246
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 11 octombrie 2019 - 10:58

Ploua, ploua.... [umbrel]



E asa intunecat, am lasat mandra la scoala si am venit inapoi sa ma incalzesc in casa la o cafea. Am ceva treburi de rezolvat pe afara, but first coffee!! [:D]



Otilia, am auzit numai de bine despre filmul asta. Highclere Castle e superb, in fiecare vara mergem macar o data. Am fost si anul asta o tura dupa ce am revenit din vacanta. Nu e tare departe de noi, vreo 2 ore cu masina. Nu stiu despre ce gradini frumoase zici, dar daca imi dai mai multe indicii poate le identific. Anul asta nu prea am apucat sa iesim in fiecare weekend cum obisnuiam, ca de cand a schimbat jobul Mr. Brexit e asa obosit ca mi-e mila sa il chinui, nu ii mai cer sa conduca 2-3 ore dus si altele 3 intors de pe coclauri la castele. Am fost weekendul trecut in Bath la un festival de literatura pentru copii, si-a reintalnit Sophia una din autoarele ei preferate, Liz Pichon, cea care scrie seria Tom Gates. A avut o sesiune de Q&A si a fost asa de fain si interactiv. A mai intalnit-o aici prin primavara o data si i-a semnat cateva carti si vom mai merge si in half term la sfarsitul lunii la un alt workshop aici in Londra. Iubeste asa tare seria Tom Gates ca am fost si la teatru in iunie parca, la 3 ore de Londra. Ce nu face Mr. pentru fata lui? [bat]



Silvi [flo] perlele Sophiei nu le mai notez, dar uite ca tot a spus una aseara fresh o scriu pana nu uit.



La cina ea cu daddy vorbesc pana mi se lungesc mie urechile astepand sa curat si sa strang masa sa pun farfuriile la spalat. Saracul era asa obosit, dar ea il tot batea la cap cu diverse.

- Daddy, in half term can I come to your office to have lunch together?

- I have to check my diary tomorrow and I will let you know.

- but daddy, that is not called diary! You don`t write " Dear diary... " do you? [:D] [:-)))]



Laura [pup] in ce clasa sunt strumfii tai acum? In primavara cand am trecut pe langa Bicaz m-am gandit la voi.



Rall, tu ce mai faci? In afara de poze frumoase! Cookie cum mai e? [catelulsfuge]



Viviana, sper sa poti sa te odihnesti in curand.[flo] Silvi a terminat facultatea? De cand nu am mai dat eu pe aici cred ca da.



Ella, sanatate fratelui! si recuperare rapida. [flo2]



Ca tot vorbim de operatii si mie mi-au mai pus ieri doctorii astia o opertie pe masa, nu am acceptat-o inca, nu stiu pana cand o sa mai pot fara, dar deja am una pe lista, acum am 2.[fri] Nu am curaj, nu pot sa imi asum riscurile. Stiu ca e gresit cum gandesc, dar ... o mai duc asa, nu stiu pana cand.



Ploua, ploua.. si mai tare![pl] Mai aman pe mai tarziu ce am, poate o iesi soarele precum zice prognoza.

Editat de strumphitza, 11 octombrie 2019 - 11:02 .


#247
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 11 octombrie 2019 - 11:00

Oh wow, ce frumos arata mesajul meu! Am incercat sa atasez poza, de asta arata asa?! 

[fal]

 

Oare daca editez il fac si mai frumos ori...? 



#248
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 11 octombrie 2019 - 11:10

Am mai incercat de vreo 2 ori, nu vrea si pace. Nu se ataseaza nici o poza. Numai bine ca a iesit soarele si plec la ale mele pana nu revine ploaia. 

 

Weekend frumos si insorit!  [flo2]



#249
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.190 mesaje

Postat 11 octombrie 2019 - 11:23

Strumphita..... Sophia!! - mi-am adus aminte, dar ieri cand incercam sa-mi amintesc, nu reuseam neam!

Multa sanatate - sa iei deciziile cele bune! Ma bucur sa te "aud" aici pe DC.

 

Otilia, stiuuu cum e cu domnisoreala la fete.... Elisa e de varsta Anei (fata mea), implineste 11 in nov, peste o luna... si cam de un an - 1 an si ceva a inceput cu ceva cochetarie, ceva fite.... nu mai e asa "copil" ca pana atunci.... Incerc sa-i mai tai elanul cu fitele care nu mi se par la locul lor... Andreea a mai avut/ sau mai are momente uneori, dar mai rar si un pic diferit...

 

Silvia, fetele vor participa sambata la Bucharest Marathon, la cursa dedicata copiilor. Apoi in nioembrie la concursuri de atletism in sala, cu probele traditionale. In rest, ca  toata lumea, cu scoala si ce mai e pe langa [:)]

 

Ella, sa ne dai de veste despre operatia lui Fratello! Doamne ajuta! [pup]

 

Corina, nici nu vreau sa ma gandesc cu guvernul, mi-e frica sa nu vina careva mai prost decat Viorica... ca din pacate exista si asemenea specimene... :((



#250
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 11 octombrie 2019 - 11:38

Hello,

 

gutui si crizanteme nu am, primiti cu Brexitu`?  [:D]

 

Acum mi-ati facut pofta de dulceata de gutui cu nuci. [pofticios]  Ia sa pun pe lista sa ii cer mamei, daca o avea si o mai putea trimite vreun pachet dupa Brexit?!  [fri]  Ce ma fac eu fara dulceata si muraturi?  [:-)))]

 

Pana ma intrebati ce mai fac, va spun eu cate ceva: eu cum ma stiti cu ale mele zane, casa, gradina, boli &co, Miss Sniff e in Year 4 si inca iubeste cartile, adora sa citeasca, dar cu mate nu e prea prietena  [hagi] , iar Mr. Brexit lucreaza pe branci de nu prea apuc sa il vad la ochi.

 

Cam atat de la mine acum, o sa mai trec pe la voi.  [flu]

 

O zi frumoasa!  [flo2]

 

 

Primim! [grup]




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -