Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

presedintele romaniei 2020


145 raspunsuri la acest subiect

#111
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 11 noiembrie 2019 - 12:26

https://estebine.ro/...mici/#more-2720

 cea mai buna analiza pe care am citit-o azi.

 

doua lucruri de care m-am plans si eu: "A fost o campanie foarte slabă în care principalii doi jucători au stat pitiți în spatele aparatelor de partid și au lăsat eșaloanele inferioare să scoată castane încinse din foc. Iohannis a tăcut cu același succes cu care ne-am obișnuit. Dăncilă a fost la fel de incoerentă ca în orice altă zi obișnuită, iar Barna a insistat să se bage în seamă cu toți neînsemnații care n-au făcut altceva decât să-l sape la credibilitate și să-l facă să pară la fel de neînsemnat."

 

si 
"
În realitate, pătura medie a fost înlocuită cu funcționari publici și oamenii care depind de stat. România are unul din cele mai stufoase și obeze aparate de stat, iar obezitatea acestuia este întreținută cu tratament preferențial, salarii și contracte ce depind de PSD. Aparatul ăsta care sfidează meritocrația nu va vota niciodată cu foamea. Dăncilă este o măsură cunoscută, previzibilă și complet manipulabilă care avantajează pe mulți"



#112
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 11 noiembrie 2019 - 13:00

roxana - cu o ocazia asta l-am descoperit pe acest tip. wow ce talentat e!!! 

mersi mult 



#113
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.329 mesaje

Postat 11 noiembrie 2019 - 13:16

Eu l-am vazut prima data pe Barna saptamana trecuta in clipul de campanie si am stiut ca nu castiga. Prea arogant, inteligenta amestecata cu aroganta e zero. De ce sustine ca e antreprenor si nu e politician ; e politician cu acte in regula, parca membru in parlamentul Romaniei.

 

 


Editat de Collins20, 11 noiembrie 2019 - 13:29 .


#114
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 11 noiembrie 2019 - 13:29

off topic...analiza de pe site-ul pus de Rox e OK, dar citind alte articole mie nu imi pare tipu' deloc talentat... M-am opritt din citit... Sa zic asa, pre vulgar si intentionat mitocan pt gustul meu...



#115
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 11 noiembrie 2019 - 13:56

off topic...analiza de pe site-ul pus de Rox e OK, dar citind alte articole mie nu imi pare tipu' deloc talentat... M-am opritt din citit... Sa zic asa, pre vulgar si intentionat mitocan pt gustul meu

 

eu am citit doar articolul pus de mine. in rest nimic. are ceva accente si in analiza citata... dar am zis ca overall e ceva de luat in seama. 



#116
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 11 noiembrie 2019 - 13:58

da - tipul are un stil - ori iti place, ori nu.



#117
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 11 noiembrie 2019 - 14:43

mie mi-a placut ce am citit. nu mi se pare mitocan.



#118
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 11 noiembrie 2019 - 15:11

sotul meu a votat in 3 minute, sectia era goala dar avand in vedere ca majoritatea celor care traiesc in america nu mai detin acte de identitate si/sau pasapoarte romanesti e de inteles lipsa votantilor , dar prezenta la vot in romania este de neinteles pentru mine.  

 

in jur de 50 la suta de oameni cu drept  la vot si l-au exercitat, restul oare ce-or fi facut ?!?



#119
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 11 noiembrie 2019 - 15:28

Alinta - este o intrebare ce produce tristete,

 

Tocmai am scris ca in Olanda, la ultimele alegeri, prezenta la vot e fost de 82 la suta. 

Ce naiba au avut de facut restul de romani - care nu au venit la vot?

Nu-mi pot imagina decat ca sunt din categoriile 

- analfabeti

- alcoolisti in sant

- nebuni la ospiciu

- batrani in azil

- puscariasi

- idioti

 

dar daca un procentaj asa de mare se compune din acestia de mai sus... e trist de tot.



#120
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 11 noiembrie 2019 - 19:39

Eu sincer nu inteleg mirarea asta legata de populatie, in geberal, si a Romaniei in special, fiind in discutie. Majoritatea oamenilor sunt medii, sub-medii, era vreun secret? Ma refer la nivel educational, social, moral. Se cam leaga.

Educatie proasta ce crezi ca rezulta? Lipsa intelectualitate, ce rezulta? Saracie, ce rezulta? Dezinformare si influentare, ce rezulta?

Eu am observat de mult in jurul meu lipsa de implicare, demotivare, saracie, prostie, hotie, proasta crestere, nepasare si multe... nu ma mint ca romanii sunt asa si pe dincolo... Unii sunt, dar majoritatea nu. Tocmai pe asta s-a bazat mereu politica, de orice natura si si in orice directie. Pe masa mare de manevrabili. Ca unii au vrut sa faca ceva pentru ei, ca altii au vrut sa ii foloseasca, ca altora nici nu le-a pasat, ca altii au intentionat sa ii pastreze asa... oricum ar fi politica, ea pleaca de la realitatea omenirii ca cea mai groasa patura este cea a celor "mici"




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -