Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

presedintele romaniei 2020


145 raspunsuri la acest subiect

#101
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 10 noiembrie 2019 - 21:17

vai de capu'nostru! nu ne mai facem bine niciodata...pacat!



#102
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 10 noiembrie 2019 - 22:17

Tensiune mare pentru locul 2 - se pare ca e nevoie de careva mii de voturi pentru Barna

 

diferenta de 6% din sondaje inseamna 520.000 voturi. Dar nu vor ramane asa.

pentru mine rezultatele sunt asa cum ma gandeam. Dancila a luat scorul psd de la europarlamentare, Barna mai putin decat partidul, KI mult mai sus decat scorul pnl. Sa vedem finalul de marti seara, se mai voteaza cateva ore bune.



#103
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.224 mesaje

Postat 10 noiembrie 2019 - 22:21

Deci cine conduce?



#104
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 10 noiembrie 2019 - 22:26

Deci cine conduce?

Johannis si pe locul doi e Dancila...

 

edit Cum arata partialele, nu cred ca Dancila nu intra in turul doi.


Editat de andacos, 10 noiembrie 2019 - 22:27 .


#105
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 11 noiembrie 2019 - 00:16

Ma asteptam sa fie prezenta mai mare..... asta e..

 



#106
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.643 mesaje

Postat 11 noiembrie 2019 - 10:34

Concluziile mele :

- este foarte periculos sa traiesti in bula ta, realitatea de izbeste de nu te vezi (eu nu ma uit la televiziunile de stiri, mai vad din cand in cand stirile pe Pro TV la 19, ascult radio Europa FM , un post cu politica editoriala pe fata anti-psd , in bula mea de Facebook primesc doar stiri si impresii de la oameni ca mine, cu aceleasi preferinte, in cercul meu de prieteni gandim cam la fel)

-Romania e tot mai imbatranita,   persoanele 50+ sunt mult mai numeroase, au plecat din tara mult mai multi oameni decat vroiam sa accept 

-  desteptii si tineri au plecat, am ramas in tara prostii, pensionarii, bugetarii si o mana de fraieri care mai cred naiv si fara nici un fundament  ca lucruri pozitive, schimbari, partide si oameni noi pot exista in tara asta . 

Nu ne mai facem bine ... nici copiii mei nu cred ca vor apuca sa traiasca intr-o Romanie cat de cat normala, fara hoti si mafioti la conducere.

 

24% au votat o proasta !!! Sustinuta de un partid de hoti si mafioti!!!!



#107
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 11 noiembrie 2019 - 10:57

aseara, auzindu-ma vorbind la telefon, Alex a concluzionat ca, atunci cand va avea el 18 ani, la putere vor fi copiii astora de acum, care vor fi tot niste hoti, dupa exemplul parintilor, ca doar asta au vazut in casa.

 

 

-Romania e tot mai imbatranita,   persoanele 50+ sunt mult mai numeroase, au plecat din tara mult mai multi oameni decat vroiam sa accept 

-  desteptii si tineri au plecat, am ramas in tara prostii, pensionarii, bugetarii si o mana de friaeri care mai cred naiv si fara nici un fundament  ca lucruri pozitive, schimbari, partide si oameni noi pot exista in tara asta . 

Nu ne mai facem bine ... nici copiii mei nu cred ca vor apuca sa traiasca intr-o Romanie cat de cat normala, fara hoti si mafioti la conducere.



#108
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.643 mesaje

Postat 11 noiembrie 2019 - 11:20

"In ce priveste varsta, pe Iohannis l-au votat majoritar cei intre 45 si 64 de ani - 39%, apoi cei cu varste cuprinse intre 35 si 44 de ani - 20% si in egala masura cei din grupa 25-34 si cei de peste 65 de ani - cate 16%. Doar 9% dintre votantii sai au intre 18 si 24 de ani.

La Barna lucrurile sunt mai echilibrate. Cei mai multi dintre votantii sai au intre 25 si 34 de ani - 28%, urmati de grupa 45-64 de ani - 26% si grupa 35-44 de ani - 25%. E votat masiv de tinerii cu varste cuprinse intre 18 si 24 de ani - 17%, dar foarte putin de varstnici - 4% dintre votantii sai au peste 65 de ani.

 

La Dancila lucrurile sunt foarte clare: 43% dintre cei care au votat-o au peste 65 de ani, 39% sunt in grupa de varsta 45-64 de ani (chiar grupa ei de varsta), doar 11% au intre 35 si 44 de ani, 5% au intre 25 si 34 de ani si 3% pana in 24 de ani.

In ce priveste studiile, doar Dan Barna are majoritar votanti cu studii superioare - 52%. 45% au studii medii si doar 3% au doar studii elementare.

Majoritatea votantilor lui Iohannis au studii medii - 58%. 27% au studii superioare si 15% au studii elementare.

La Dancila predomina de asemenea votantii cu studii medii - 55% si un numar mare au doar studii elementare - 31%. 14% dintre cei care o voteaza au studii superioare.

In ce priveste ocupatia, electoratul lui Dan Barna este majoritar angajat, in proportie de 66%. La Iohannis doar 53% au un loc de munca, iar la Dancila 27%. Dancila e votata majoritar de pensionari - 55%, in timp ce 23% din aceasta categorie il voteaza pe Iohannis si doar 9% pe Barna. Liderul USR conduce si in ce priveste votantii-antreprenori - 8% din electoratul sau. La Iohannis 7% dintre votanti sunt liber profesionisti, antreprenori sau patroni, iar la Dancila doar 4%.

12% din electoratul sefei PSD este format in schimb de persoane casnice. In cazul lui Iohannis procentul pe aceasta categorie e 9, iar la Barna 5. Barna e votat de studenti - 10%. La Iohannis doar 4% dintre cei care il aleg sunt studenti iar la Dancila procentul e de 1%.

Doar Dancila e votata preponderent in mediul rural - 51%. Iohannis e votat 56% in urban si 44% in mediul rural, in timp ce 72% dintre votantii lui Barna sunt din mediul urban.

Ca regiuni, Iohannis e votat 36% de cetateni din Transilvania si Banat, 45% din sud-Bucuresti-Doborgea si 19% din Moldova. Barna e votat in proportie de 33% de cetateni din Transilvania si Banat, 47% sunt din zona sud-Bucuresti-Doborgea si 19% din Moldova. La Dancila 58% sunt din zona de sud, 20% din Moldova si 23% din Transilvania si Banat.

Majoritatea celor care i-au votat s-au hotarat inca dinainte de campanie unde vor pune stampila. Insa la Dan Barna foarte multi s-au convins in ultimele saptamani (16% chiar in ziua votului, 20% in ultima saptamana si 20% in ultimele 2-4 saptamani).

Daca Iohannis si Barna au fost votati in special pentru calitatile lor (Iohannis 67%, Barna 52%), pentru votantii lui Dancila a contat mai mult partidul din care ea provine (57%)."

 

http://www.ziare.com...i-barna-1585111



#109
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 11 noiembrie 2019 - 11:51

Sau aceleași date în imagini:

 

Fisier atasat  IRES1.jpg   97,37K   0 descarcari

 

Fisier atasat  IRES2.jpg   138,43K   0 descarcari

 

Fisier atasat  IRES3.jpg   81,13K   0 descarcari



#110
valentinag

valentinag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.322 mesaje

Postat 11 noiembrie 2019 - 12:22

Mie tot nu-mi vine sa cred, ce scor a obtinut Veo! Desi, in jurul meu sunt destui care voteaza psd si Dancila...

Plus de asta, eu votanta USR, am pus stampila pe Barna si acum, doar ca sincer va spun c-o usoara strangere de inima, nu mi se pare ca se ridica la nivelul partidului, este plin de el, arogant, cu o autosuficienta la nivel inalt!




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Astăzi, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -