Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Meghan si Harry au devenit parinti

meghan harry

40 raspunsuri la acest subiect

#31
CiubotariuAlina

CiubotariuAlina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 106 mesaje

Postat 20 mai 2019 - 13:09

și cu toate astea au ieșit și au prezentat odorul la public. E clar ca lucrurile nu sint numai alb sau negru. Cum spus, dacă nu vor publicitate pot renunța la statutul regal și trai in anonimitate. Nimic nu ii oprește sa facă asta.
Citisem la un moment dat ca esti fan familia regala. Poate ma insel si te confund.Daca da, imi cer scuze. M-a intrigat si m -am uitat pe Netflix la documentar despre printesa Diana si vorbeau si de protocoalele regale.Poate ne spui tu ca sigur stii mai multe. Oare ce presiune se pune pe Meghan si Harry vs William si Kate( imi place mult de ea) ca ma gandesc ca pe William si Kate presiunea este mai mare. Ziceau pe youtube ca acum Regina e incantata de notorietatea pe care o aduc William si Harry impreuna cu nevestele si copiii lor si probabil asta ar fi motivul pentru care nu vrea sa-l lase pe Charles la tron. De asemenea nu cred ca Harry si-ar permite sa traiasca in anonimitate pentru ca ar fi un mega scandal cu presa britanica. Imi cer scuze de off topic.

Editat de CiubotariuAlina, 20 mai 2019 - 13:11 .


#32
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.260 mesaje

Postat 20 mai 2019 - 17:17

Citisem la un moment dat ca esti fan familia regala. Poate ma insel si te confund.Daca da, imi cer scuze. M-a intrigat si m -am uitat pe Netflix la documentar despre printesa Diana si vorbeau si de protocoalele regale.Poate ne spui tu ca sigur stii mai multe. Oare ce presiune se pune pe Meghan si Harry vs William si Kate( imi place mult de ea) ca ma gandesc ca pe William si Kate presiunea este mai mare. Ziceau pe youtube ca acum Regina e incantata de notorietatea pe care o aduc William si Harry impreuna cu nevestele si copiii lor si probabil asta ar fi motivul pentru care nu vrea sa-l lase pe Charles la tron. De asemenea nu cred ca Harry si-ar permite sa traiasca in anonimitate pentru ca ar fi un mega scandal cu presa britanica. Imi cer scuze de off topic.

 

Unde ai citit că-s fan? Sint doar interesată, ca trăiasc aici de 20 de ani. Ce pot să-ți spun cu siguranța este ca Charles va fi următorul rege după moartea reginei, dacă nu moare el primul.  Nu exista ca “ nu-l lasa regina la tron”. El nu își dorește asta, însă are simtul datoriei și știe ca astea sint regulile.

Pe Will și Kate se pune mult mai multă presiune, căci Will e al doilea in rind la tron, pe cind Harry e de-abia al 5 le-a mi se pare. Insa și el are obligații, nu poate face ce vrea el, dar are mai multă libertate ca Will. Am înțeles ca la alegerea numelui copilului lui nu au fost restricții, pe cind Will a avut o lista clară de nume de unde putea alege. 

 

Sora reginei, Margareta la un momendat a vrut sa se mărite cu un ofițer divorțat. Așa ceva nu era permis, dar putea părăsi casa regală și se putea mărita in liniște. A ales viața privilegiata de la castel și a rupt legătura cu ofițerul. Așa și Harry,  nu vrea sa se supuna protocoalelor, poate părăsi viața regală și trai in anonimat pentru restul vieții. Și stai liniștita, “scandalul” declanșat de asta n-ar dura mai mult de 2 săptămîni. 



#33
CiubotariuAlina

CiubotariuAlina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 106 mesaje

Postat 20 mai 2019 - 18:36

Unde ai citit că-s fan? Sint doar interesată, ca trăiasc aici de 20 de ani. Ce pot să-ți spun cu siguranța este ca Charles va fi următorul rege după moartea reginei, dacă nu moare el primul. Nu exista ca “ nu-l lasa regina la tron”. El nu își dorește asta, însă are simtul datoriei și știe ca astea sint regulile. Pe Will și Kate se pune mult mai multă presiune, căci Will e al doilea in rind la tron, pe cind Harry e de-abia al 5 le-a mi se pare. Insa și el are obligații, nu poate face ce vrea el, dar are mai multă libertate ca Will. Am înțeles ca la alegerea numelui copilului lui nu au fost restricții, pe cind Will a avut o lista clară de nume de unde putea alege. Sora reginei, Margareta la un momendat a vrut sa se mărite cu un ofițer divorțat. Așa ceva nu era permis, dar putea părăsi casa regală și se putea mărita in liniște. A ales viața privilegiata de la castel și a rupt legătura cu ofițerul. Așa și Harry, nu vrea sa se supuna protocoalelor, poate părăsi viața regală și trai in anonimat pentru restul vieții. Și stai liniștita, “scandalul” declanșat de asta n-ar dura mai mult de 2 săptămîni.

 

Mersi. Atunci eu sunt fan [pk] . Mi se pare fascinanta viata lor si regulile lor ciudate. 

 

Te citisem cu ceva timp in urma. Era ceva legat de printesa Diana. 


Editat de CiubotariuAlina, 20 mai 2019 - 18:39 .


#34
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.260 mesaje

Postat 20 mai 2019 - 19:22

Da, sint fan Diana! Cred ca-i știu viața mai bine deci o știa ea săraca! Glumesc desigur.



#35
CiubotariuAlina

CiubotariuAlina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 106 mesaje

Postat 20 mai 2019 - 20:24

Da, sint fan Diana! Cred ca-i știu viața mai bine deci o știa ea săraca! Glumesc desigur.

 

Stiam ceva dar nu tot. Diana ramane un fenomen [flo2]



#36
Camelia09

Camelia09

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 228 mesaje

Postat 20 mai 2019 - 22:54

Sora reginei, Margareta la un momendat a vrut sa se mărite cu un ofițer divorțat. Așa ceva nu era permis, dar putea părăsi casa regală și se putea mărita in liniște. A ales viața privilegiata de la castel și a rupt legătura cu ofițerul. Așa și Harry,  nu vrea sa se supuna protocoalelor, poate părăsi viața regală și trai in anonimat pentru restul vieții. Și stai liniștita, “scandalul” declanșat de asta n-ar dura mai mult de 2 săptămîni. 

 

 

Mersi. Atunci eu sunt fan [pk] . Mi se pare fascinanta viata lor si regulile lor ciudate. 

 

Te citisem cu ceva timp in urma. Era ceva legat de printesa Diana. 

 

CiubotariuAlina, daca te intereseaza, exista un serial pe Netflix numit The Crown despre regina Elisabeth II. Asa am ajuns sa aflu despre printesa Margaret, sora reginei. De fapt i s-a propus sa renunte numai la succesiunea la tron, atat ea cat si posibilii copii rezultati din casatorie, pentru a i se permite sa se casatoreasca cu capitanul Townsend, care era divortat. Putea sa-si pastreze titlul regal si venitul, sa stea in tara si sa-si continue indatoririle regale. Cum regele/regina Angliei este si capul bisericii lucrurile sunt un pic mai complicate, intervine si partea religioasa. Poate i-a fost teama sa nu devina oaia neagra a familie, luand-o pe urma unchiului, Edward VIII, care a fost nevoit sa abdice inainte de incoronare. Din pacate, Edward VIII, a pus nevoile personale inainte de datorie si a insistat sa se casatoreasca cu o americanca divortata, pierzand astfel tronul si locul in societate. Nu a fost o chestie de confort pentru printesa Margaret, asta e clar.

 

Scandalul declansat de o posibila renuntare a datoriilor reglale de catre printul Harry si sotia sa nu stiu cat ar dura, dar cu siguranta ar strica imaginea casei regale cu zvonuri si supozitii. Deja scandalurile legate de divortul dintre Charles si Diana si moartea acesteia din urma au sifonat destul de tare imaginea casei regale.


Editat de Camelia09, 20 mai 2019 - 23:05 .


#37
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.260 mesaje

Postat 20 mai 2019 - 23:33

Prințesa Margareta nu a avut speranțe la tron niciodată, de-altfel și educația primită de ea diferă de cea a reginei, tocmai pentru ca șansele ei de a ajunge regina erau minimale. Deci asta cu renunțarea la succesiunea la tron e speculație pura. Eu nu îmi amintesc sa fi reieșit așa ceva din film. Însă serialul e superb făcut și eu îl recomand și am înțeles ca mai vine un nou sezon curind. Am văzut poze in presa cum filmau. De-abia astept. 



#38
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 21 mai 2019 - 00:27

Camelia are dreptate ... pentru a se căsători cu Townsend, era obligată sa se elimine din linia de succesiune (ea și orice potențiali urmași/copii). Își păstra venitul și titlul regal. Parlamentul și primul ministru au fost împotriva. Trebuie citită declarația primului ministru Eden pentru a vedea asta, nu doar filme. 

 

Eu nu inteleg fascinația cu viața lor personală.

 

Uneori am impresia ca lumea e chiar bucuroasa si se hrănește cu ideea asta de alegere cumva faustiana...sa ii vadă ca se “chinuie” între protocol și viața obișnuita. Cred ca e o gelozie acolo care împiedica un om obișnuit sa ii lase și pe ei sa trăiască o viața normala.


Editat de antmil, 21 mai 2019 - 00:29 .


#39
Camelia09

Camelia09

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 228 mesaje

Postat 21 mai 2019 - 00:54

Prințesa Margareta nu a avut speranțe la tron niciodată, de-altfel și educația primită de ea diferă de cea a reginei, tocmai pentru ca șansele ei de a ajunge regina erau minimale. Deci asta cu renunțarea la succesiunea la tron e speculație pura. Eu nu îmi amintesc sa fi reieșit așa ceva din film. Însă serialul e superb făcut și eu îl recomand și am înțeles ca mai vine un nou sezon curind. Am văzut poze in presa cum filmau. De-abia astept. 

 

Informatia am luat-o de pe wikipedia. Si pe mine m-a impresionat in mod placut serialul, mai ales ca e mult mai precis dpv istoric decat alte drame istorice recente.

https://en.wikipedia...tess_of_Snowdon



#40
CiubotariuAlina

CiubotariuAlina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 106 mesaje

Postat 21 mai 2019 - 08:14

Camelia are dreptate ... pentru a se căsători cu Townsend, era obligată sa se elimine din linia de succesiune (ea și orice potențiali urmași/copii). Își păstra venitul și titlul regal. Parlamentul și primul ministru au fost împotriva. Trebuie citită declarația primului ministru Eden pentru a vedea asta, nu doar filme. Eu nu inteleg fascinația cu viața lor personală. Uneori am impresia ca lumea e chiar bucuroasa si se hrănește cu ideea asta de alegere cumva faustiana...sa ii vadă ca se “chinuie” între protocol și viața obișnuita. Cred ca e o gelozie acolo care împiedica un om obișnuit sa ii lase și pe ei sa trăiască o viața normala.

 

Nu e vorba de gelozie sau mai stiu eu ce. Este vorba despre sacrificiul lor ca sa ajunga la tron. Gandeste-te ca ei nu sunt crescuti dupa" asa vreau" ci pentru " asa trebuie".





Etichetat si cu meghan, harry

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -