Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Meghan si Harry au devenit parinti

meghan harry

40 raspunsuri la acest subiect

#11
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.224 mesaje

Postat 12 mai 2019 - 22:10

Ei pe naiba...Harry a ales-o ca o iubeste, nu tinind cont de numarul mare de cetateni de culoare...

 

Eu n-am priceput de ce intii au anuntat ca a nascut acasa, iar apoi au intors-o , ca a nascut intr-un spital destul de prost cotat. [il]

 

Nu se știe sigur la ce spital a născut și nici exact cind, căci nu vor sa arate certificatul de naștere a copilului in public, așa cum am înțeles ca e datina in familia regală. Se pare ca e din cauza ca a născut la alta data decit cea făcută public. Eu nu înțeleg de ce atita ascunzișuri, cind protocoalele regale sint foarte clare și trebuie respectate. Asta nu face decit sa atragă critici cuplului și nu e de dorit așa ceva, având in vedere ca foarte multă lume in țara asta nu e regalista.

 

ps au fost speculații ca ar fi folosit un surogat care ar fi dat naștere copilului, de aia atita secretomanie, eu însă nu cred asta. Însă s-a vehiculat și zvonul asta prin presa. 


Editat de Letitia1, 12 mai 2019 - 22:12 .


#12
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 12 mai 2019 - 22:13

Eu cred ca se ascunde pentru ca posibil a facut cezariana. Mie asa mi se pare dupa burta ramasa, vizibila in poze, asa ceva nu am vazut decat in cazul operatiei, la nasterile naturale  se trage mai mult si mai rapid. Ma rog, posibil sa gresesc, nu sunt medic....



#13
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 12 mai 2019 - 22:19

Eu cred ca se ascunde pentru ca posibil a facut cezariana. Mie asa mi se pare dupa burta ramasa, vizibila in poze, asa ceva nu am vazut decat in cazul operatiei, la nasterile naturale  se trage mai mult si mai rapid. Ma rog, posibil sa gresesc, nu sunt medic....

Dar ce e obligatorie la nivelul asta nasterea naturala?

 

Letitia, am citit si eu diverse speculatii, insa nu pricep ce motiv ar fi avut sa se ascunda.

 

Eu am avut la un moment dat impresia ca ea era deja insarcinata la nunta si de asta atita mister cu nasterea asta, dar cred ca am socotit eu gresit sua am uitat cind a fost nunta lor(nu ca ar fi greu de aflat dar nu prea mi-am batut caul cu asta...)



#14
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 12 mai 2019 - 22:24

Eu cred ca se ascunde pentru ca posibil a facut cezariana. Mie asa mi se pare dupa burta ramasa, vizibila in poze, asa ceva nu am vazut decat in cazul operatiei, la nasterile naturale  se trage mai mult si mai rapid. Ma rog, posibil sa gresesc, nu sunt medic....

Cititnd comentariul tau, am realizat ca am citit undeva ca nu stiu ce experti in "cititul expresiei corpului"(habar n-am cum s atraduc corect romaneste)spuneau ca se vede ca Megan are dureri, comparativ cu Kate(Kate la prima expunere in fata presei cu copilul).

 

Eu m-am gindit ca o fi vut si ea poate vreo episiotomie, se mai intimpla la nastere...si nu pricepeam de ce trebuie neaparat "citit"expresia corpului uneia si alteia...

 

Cred ca  e ceva cu cezariana asta la casa regala altfel nu-mi explic.



#15
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.224 mesaje

Postat 12 mai 2019 - 22:35

Dar ce e obligatorie la nivelul asta nasterea naturala?

 

Letitia, am citit si eu diverse speculatii, insa nu pricep ce motiv ar fi avut sa se ascunda.

 

Eu am avut la un moment dat impresia ca ea era deja insarcinata la nunta si de asta atita mister cu nasterea asta, dar cred ca am socotit eu gresit sua am uitat cind a fost nunta lor(nu ca ar fi greu de aflat dar nu prea mi-am batut caul cu asta...)

 

Nimeni nu pricepe ce au de ascuns. Am înțeles ca nu a vrut sa apăra cu copilul in public deloc, dar așa e protocolul, nu a avut încotro. Și dacă o fi avut cezariana ce? E o rusine sau cum? Sint unele care nici macar nu sint gravide si fac copiii, vezi kardasiencele...



#16
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 12 mai 2019 - 23:13

Eh, timpul va releva adevaratele motive.

Oricum, mi-a placut de print imediat dupa nastere, asa emotionat si bucuros :)  sa fie sanatosi cu totii!



#17
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 12 mai 2019 - 23:16

Poate sa.nu se considere ca incurajeaza operatia, ca a declarat mereu ca nu are niciun fel de problema, cine poate avea idee despre adevar?  Poate a vrut asa, de frica, si ea nu are dreptul la alegeri personale, toate probabil trebuie sa fie educative-populare.... nu am habar cum e in pielea.lor...



#18
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 13 mai 2019 - 08:04

Eu cred ca se ascunde pentru ca posibil a facut cezariana. Mie asa mi se pare dupa burta ramasa, vizibila in poze, asa ceva nu am vazut decat in cazul operatiei, la nasterile naturale  se trage mai mult si mai rapid. Ma rog, posibil sa gresesc, nu sunt medic....

Are mai degraba legatura cu genetica si varsta.



#19
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.052 mesaje

Postat 13 mai 2019 - 08:45

Eh, timpul va releva adevaratele motive.

Oricum, mi-a placut de print imediat dupa nastere, asa emotionat si bucuros :)  sa fie sanatosi cu totii!

mda - a fost o operatiune de PR - din care iar, nimeni nu a inteles... de ce a ales sa vorbeasca din fata grajdurilor regale.  Vorba unui jurnalist de la Guardian - da ce, sotia lui a nascut acolo?



#20
Camelia09

Camelia09

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 228 mesaje

Postat 13 mai 2019 - 09:13

Cred ca tanarul cuplu are dreptul la putina intimitate, fara sa li se puna la indoiala motivatiile, in definitiv Harry are sanse reduse sa urce pe tron. Ideea ca au folosit o mama surogat mi se pare absurda, Meghan a fost filmata de  mai multe ori in timpul sarcinii, ba chiar odata a fost suprinsa miscarea fatului. De asemenea, nu cred ca ar avea ce ascunde daca ar fi facut o cezariana, si regina a avut una. In plus, in Marea Britanie, cezarienele chiar nu sunt asa populare. Cat despre burta ramasa, eu una nu am observat ca dupa cezariana se retrage mai greu decat dupa nasterea naturala desi le-am experimentat pe amandoua. Cum spunea si Viviana, marimea burticii are legatura ai curand cu genetica, varsta, poate si greutatea copilului decat cu modul de nastere. Eu una nu inteleg presiunile poublicului de a afla aceste detalii personale. Sa lasam parintii sa se bucure de micutul lor si sa-i ofere o viata cat mai normala, asa cum isi doresc.





Etichetat si cu meghan, harry

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -