Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Educatia "sexuala" la balul bobocilor la un liceu din Cluj


91 raspunsuri la acest subiect

#41
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 26 octombrie 2017 - 19:07

proba respectiva am citit ca face parte din parcursul catre titlul de Miss in mai multe licee. probabil ca acolo nu au facut publice pozele.



#42
jenn

jenn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.802 mesaje

Postat 26 octombrie 2017 - 22:51

Pepco, nu cred ca e ok sa o etichetezi pe Kitty si cu atat mai  putin sa ii dai sfaturi necerute. Parca discutam idei pe DC ,  nu persoane! F urat!  Are dreptul sa isi exprime opiniile, daca o face decent. Nu e nimeni obligat sa fie de acord.  Si inca ceva- corinadani a scris ca sexul oral e 100% sigur , ca nu aduce o sarcina. Da, sarcina nu apare dupa sex oral dar alte  probleme ( boli) pot aparea in anumite conditii. Ca tot era vorba de educatie sexuala. 


Editat de jenn, 26 octombrie 2017 - 22:57 .


#43
jenn

jenn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.802 mesaje

Postat 26 octombrie 2017 - 23:04

ti-am citit si alte mesaje. parerea mea este ca ai nevoie de prieteni in lumea reala si de consiliere

Despre asta scriu, in caz ca nu e clar. Am raportat mesajul tau pt ca nu e ( dupa mine ) corect . Harst cu linia peste degete ca nu iti place tie ce scrie si o trimiti la psiholog.  



#44
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.939 mesaje

Postat 27 octombrie 2017 - 00:57

Pepco, nu cred ca e ok sa o etichetezi pe Kitty si cu atat mai putin sa ii dai sfaturi necerute. Parca discutam idei pe DC , nu persoane! F urat! Are dreptul sa isi exprime opiniile, daca o face decent. Nu e nimeni obligat sa fie de acord. Si inca ceva- corinadani a scris ca sexul oral e 100% sigur , ca nu aduce o sarcina. Da, sarcina nu apare dupa sex oral dar alte probleme ( boli) pot aparea in anumite conditii. Ca tot era vorba de educatie sexuala.

 

Mesajul citat de Pepco ti se pare decent?



#45
KittySweet

KittySweet

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 83 mesaje

Postat 27 octombrie 2017 - 06:52

ti-am citit si alte mesaje. parerea mea este ca ai nevoie de prieteni in lumea reala si de consiliere.

 

 

Lolz... am avut si "prieteni" care cu timpul au devenit falsi si pe interes. Si m-am lipsit de ei.... cat despre consiliere.... numai un psiholog ar trebui sa isi dea cu parerea daca am nevoie sau nu de consiliere....   [fiesta]  [vrajitor]  [:-@]  . Si sa inteleg ca mai nou daca imi permit sa spun ceea ce gandesc indiferent de repercursiuni... as avea nevoie de comsiliere.... deci e o nebunie sa iti expui punctul de vedere... am 3 4 postari mari si late si te-ai legat fix d ele... si ce chestii din care am zis te-a determinat sa ajungi la concluzia asta ? 



#46
KittySweet

KittySweet

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 83 mesaje

Postat 27 octombrie 2017 - 07:11

Pentru  postarile viitoare si pentru cei "nemultumiti" de ceea ce scriu : 1. Intotdeauna voi spune ceea ce gandesc, 2. Imi asum ceea ce zic si aduc si argumemte ( atat in viata reala cat si in mediul virtual) . 3. Nu esti obligat sa citesti ceea ce scriu ! 4. Nu am vrut sa fac pe interesanta sau din lipsa de preocupare m'am trezit sa arunc o postare... am facut aceasta postare deoarece in fiecare zi tarisoara noastra si locuitorii ei mai scot cate o "bomba" , si in loc sa evoluam picam in jos. O sa ajungem rusinea Europei. Daca vrem sa facem ceva pt tara asta schimbarea ar trb sa inceapa cu noi TINERETUL ! Dar tineretul im ziua de azi este cum este... si pt chestia asta am o oarecare frustrare intr-adevar... daca im 1989 s-a putut dc nu s-ar putea si acum? Dar comoditatea si complacerea situatiei e la moda. Si in acest caz cu balul acesta minunat ii consider vinovati 50% pe parinti, 50% pe copii.... si din cate stiu eu balul bobocilor traditional se organiza de catre liceu , cadre didactice... deci dovada ca ce frumos "evoluam" ... in jos... si pe acest forum m-am inscris deoarece vreau sa iau o decizie fff importanta si am vrut sa vad pareri si cat de frumoase sau urate sunt vietile parintilor... si ce pb s-au ivit in viata lor de cuplu/casnicia lor dupa ce au devenit parinti sau cat de impliniti se simt dupa aparitia unui copil... Deci toate astea ar trebui sa ma trimita la psiholog? :))) 



#47
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 27 octombrie 2017 - 07:13

Pepco - Kitty va scriu acum pana nu degenereaza -  ramaneti va rog la subiect.

Kitty categoric ai tot dreptul sa iti spui opinia atata timp cat nu incalca Regulamentul de utilizare. Nu exista Norme de a iti spune opinia, este libertate de exprimare a ideilor 100%.

Pepco, incalci Regulamentul, te rog sa reconsideri modul in care te exprimi si ce exprimi.



#48
KittySweet

KittySweet

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 83 mesaje

Postat 27 octombrie 2017 - 07:18

Pepco - Kitty va scriu acum pana nu degenereaza - ramaneti va rog la subiect. Kitty categoric ai tot dreptul sa iti spui opinia atata timp cat nu incalca Regulamentul de utilizare. Nu exista Norme de a iti spune opinia, este libertate de exprimare a ideilor 100%. Pepco, incalci Regulamentul, te rog sa reconsideri modul in care te exprimi si ce exprimi.

 

Ok. I-am explicat un pic cam ceea ce sunt si gandesc pe scurt... nu vreau sa degenereze in nimic... cel putin din partea mea nu o sa se intample ... [jamaica]



#49
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 27 octombrie 2017 - 07:49

KittySweet, din ce ai scris, mie mi s-a parut ca acele adolescente (si altele la fel) ti se par niste curve ordinare, ca sa folosesc cuvintele tale. sarcini nedorite, copii abandonati in maternitati, ghene, paduri si alte imaginatii. cine a mai raspuns pe aici nu s-a gandit la asemenea chestiuni, doar tu ai facut-o.

 

exprimi ceea ce gandesti fara sa iti pese de repercusiuni, pai atunci sa inteleg ca n-ai avea nici o problema in a aborda o adolescenta din liceul ala daca ai cunoaste-o si a-i spune in fata ce gandesti tu despre ea.



#50
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 27 octombrie 2017 - 07:53

Pentru  postarile viitoare si pentru cei "nemultumiti" de ceea ce scriu : 1. Intotdeauna voi spune ceea ce gandesc, 2. Imi asum ceea ce zic si aduc si argumemte ( atat in viata reala cat si in mediul virtual) . 3. Nu esti obligat sa citesti ceea ce scriu ! 4. Nu am vrut sa fac pe interesanta sau din lipsa de preocupare m'am trezit sa arunc o postare... am facut aceasta postare deoarece in fiecare zi tarisoara noastra si locuitorii ei mai scot cate o "bomba" , si in loc sa evoluam picam in jos. O sa ajungem rusinea Europei. Daca vrem sa facem ceva pt tara asta schimbarea ar trb sa inceapa cu noi TINERETUL ! Dar tineretul im ziua de azi este cum este... si pt chestia asta am o oarecare frustrare intr-adevar... daca im 1989 s-a putut dc nu s-ar putea si acum? Dar comoditatea si complacerea situatiei e la moda. Si in acest caz cu balul acesta minunat ii consider vinovati 50% pe parinti, 50% pe copii.... si din cate stiu eu balul bobocilor traditional se organiza de catre liceu , cadre didactice... deci dovada ca ce frumos "evoluam" ... in jos... si pe acest forum m-am inscris deoarece vreau sa iau o decizie fff importanta si am vrut sa vad pareri si cat de frumoase sau urate sunt vietile parintilor... si ce pb s-au ivit in viata lor de cuplu/casnicia lor dupa ce au devenit parinti sau cat de impliniti se simt dupa aparitia unui copil... Deci toate astea ar trebui sa ma trimita la psiholog? :))) 

 

hm... in tarile spre care Romania priveste ca dezvoltate se intampla chestii la fel sau chiar si mai si. cum de tarile alea continua sa fie evoluate? e plin internetul de poze si povesti.

 

in 1989 nu s-a putut nimic, da rewind si vezi ce fel de presedinti a avut tara. in 1989 cine a putut, a profitat masiv si a manipulat masele in favoarea lui.

 

si ce consideri tu evolutie?


Editat de Pepco, 27 octombrie 2017 - 07:55 .



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -