Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Pinguinii si vara indiana


798 raspunsuri la acest subiect

#31
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 16 octombrie 2017 - 08:12

Bună dimineața!

 

Sunt trează de la 4.30 și pe drumuri :D. Și azi noapte m-am trezit de 10 ori, nu știu ce am avut.

 

Mihaela, fff frumoase pozele cu aurora! Eu n-am cont de instagram, pot să văd pozele de la laborator? 

 

Viviana, foarte frumos la botez! Să vă trăiască finuța! (Ce e ăla ”ghirindon”?)

 

O săptămână frumoasă!



#32
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 16 octombrie 2017 - 08:42

Bună dimineața!

 

Sunt trează de la 4.30 și pe drumuri :D. Și azi noapte m-am trezit de 10 ori, nu știu ce am avut.

 

Mihaela, fff frumoase pozele cu aurora! Eu n-am cont de instagram, pot să văd pozele de la laborator? 

 

Viviana, foarte frumos la botez! Să vă trăiască finuța! (Ce e ăla ”ghirindon”?)

 

O săptămână frumoasă!

Aoleo cum am tastat!

E gheridon.



#33
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.372 mesaje

Postat 16 octombrie 2017 - 09:40

buna ziua! bine v-am gasit la capitol nou!

 

Viviana, sa va traiasca finuta! e foarte frumoasa!

 

mihaela, foarte frumoasa Frida. sper sa iti recuperezi banutii. nu ma pricep la carduri si chestii financiare, dar mai bine renunti la card daca e asa nesigur. spor si cu scara, sa ajungeti la un compromis.

 

ioana, sper ca nu mai esti suparata! [flo2]

 

ella, frumos ce povestesti. sa va distrati bine in continuare!

 

fleur, acum ca ai catedra completa ar fi pacat sa renunti. inceputul e greu, dar poate reusesti sa faci ceva si in privinta elevilor problema...bafta!

 

mianna, cred ca esti singura persoana la care am auzit sa tina bradul tot anul. eu il tin strict de craciun. mai mult m-ar incurca si obosi.

 

noi am fost sambata la alergat. mica a alergat o distanta destul de mare in spatele copiilor de la categoria Crinei si apoi a abosit si am luat-o in brate. important e ca s-au distrat.

ieri am fost pe la tara. e asa de frumos acum cu crizantemele inflorite, bolta rosie si dovlecii rasturnati prin toata gradina... 

 

saptamana usoara tuturor!



#34
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 16 octombrie 2017 - 10:14

Buna dimi,

 

La noi e o lumina galbena, bolnavicioasa, prevestitoare de furtuna. Sper sa se schimbe peste zi. Azi ma duc sa vb cu invatatorul Patriciei si nu-s prea calma...



#35
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 16 octombrie 2017 - 10:23

huh, spuneau la stiri ca in irlanda toate scolile sunt inchise astazi, din cauza uraganului...



#36
laura78nico

laura78nico

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.607 mesaje

Postat 16 octombrie 2017 - 10:34

Buna ziua la capitol nou!

 

Am lipsit motivat zic eu: miercuri am fost in sedinta, apoi am fugit sa prins petrecerea de ziua lui Mihai. Am devansat-o pentru ca de joi pana sambata seara am fost plecata la un curs la Cheia. Peste doua saptamani cand iau copiii vacanta vreau sa mergem cu totii acolo.

 

Ieri am terminat teme, am profitat de vremea frumoasa pentru a face o plimbare prin Herastrau si a mai culege frunzele frumoase pentru a le pune la presat.

 

Azi la munca, usor mai relaxant.

 

Viviana, sa va traiasca finuta sa fie sanatoasa! Am admirat pozele!

 

MIha, sper sa rezolvi repede cu banii disparuti! Ce frumoasa a fost Frida!

 

Ioana, cum mai esti? Dar fetele?

 

Silvi, v-am admirat pe fb! Ce au crescut fetele!

 

Ella, tot la Seul sau sunteti acasa?

 

Fleur sper sa rezolvi problema si sa ramani cu norma intreaga!

 

Corina, Monica revin....voi ce faceti acum la matematica? (clasa a IV-a) respectati manualul sau fiecare preda dupa cum ii vine?

 

A si ca sa nu uit: Sa-mi laud sotul care a castigat un turneu de tenis pentru amatori in acest week-end! [:)]


Editat de laura78nico, 16 octombrie 2017 - 10:35 .


#37
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 16 octombrie 2017 - 11:29

Bună dimineața! Sunt trează de la 4.30 și pe drumuri :D. Și azi noapte m-am trezit de 10 ori, nu știu ce am avut. Mihaela, fff frumoase pozele cu aurora! Eu n-am cont de instagram, pot să văd pozele de la laborator? Viviana, foarte frumos la botez! Să vă trăiască finuța! (Ce e ăla ”ghirindon”?) O săptămână frumoasă!

 

Nu știu dacă poți, nu cred :( 



#38
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 16 octombrie 2017 - 11:33

https://www.instagra...rregiongotland/

 se vad pozele fara cont



#39
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 16 octombrie 2017 - 11:41

laura, din cate stiu doamna le preda din manual si le mai da acasa sa lucreze pe niste fise scoase la imprimanta/copiator, in cazul in care problemele/exercitiile din manual nu sunt suficiente sau reprezentative.

cum la clasa nu au voie sa foloseasca auxiliare sau culegeri, asta e varianta de compromis gasita de doamna pana acum.

drept sa spun, nu stiu pe unde au ajuns cu materia, copila isi face lectiile acasa la parintii mei, unde sta de cand iese de la scoala pana venim noi de la job. rar ma uit in caietele ei, ii spun sa ma intrebe daca are neclaritati sau nu a inteles ceva din ce s-a predat in clasa.

iata ca suntem la jumatatea lunii octombrie si eu tot n-am gasit un profesor de mate - recomandat de cineva, nu la plesneala - pentru meditatii la mate, fii-mea vrea sa dea examen pentru a intra in clasa a V-a la liceu...nu stiu daca e cea mai buna alegere varianta asta, si liceul, si scoala gimnaziala au plusurile si minusurile lor, incepand de la orar, pana la nivel de exigente si pretentii, dotari, distanta fata de casa, etc.



#40
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 16 octombrie 2017 - 14:04

Pai noi suntem ca materie la matematica la scaderea cu trecere peste ordin, numere de la 0 la 1.000.000. Exercitii - in clasa sau tema - fac fie din manual, fie din niste fise pe care le da doamna. Cam la fel cum a zis Corina. Dar se respecta mersul manualului.

 

Corina pana la urma va mutati din cls aV-a? Si noi s-a putea sa ne mutam... vom vedea exact, dar iau in calcul. La liceu am impresia ca este nivelul putin mai ridicat decat in scolile generale (astea de cartier, nu cele extrem de bine cotate - cum e in Bucuresti scoala 11, sau scoala 17 de ex.). Plus ca mai este si programul, la in licee invata dimineata, in scolile gimnaziale - dupa amiaza. Cel putin la noi asa este... programul e 12-18, sau ma rog, 12-17 dac au doar 5 ore, parca 6 ore incep sa aiba de la clasa a 6-a... Dar mi se pare aiurea rau, iti fragmenteaza ziua, nu mai poti sa faci nimic extra scoala, tot timpul este ocupat 100% de lectii. Eu am invatat ani de zile dupa-masa si mi-a iesit pe nas. Aveam impresia ca-s mereu contracronometru, ca-s gata doar pe ultima suta de metri....




Panic Questions

  • Pete rozalii, saptamana 8

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

Last Blogs

  • vizita la medic de familie

    Ralu31031992
    - Ieri, 20:42

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 19:38

  • Instabilitate

    Erika91
    - Ieri, 19:35

  • Vine marea intalnire

    FloreClau
    - Ieri, 18:53

  • Am ales numele pentru fetiÈ›a

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 18:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -