Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Pinguinii si vara indiana


798 raspunsuri la acest subiect

#51
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 16 octombrie 2017 - 17:26

Ioana, cum sunteți?



#52
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 16 octombrie 2017 - 19:24

Eu am tradus din suedeză în engleză și am înțeles :D. Oi fi înțeles aiurit :D. Mi-a plăcut că vă botezați aparatele (Billan și Bullan [:-)))] [:-)))] ). Cine e Taher?

 

Oh, aparatele vechi ce le-am avut pana anul trecut, se numeau Bill și Bull, sunt doua pisici, gemene, personaje dintr-o carte pt copii, care erau ajutoarele lui Måns cel rău, făceau numai prostii. :)) Bullan și Billan sunt continuarea lui Bill și Bull :)). 

 

Taher e tipul cu coșul roșu in poza, e colegul sirian de care am mai povestit, cel venit acum doi ani cu barca peste mare, cu soția și copilul, și apoi trei luni au traversat Europa. 

 

 



#53
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 16 octombrie 2017 - 19:27

Ioana, cum sunteți?

 

Am o durere de cap de imi vine sa vomit. AM luat un nurofen si astept sa ma simt mai bine si sa devin mai sociabila.



#54
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 16 octombrie 2017 - 19:28

Mulțam, Miha! Știam că ne-ai povestit tu de el, dar mă gândeam că poate încurc eu borcanele. Trebuie să le fi fost tare greu pe drum... Mă bucur că și-a găsit loc acolo la voi :).

 

Și zi așa, aparatele voastre sunt puse pe rele? :D



#55
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 16 octombrie 2017 - 19:29

Ioana, îmi pare rău că nu te simți bine  [flo2] . Un ceai cu lămâie ai încercat?



#56
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 16 octombrie 2017 - 21:09

uuuf, nici n-a inceput bine saptamana, si astept sa treaca.

 

am un program tare incarcat, zilnic mai inventeaza astia cate o teleconferinta. maine voiam sa ies cu mama la un restaurant cu terasa, aici in zona. n-am cum, ca mi-au trantit astia teleconferinte cu doar o ora jumate intre ele - prea putin ca sa putem iesi. sper sa-mi reuseasca miercuri.

 

joi seara vreau sa merg iar la o sueta cu Andrei Craciun - v-am mai povestit de el cand am fost data trecuta; sunt seri tare faine, cu discutii interesante. de data asta il are invitat pe Ovidiu Vanghele, jurnalist de investigatii.

 

vineri si sambata, de la 9 la 5 (cu pauze, sper) vine la firma un tip care cica ne invata sa fim mari manageri si lideri, sau ori una, ori alta, habar n-am ce vrea exact de la noi. dar cum pozitia mea actuala si cele viitoare presupun sa fiu un lider (manager nu, dar project manager da), e cam musai sa particip.

 

intre ele, adica vineri seara, am un concert folk cu un folkist tare drag (Adi Bezna, daca mai citeste Laura pe-aici il stie); bine, are concert si trupa mea de suflet, da' n-am cum sa ajung si la ei.

 

asa ca tot ce-mi doresc e sa vina duminica mai repede. pana atunci am ajuns sa imi trec in calendar si cand trebuie sa ma spal pe cap [:-)))]


Editat de aminna, 16 octombrie 2017 - 21:09 .


#57
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 16 octombrie 2017 - 22:12

Daniela, da, neascultătoare instrumente avem :)). 

 

Ioana sper ca ești mai bine! 

 

Viviana sa va trăiască finuța! 

 

Silvi nu renunț la card încă, o sa văd ce se rezolva. Și îl țin blocat Pt cunoaraturi nesigure pe net. 

 

Mianna, sa vina duminica deci! :)

 

 



#58
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.302 mesaje

Postat 18 octombrie 2017 - 07:23

Salutari din aeroportul din Seoul  [:)]

 

In curand zburam spre Hong Kong, unde avem de asteptat cam 5-6 ore...maine la 6 dimineata aterizam in Zurich...12 ore e zborul  [zirea] noroc ca e noapte si dormim...maine vroiam sa merg la munca, dar intre timp am renuntat..voi merge vineri.

 

Pe toaleta scria:  American standard  [:D] dar stiu ca japonezii au astfel de toalete..Marcia a incercat toate functiile, eu nu m-am incumetat  [ph34r]

 

A fost frumos, Marcia a fost ft incantata si a decis sa faca un curs de coreeana..am gasit o scoala in Zurich, unde a facut ea cursurile de manga..au curs incepand cu noiembrie...am gasit si o firma in Zurich care te trimite in Seoul la invatat limba, o sa ii contactez, Marciei i-ar surade sa face lucrul asta peste 2 ani..sa vedem acum conditiile..e decisa se sa mute aici cand va creste, e fascinata de tot ce inseamna Coreea...i-a impresionat pe ghizi de cat de multe stie despre tara si cat de bine vorbeste engleza..ne-au intrebat daca engleza e limba oficiala in Elvetia  [ph34r]

 

Am mancat kpop si pe paine, au inceput sa-mi placa si mie  [:D] am venit cu o valiza si am plecat cu 2..una e doar cu cd-uri, carti, postere etc...are 20 kg.

 

Mai povestesc cand ajungem in Hong Kong, in curand ne imbarcam.

 

O zi faina sa aveti.


Editat de Ella73, 18 octombrie 2017 - 07:25 .


#59
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.374 mesaje

Postat 18 octombrie 2017 - 11:02

Silvi8, as vrea sa te intreb un lucru, avand in vedere ca esti din Tulcea si poate stii mai multe: o cursa pe apa de la Tulcea la Sulina costa 60 de lei de persoana? Exista si variante mai ieftine (durata mai mare, cost ceva mai mic)?  [flo2]

 

http://www.navromdelta.ro/preturi/

sper sa mearga link-ul, daca nu intra pe site la navrom. e singura firma care face transport cu nave mari si mai ieftin. cursa dureaza cam 4 ore, mai mult la intoarcere, si tot la ei pe site gasesti si graficul, in ce zile si la ce ore pleaca (nava clasica sau catamaran). au site-ul mereu actualizat. eu merg doar cu ei ptr ca eu am transport subventionat si platesc f putin. copiii tai oricum platesc ca au 7+

 

celelalte firme care fac transport au nave mici, nave rapide sau semirapide si sunt mai scumpe, 60 de lei fiind un pret bun. dar si timpul se reduce la mai putin de jumatate fata de nava clasica. 

 

eu plec la sulina de obicei vineri la pranz. ajungem seara tocmai bine de o plaja/baie. sambata de plimbam toata ziua si duminica la 5.30 plecam inapoi si ajungem la pranz acasa. 

personal prefer sf. gheorghe.

dar daca alegi sulina nu vei regreta. din oras exista taxi si microbuze pana la plaja. ai si ce sa vizitezi si e si plaja foarte linistita si frumoasa (exista doar 2 terase pe plaja).

sper ca ti-am fost de ajutor.



#60
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.374 mesaje

Postat 18 octombrie 2017 - 11:10

buna ziua la toata lumea.

 

azi e sf. Luca!

avem si noi unul pe ghetar (sau mai multi?) pe care il mai zaresc pe fb. 

la multi ani, Luca! sa ne traiesti!




Panic Questions

  • Obezitate in sarcina

    Luciana96
    - mai 17 2024 14:51

  • Pete rozalii, saptamana 8

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

Last Blogs

  • ultima zi de sarcina

    Ralu31031992
    - Astăzi, 10:36

  • Prima vizita la medic

    AnaDemsa
    - Ieri, 20:34

  • Saptamana 36

    Pau26
    - Ieri, 17:53

  • VeÈ›i fi bunici!

    BeckyGaie
    - Ieri, 17:19

  • Geanta bebe

    Roxana3001
    - Ieri, 15:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -