Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Pinguinii si vara indiana


798 raspunsuri la acest subiect

#21
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 15 octombrie 2017 - 09:57

Apropo de toalete nipone [:)] , mi-am adus aminte de textul lui Andrei Plesu despre Japonia din ”Comedii la porțile Orientului”.

 

Delicios, am ras in hohote! Mulțumesc :)



#22
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 15 octombrie 2017 - 10:04

Săptămâna viitoare am primit onoarea și sarcina sa fiu redactoarea și ambasadoarea laboratorului Pt o săptămâna pe Instagram, pe contul regiunii gotland.

In fiecare săptămâna cineva care vrea sa prezinte ce lucrează, primește parolele ce se schimba săptămânal și o mică Instrucțiune ce e voie și ce nu sa postezi in cont. Sunt puțin emoționată ca e oficial, reprezint tot laboratorul, am rugat colegii sa ma ajute cu poze, filmulețe și comentarii din locurile unde eu nu lucrez.

 

In fine, dacă e cineva doritor aici sa vadă ce face un laborator de spital din suedia, contul se numeste viarregiongotland și va fi hashtag pe el.

 

Duminica frumoasa, in sfârșit e soare și la noi!


Editat de mihaela_s, 15 octombrie 2017 - 10:20 .


#23
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 15 octombrie 2017 - 10:17

Apropo de toalete nipone [:)] , mi-am adus aminte de textul lui Andrei Plesu despre Japonia din ”Comedii la porțile Orientului”.

 

[:-)))]  [:-)))]

 

Bestial! [pk] [pk]



#24
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 15 octombrie 2017 - 10:20

Buna dimi,

 

La noi e cald dar innorat. Aproape am terminat cu gradina, mai e cate ceva de facut dar 95% e gata. La fel cum e si bugetul nostru de chel :)

 

Distractie placuta la botez! Duminica placuta tuturor!

 



#25
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 15 octombrie 2017 - 14:31

in Bucuresti e cald si placut; acum nu mai e soare, dar e tot cald.

 

am fost cu mama la AFI, pentru ca mi-a venit in pantofi de vara, si daca sta pana in decembrie are nevoie de cizme, asa ca am zis s-o scot acum, cat inca se mai pot purta pantofi subtiri si decoltati. i-am luat cizme, am mancat la KFC (cred ca v-am mai povestit cat de mult ii place mamei), apoi am stat pe terasa la o cafea si o bere. a fost tare placut.



#26
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 15 octombrie 2017 - 21:08

Va las doua fotografii cu aurora boreala de alaltăieri. O vânam eu cu Diana și ieșim de câte ori avem ocazia. Anul asta e prima data, au mai fost ocazii dar era înnorat tare.

Dunga albă din prima fotografie e un avion ce tocmai a decolat :)

Miniaturi atasate

  • 7899D5F8-451A-45A1-9A6F-50832590DEE9.jpeg
  • 7BD60C59-36E8-47C5-99DB-62E9CFF46CD0.jpeg

Editat de mihaela_s, 15 octombrie 2017 - 21:09 .


#27
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 15 octombrie 2017 - 22:52

Buna seara,

 

Ne-am intors de la botez. Totul a iesit mult mai bine decat speram. Cei 3 preoti care au oficiat slujba sunt niste oameni deosebiti, de un mare caracter. Chiar nu ma asteptam. De drag am cumparat de acolo o icoana pe lemn cu sfantul Gavriil, pe care au sfintit-o. De biserica Mavorgheni tine si o gradinita si se observa bucuria si grija preotilor pentru copii.

Au avut grija de bebelus, mi-au dat sfaturi, m-au ajutat cu taiatul etichetelor - fraiera de mine uitase sa taie eticheta de la rochita.

Mamica ma rugase sa vorbesc sa nu bage fetita cu capul in apa, insa eu uitasem. Dar nu a fost nicio problema pentru ca doar i-au turnat apa pe capsor din proprie initiativa.

 

Crestina Clara-Gabriela a fost foarte cuminte, nu a plans, a stat in brate la CCS, a gangurit si l-a privit tot timpul, l-a mangaiat de l-a topit tot.

 

Restaurantul a fost un succes. Au fost si foarte multi copii si ce mi-a placut enorm de mult ca dupa ce am cantat la multi ani toti copilasii, fara exceptie au bagat cate un degetut in tort si au tot lins la crema... Cand chelnerul a plecat cu gheridonul sa duca tortul la bucatarie, copii tropaiau in urma lui si mai luau putin din crema, au disparut floricelele.

 



#28
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.938 mesaje

Postat 15 octombrie 2017 - 22:56

Ce frumos, Mihaela! In special in prima poza, se vede in toata splendoarea aurora.

 

Mi am dacut iar o saptamana incarcata...Maine aveam liber dar am decis sa lucrez. N am insa clasa nasoala sapt asta, yeeei, mai respir si eu. Miercuri e zi pedagogica si merg la o conferinta iar vineri am dupa ore ceremonia de initiere a noilor profesori. Eu nu s noua, dar anul trecut n am avut contract de la inceputul anului scolar deci n am prins o. Se vrea ceva haios, ne pun sa aducem o peruca, o poza de cand aveam 5 ani, oua, faina si altele..

Saptamana urmatoare e party ul de Halloween si tot asa, ne mai abatem atentia de la stress si toamna gri.

 

O saptamana faina sa aveti!.



#29
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.938 mesaje

Postat 16 octombrie 2017 - 02:14

Sa traiasca binecuvantata micuta crestina  Clara Gabriela! 

Cat imi place numele Clara, era pe lista mea scurta de nume daca as fi avut fetita.



#30
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 16 octombrie 2017 - 07:56

neata

 

 

Viviana, ce frumos la botez, bravo! sa va traiasca finuta, sa fie sanatoasa si fericita!

 

Mihaela, felicitari pentru managerierea contului de instagram. si foarte frumoasa aurora..

 

Ioana, pe cine esti basicata? ai rezolvat problema?

 

Fleur, ce rau imi pare de clasa nasoala. sper sa le gasesti solutia, sa nu pierzi procentajul din catedra. tin pumnii! cum e Eric la scoala, ii place?

 

e luni, mi-e somn, saptamana viitoare am targul anual, deci ma duc sa inghet la Frankfurt.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -