Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

FIV cu dr. Vythoulkas, clinica Genesis Grecia/Romania


187 raspunsuri la acest subiect

#31
sele7

sele7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 14 noiembrie 2016 - 23:05

Draga Ileana, iti raspund eu pt ca pot fi mai obiectiva: asa cum tu iti exprimi gratitudinea fata de acest doctor pt fericirea pe care, probabil, o traiesti, asa au dreptul si cele care au avut experiente dintre cele mai nefericite cu acest dr si/sau clinica respectiva, sa le impartaseasca aici. Pt asta, si celor ca tine, si lor, le multumesc si le sunt recunoscatoare, fiecare caz e unic si cred ca forumul este un loc in care sa schimbam opinii, experiente, sfaturi (pt cine vrea sa ia/dea), nicidecum un loc de lupta pt membri. Personal, eu am o curiozitate si un fix legat de clinica asta si as dori sa te intreb si pe tine, ia-o ca pe un simplu sondaj de opinie: ai primit chitante pt fiecare leu/euro platit?! Multumesc.

#32
ileana1983

ileana1983

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 70 mesaje

Postat 14 noiembrie 2016 - 23:20

In loc sa faceti sondaje cu reusitele acestei clinici va intereseaza daca s au dat chitante, pe mine nu m a interesat acest lucru, m a interesat procentul lor de reusita care este f mare , aproape 60 %.Am primit destule chitante si reusitele au fost 0. Cu ce ma incalzesc acele chitante sau stam acum sa calculam cat costa suferinta noastra? Ma repet ...fiecare e liber sa aleaga ce vrea, cert este ca toate cuplurile care au reusit nu au timp sa impartaseasca experientele lor, eu citesc acest forum din cand in cand pt ca de aici mi am luat toate informatiile cand am auzit de dr Vyth. Va urez bafta tuturor, sa va indepliniti visul de a fi mame!

#33
sele7

sele7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 14 noiembrie 2016 - 23:25

Da, pe mine ma intereseaza ca acele chitante se dau pe juma' de suma, acest lucru ma face sa pun la indoiala seriozitatea si intentiile celor ce detin/lucreaza la aceasta clinica.

#34
Dana0

Dana0

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 931 mesaje

Postat 14 noiembrie 2016 - 23:28

Ileana nu poti sa ceri asa ceva,daca tu ai avut o experiența mai pozitivă asta nu înseamnă ca nu sunt alte paciente care au avut experiențe f negative. Aici e liberă toată lumea sa își expună povestea si punctul de vedere. Nu ma interesează pe mn ca doctorul arw mii sau sute de mailuri sau mai stiu eu ce,alea sa le citească in timpul liber nu in timpul consultației. Facturile acelea reprezintă mai mult decat o dovada de plata.

#35
sele7

sele7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 14 noiembrie 2016 - 23:28

Si vis-a-vis de timp de impartasit... eu cred ca un doctor bun e mult prea ocupat si solicitat, incat sa mai aiba timp de marketing, se "vinde" singur!

#36
sele7

sele7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 14 noiembrie 2016 - 23:37

Iar legat de procentul de reusita, nu mi se pare reprezentativ procentul niciunei clinici, atata timp cat toate pacientele nu au istoricul meu, varsta mea, AMH-ul meu, partenerul meu si muuulte altele... cu ce ma incalzeste pe mine ca, de ex, cele pana-n 30 de ani raman in proportie de 80% gravide, eventual si cu gemeni?! Exemplul este, bineinteles, imaginar! Pt mine acest procent e, cel mult, usor orientativ, dar clar irelevant. Si, nu te supara, tot nu mi-ai raspuns: ai primit bonuri pe sumele cheltuite la ei? Si sa stii a este o intrebare simpla, fara nimic ascuns, o simpla curiozitate, pt ca nu am fost, nu sunt si nu voi fi nicicand "clienta" acestei clinici/dr. Merci.

#37
Rosesarbu11

Rosesarbu11

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 299 mesaje

Postat 15 noiembrie 2016 - 00:07

Ileana, din câte povestești ești cam singura căreia i-a acordat atâta atenție, i-a răspuns la toate întrebările etc.! Ma bucur de reușită ta, dar e normal sa scriem aici fiecare ce am trăit. Cazurile noastre, si nu putine, sunt adevărate si am vrea sa nu mai treacă nimeni. Pentru noi, Vythoulkas rămâne doctorul banului, dezinteresat, neprofesionist. Afla ca, noi am reușit la in țara cu medici de calitate: dr. Chicea, dr. Ispasoiu, dr. Albu, dr. Dracea. Fetele care au trecut prin clipe grele, lăsate sa chinuie de acest fost agent de vânzări au reușit in alte clinici din străinătate sau traind dezamăgiri s-au îndreptat către doctorii care acorda atenție pacientului, nu-l scot pe usa in 5 minute. Cred ca ai exagerat cand ai spus ca din 10 cupluri, 7 au reușit. Te-a luat valul. Ar fi fost bine, dar e tare neadevărat. Sa nu uitam si nesiguranța ovulelor extrase. Aici nu poti sa știi niciodată daca ti s-au oprit, daca ti-au pus din alta parte... Știm cu toții ca ti se propune cedarea unor ovule in schimbul micșorării prețului sau transferul de foliculi de la alte femei. E o adevarata escrocherie ce se bazează pe disperarea noastră.


Editat de Rosesarbu11, 15 noiembrie 2016 - 00:07 .


#38
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 15 noiembrie 2016 - 00:11

ma scuzati,nu ma pot abtine-Doamne,Rose  [fal]



#39
Erika10

Erika10

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 155 mesaje

Postat 15 noiembrie 2016 - 00:20

Fetelor, va multumesc mult pentru solidaritate, chiar am simtit ca suntem o comunitate!

Nu va numesc pe fiecare, ca sa nu va trag dupa mine, cu etichetele ce mi s-au pus de Alexmano si Theo79.

Dar va multumesc din suflet tuturor si fiecareia in parte!



#40
laura_71

laura_71

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 63 mesaje

Postat 15 noiembrie 2016 - 00:32

Laboratorul este foarte performant , asta cred ca stie toata lumea , nu are sens sa detaliez...asta a fost criteriul meu de selectie cand am cautat cea mai buna clinica din Europa dupa toate nereusitele mele din tara si din Ungaria.

 

Toate clinicile din romania fac 150 de fivuri pe luna iar cei din Atena de la Genesis fac 700 intr o luna asa ca au Experienta...parerea mea! 

Ileana, și eu caut în momentul asta o clinica cu un laborator foarte bun. Asa ca te rog spune-mi ce înseamnă ce ai scris: "laboratorul lor e foarte performant, asta știe toată lumea, nu are sens sa detaliez". Cum ai reușit sa afli cat de bun este laboratorul, în special înainte de a te programa? Și eu am vreo 4 clinici în vizor în momentul asta, și nu reușesc sa aflu cat de bun este laboratorul. Evident, m-as bucura sa nimeresc chiar clinica cu cel mai bun laborator din lume, dar nu stiu cum. Experienta ta m-ar ajuta

 

(În alta ordine de idei, ultimul FIV l-am făcut la o clinica extraordinar de bine cotata din Spania, cu vreo 10-15 specialiști în infertilitate,  vreo 8 laboranti, etc. Nu am aflat cate fiv-uri fac intr-o luna (din nou, nu m-am prea descurcat sa aflu detalii ...sau poate nu au un marketing chiar asa de bun ca Vythoulkas :-)), dar presupun ca la numărul asta de doctori or fi având și cei la care am fost eu peste 1000 fiv-uri pe luna, însă mie nu mi-au fost de ajutor cifrele astea.

Și eu sunt convinsă ca am fost la cea mai buna clinica din Europa, are vreo 14 filiale în toată Spania, acum aflu ca totuși clinica la care lucrează dr Vythoulkas este cea mai buna din Europa?

Așa că îmi permit sa te contrazic, eu cred ca poate fi maxim pe locul 15, ca cele 14 filiale de care spuneam știu sigur ca sunt pe locul 1 în Europa ... )

 

Te întreb pentru ca nu reușesc nici măcar sa fac un clasament pentru cele 4 clinici la care ma uit acum, nu prea știu de unde sa o apuc și poate experiențele voastre ma ajuta sa aleg de data asta clinica câștigătoare. 




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -