Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

FIV cu dr. Vythoulkas, clinica Genesis Grecia/Romania


187 raspunsuri la acest subiect

#1
Erika10

Erika10

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 155 mesaje

Postat 13 noiembrie 2016 - 15:19

Deschid acest topic la sugestia lui Bia1988, deoarece, desi s-a scris mult despre acest controversat personaj la topicul FIV Grecia (si probabil se va mai scrie in continuare), incercam ca informatiile reale despre el si clinica sa fie mai usor accesibile utilizatorilor la cautare, printr-un topic dedicat.

Informatii utile:

- FIV GreciaCapitolul 1

                     Capitolul 2 

                     Capitolul 3

                     Capitolul 4

                     Capitolul 5

- Clinica Genesis Athens Romania - SOS Infertilitatea.


Editat de Erika10, 17 noiembrie 2016 - 23:25 .


#2
Dana0

Dana0

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 931 mesaje

Postat 13 noiembrie 2016 - 15:42

Ma bucur ca sa deschis acest topic.

#3
Rosesarbu11

Rosesarbu11

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 299 mesaje

Postat 13 noiembrie 2016 - 16:57

Erika, te felicit pentru deschiderea topicului! Intr-adevăr, lumea trebuie sa știe despre firea mârșavă a dr. Vythoulkas. Lupta noastră nu a fost sau nu e ușoară, iar modul jegmanitor al acestuia micșorează șansele la o reușită. Dansul oricum butonează permanent telefonul,așa ca poate,poate intr-un ultim ceas va schimba ceva. Sunt împotriva dvs.,domnule, pentru ca ați vrut sa ma pacăliți, mi-ați pus diagnostic greșit, ați vrut sa ma operați fără a studia cazul!

#4
Bia1988

Bia1988
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 13 noiembrie 2016 - 18:07

Multumesc, Erika pentru deschiderea acestui topic! Sper sa intre cat mai multe fete aici sa povesteasca despre experienta lor cu dr Vythoulkas si astfel, alte fete sa stie la ce sa se astepte atunci cand ii calca pragul cabinetului. Nu e o fabrica de copii si atunci cand se uita la noi nu se gandeste ca suntem sora lui asa cum a spus intr-un interviu, pentru ca daca ar fi asa nu ne-ar minti, nu ne-ar repezi in momentul in care punem intrebari mai incomode si ar recunoaste atunci cand a gresit ceva... Atunci cand am mers prima data la dr Vythoulkas nu as fi crezut ca voi ajunge sa scriu asemenea lucruri. Era zambaret, profesional, empatic... Nu va lasati pacalite, cu acelasi zambet pe buze vă va minti si va evita sa va raspunda atunci cand probabil e depasit de situatie. Nu sunt in masura sa-i contest calitatile de doctor, poate chiar este un doctor bun dar in cazul meu nu s-a comportat ca unul. Ceea ce mi se pare si mai revoltator e ca din interviurile pe care le da, imi dau seama ca teoria o stie bine, stie de ce avem nevoie, stie cum ar trebui sa trateze pacientele. Si atunci daca stie, de ce nu o face? Am incercat sa-i gasesc scuze, spunand ca este prea ocupat ca sa se poata ocupa de fiecare cuplu in parte asa cum ar trebui, dar apoi m-am gandit ca un doctor responsabil nu si-ar asuma atatea cazuri. Daca nu are timp de cineva, sa spuna, exista si alti medici. Nu poti sa-ti iei angajamentul ca vei ajuta un cuplu daca stii ca nu vei avea timp sa te ocupi de ei asa cum ar trebui. E drept ca ajungem la el pentru ca avem probleme si nu este Dumnezeu, nu poate rezolva tot, asa ca nu sunt suparata doar pentru ca nu am ramas gravida, sunt suparata pentru ca nu si-a dat deloc interesul pentru ca acest lucru sa se intample. Vorbesc despre dorinta mea de a deveni mama care nu are pret asa ca, desi  suntem niste oameni simpli, nu-mi va parea rau de niciun ban cheltuit pentru a-mi indeplini acest vis (singurul pe care il am, pentru ca nimic altceva nu mai conteaza), dar ma deranjeaza ca mergand la asemenea doctori imi platesc, cu banii mei dezamagirea. Fetelor, deschideti bine ochii, nu va lasati manipulate de publicitate, zambete si falsa empatie iar atunci cand vi se pare ca nu vi se acorda atentia necesara, sa stiti ca nu vi se pare, asa este! Nu sunteti voi vinovate, nu cereti voi prea mult, asa lucreaza dr Vythoulkas, cu superficialitate.



#5
Erika10

Erika10

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 155 mesaje

Postat 13 noiembrie 2016 - 18:17

Multumesc frumos, Rosesarbu  [flo2] , eu doar am pus in practica ideea Biei, asa ca si eu o felicit la randul meu pentru aceasta initiativa binevenita!



#6
Erika10

Erika10

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 155 mesaje

Postat 13 noiembrie 2016 - 20:32

Pentru putin, Bia  [flo2] ! Dar asa cum am spus, este meritul tau si iti multumim cu totii pentru aceasta idee, care va fi cu siguranta benefica aspirantelor si nu numai!



#7
laura_71

laura_71

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 63 mesaje

Postat 14 noiembrie 2016 - 00:36

Felicitări,  fetelor, ideea deschiderii acestui topic despre dr. Vythoulkas este foarte buna. Din fericire eu nu am fost pacienta doctorului Vythoulkas, deși era să sar și eu sa îmi fac o programare, după ce am văzut o emisiune TV cu el și cu Dr Pantos... Norocul meu a fost ca am cautat informații despre el pe forumuri, pentru ca mi se păruse totusi suspect ca se lăudau cam prea mult, cu mii de copii,  cu intalnirile acelea câmpenești cu toți copiii și toți părinții . .. părea puțin desprins dintr-un basm și mi se păruse ceva forțat  (am ajuns și eu la clinici din Austria și Spania, și nu văzusem chiar asa ceva...). Și pe forumuri.... surpriza,  am aflat de fapt adevărata față, am găsit multe fete cu povesti incredibile despre Vythoulkas. Am avut răbdare vreo 3-4 zile sa citesc  tot topicul despre FIV Grecia și am economisit astfel multe alte zile de stres care probabil ar fi venit la pachet cu acea programare la acest doctor... Succes fetelor care ați reușit să plecați de la el și ați găsit alte clinici! 



#8
Piscotel135

Piscotel135

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 908 mesaje

Postat 14 noiembrie 2016 - 01:16

Intervin si eu, desi experienta mea cu acest domn doctor este extrem de limitata. Am obtinut in vara o programare si m-am prezentat cu minute bune inainte, nu cumva sa ajung tarziu. Cred ca toata lumea era programata la aceeasi ora, pentru ca la ora cand isi incepea activitatea, cred ca erau pe putin 10 persoane la usa. De intrat am intrat destul de repede, pentru ca totul decurge pe banda rulanta. Inteleg ca atunci cand mergi doar pentru monitorizare, nu ai motive sa stai mult in cabinet, dar eu venisem pentru prima data si toata discutia, ecografia, uitatul pe analize, totul a durat mai putin de 5 minute!!! Am iesit buimaca, parca ma lovise un tren. 

Prin comparatie, la clinica din Ungaria unde merg acum (nu voi spune numele, pentru ca intentia nu este de a face reclama altei clinici), prima consultatie a durat 45 min. 

Nu contest pregatirea medicala a domnului doctor, dar din clipa in care am iesit pe usa, am stiut ca nu ma voi intoarce....

Numai bine tuturor!


Editat de Piscotel135, 14 noiembrie 2016 - 01:20 .


#9
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 14 noiembrie 2016 - 01:25

din ce citesc,vad ca acest "doctor"este un fel de Mecca.sa fim seriosi.eu nu am avut niciodata intentia de-a merge la el,citisem deja cate ceva.si sincer?la un agent de  vanzari,oricat s-ar lauda,n-as fi mers niciodata.

 

va felicit pt ca ati deschis acest topic.sunt atatea femei care merg la "pomul laudat".



#10
Dana0

Dana0

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 931 mesaje

Postat 14 noiembrie 2016 - 01:43

Eu cand am început sa caut o clinica pt FIV am găsit si aceasta clinica dar am început sa caut informații pe net si am descoperit foarte multe postări care descriau in ce fel au fost tratate pacientele si am rămas muta. Vreau sa multumesc celor care au avut curaj sa posteze experiența lor.Pe mine ma ajutat!! Eu tot ma intreb câta experiența are el? Cate transferuri a facut el personal?Din cate stiu eu pana sa deschidă clinica in România Pantos era cel care se ocupa de transferuri,laparoscopii si histeroscopii.


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Astăzi, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Astăzi, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -