Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mama, iti spun doar ca sa stii, ca ....


77 raspunsuri la acest subiect

#31
devo

devo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.740 mesaje

Postat 25 octombrie 2016 - 23:01

Si nu in ultimul rand, "dragostelile" de la 12 ani il pregatesc pentru cele de la 14, cele de la 14 pentru cele de la 16...

#32
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 25 octombrie 2016 - 23:08

Ai fi mega penibila sa rogi profa sa-i mute si daca afla o sa fi fericita daca o sa ma afli cand se insoara eventual. Eu cred ca tb sa-i spui ca esti deschisa la discutii dar il lasi pe el sa o initieze si as mitui-o discret pe Flavia sa mai aflu una alta. Ai mei se toarna discret si inocent unul pe altul daca ii lasi sa zburde liber dar daca te iei de unul e zid si sa-i pici cu ceara nu afli nimic.

#33
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 26 octombrie 2016 - 16:32

Ah, intre timp am aflat ca i-a mutat profesoara ...nu prea departe, sunt inca pretty close, dar nu mai sunt unul langa altul ...oare de ce i-o fi mutat ???

 

Pe moment, Flavia a reusit sa ii strice reputatia la școală si Alex este de ieri negru de suparare. A zis ca nu o iarta pe Flavia in veci ...azi de dimineata era la fel de suparat. Daca o semana cu ta-sau aici, cred ca o sa dureze ceva pana ii trece.

 

L-am intrebat aseara ce face cu prietena ...si a zis ca nimic, doar vorbesc ...Doamne Dumnezeule, ce or vorbi frate ? Si or vorbi numai ei doi, sau in gașcă? Mi-a fost frica sa mai cer amanunte ...

 

Eu recunosc ca sunt putin cam prea agitata si nemulțumită de situația asta ...nu pentru ca se va intampla cine stie ce, ci pentru ca a aparut un precedent mult prea devreme decat imi imaginam.

 

Dar sa stiti ca acasa sunt cool, sau cel putin asa cred ...lol


Editat de buflea, 26 octombrie 2016 - 16:34 .


#34
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 26 octombrie 2016 - 16:38

Buflea, relax putin...lucrurile la 12 ani nu sint la fel ca la 20. Mintea de adult distorsioneaza realitatea. Procesam cu mai multa informatie decit au ei si noua ne da alt rezultat.

 

Tu stai pe faza, fii atenta, vorbeste in continuare cu ei, pleaca urechea la Flavia dar nu "overreact".

 

Profesoara probabil i-a mutat ca trancaneau. Eu gindesc ca e bine ca-i vorbaret, multi baieti la virsta asta sint muti cu fetele. 



#35
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.700 mesaje

Postat 27 octombrie 2016 - 00:16

buflea nu prea am sfaturi la subiect, doar te citesc din umbra.

W nu are nici o prietena(official/neoficial) si de fata care ii placea nu trecut, kate, nu mai pomeneste.

pt mine, prieteniile oficiale la 12 ani sunt mult prea devreme...nu prea I-as da apa la moara, nu le-as considera "cute", e bataie de cap in plus...toate la timpul lor.

Editat de michelle-usa, 27 octombrie 2016 - 00:18 .


#36
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 27 octombrie 2016 - 09:08

buflea nu prea am sfaturi la subiect, doar te citesc din umbra.

W nu are nici o prietena(official/neoficial) si de fata care ii placea nu trecut, kate, nu mai pomeneste.

pt mine, prieteniile oficiale la 12 ani sunt mult prea devreme...nu prea I-as da apa la moara, nu le-as considera "cute", e bataie de cap in plus...toate la timpul lor.

Asa e Michelle, dar e timpul lor nu al nostru.

 

Si la fel cum spunea Antimil, cred si eu. Noi distorsionam lucrurile gandind cu mintea noastra de azi, facand scenarii de adult, mergem cu gandurile in viitor.

Cand de fapt prietenia lui cu fetita, din punctul lui de vedere, inseamna cu totul altceva.

 

Sa va mai spun ceva: daca pe la 15-16 nu o sa aiba nicio prietena atunci sa vedeti ingrijorare!



#37
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 27 octombrie 2016 - 10:23

 

Sa va mai spun ceva: daca pe la 15-16 nu o sa aiba nicio prietena atunci sa vedeti ingrijorare!

Hmmmm...eu sincer nu m-am ingrijorat prea tare,am mers pe principiul ca toate la timpul lor.

Daca el-copilul nu e pregatiti(emotional,psihic,psihologic,anatomic etc)sa aiba o prietena...nu are si gata.

 

Al meu nici la 20 de ani nu are o prietena,dar zau daca ma ingrijorez prea tare.E o decizie personala cind si cum...

 

edot Am uitat sa spun ca ma scot din sarite eternele intrebari "da' nu ai si tu o prietena?" [smulgpar] puse de toata suflarea ,cind mergem in vizita in Romania!!!!


Editat de andacos, 27 octombrie 2016 - 10:25 .


#38
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 27 octombrie 2016 - 12:53

da' de ce te agiti asa? ce pot sa vorbeasca? [:D]



#39
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 27 octombrie 2016 - 15:42

da' de ce te agiti asa? ce pot sa vorbeasca? [:D]

 

Pai ma agit pentru ca, o fi o coincidență (????), dar de la inceputul anului este dezastru la organizare ...

 

Nu mai mult de ieri, IAR, a uitat doua teste la scoala, care trebuiau semnate si pentru care o sa primeasca F (fail) la homework. E drept ca media generala este inca buna, dar asta nu scuza faptul ca nu isi poate aduna mințile ...

 

Nu mai spun ca duminica seara, la ora 22:00, in timp ce ii taiam unghiile, am spus asa intr-o doara: sper ca nu aveti vreun test maine ...si ce crezi, avea unul, la science, la care trebuia sa studieze si de care, IAR, uitase ...A studiat, a luat 100%, ieri l-a uitat la scoala si azi nuil va avea semnat ...asa ceva [smulgpar]

 

O fi si asta normal, o fi "indragostit", or fi chestii minore pentru un părinte trecut de perioada asta sau pentru ce urmeaza, dar acum, astea sunt bataliile mele ...si nu le pot ignora, si nu pot remarca cum această indragosteala naivă vine la pachet cu o brambureala organizatorica ce afecteaza partea academică.

 

De fapt, de aseara, sunt furioasa pe el ...atat de furioasa incat am decis sa nu mai deschid gura ...ca daca o deschid, numai despre indragosteala asta o sa vorbesc si nu de bine.


Editat de buflea, 27 octombrie 2016 - 15:48 .


#40
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 27 octombrie 2016 - 15:56

buflea, singura chestie naspa din toata situatia asta cu indragosteala este faptul ca ii afecteaza notele si media. atat.

nu poti sa stabilesti cu alex ca in fiecare zi, dimineata si cand vine de la scoala, sa vorbiti in legatura cu temele si testele ? n-ai un perete liber in bucatarie sau camera de zi, sa pui un flipchart pe care sa-l organizezi ca pe un calendar, cu zile/saptamani/luni, si sa notati amandoi cand e cazul - test de dat maine la materia x, test de adus acasa la semnat in data de, de dus inapoi la scoala in ziua urmatoare...

sau sa-i cumperi un portofoliu, stii tu, foi de protectie prinse intr-o coperta de plastic, sa-si puna acolo afurisitele alea de teste, sa le aduca acasa la semnat si tu le pui la loc in mapa, iar mapa in ghiozdan




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -