Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mama, iti spun doar ca sa stii, ca ....


77 raspunsuri la acest subiect

#71
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 14 noiembrie 2016 - 23:02

 

 

personal nu-mi plac sa aud injuraturi...si de fapt limbajul "murdar" pt mine in alegerea prieteniilor e un deal breaker.

 

Limbaj murdar e deal breaker in alegerea prietenilor dar nu a presedintelui...hahahahahaha! Priceless!!!

 

Sorry ca stric subiectul!



#72
ellinia

ellinia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.041 mesaje

Postat 15 noiembrie 2016 - 09:54

Baiatul meu are 11 ani si ii place de o fata de prin vara. Prima data mi-a zis ca ii place de o fata, la ceva timp mi-a zis cum o cheama, apoi am si identificat-o. M-a intrebat apoi cum poate sa ii ceara prietenia. Numai ca era prea tarziu, deja fata avea prieten, vine impreuna cu el de la scoala, isi mananca pachetul impreuna, stau in pauze impreuna. Asta stiu de la baiatul meu, mereu il descos ce s-a mai intamplat pe la scoala.

Nu i-am minimizat niciodata sentimentele, dimpotriva, l-am incurajat mereu sa-mi spuna ce si cum. Ca sa mai uite de ea, i-am spus ca nu e asa bine sa ai prietena din clasa a cincea, ca mai bine sa fie liber, sa poata iesi fara griji cu cine si cum vrea el. Daca ies in parc, la film pot iesi adevarate drame daca cei care sunt impreuna ies separat.

Am observat ca cel mai usor il conving de o chestie daca ii spun ca asa faceam si eu la varsta lui.

Astept cu nerabdare sa-mi spuna ca ii place de alta fata. Este deja o fata care ii trimite inimioare pe whatsupp, mi le arata el, nu-i nevoie sa ma uit eu.

Asa aerian e si el, mai uita de teste, temele nu le noteaza intotdeauna bine. Trebuia sa predea carnetul de note de o saptamana si in fiecare zi il controlez si tot in ghiozdan il are. I-am spus ca il iau eu si ma duc personal sa il dau dirigintei, daca nu il da nici azi.

 

Eu pun toate astea pe  seama adaptarii, a trecut in clasa a cincea si ii e mai greu sa se obisnuiasca.



#73
stefaniya

stefaniya

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 738 mesaje

Postat 18 noiembrie 2016 - 17:02


edot Am uitat sa spun ca ma scot din sarite eternele intrebari "da' nu ai si tu o prietena?" [smulgpar] puse de toata suflarea ,cind mergem in vizita in Romania!!!!

Ce mai uram intrebarile astea. Si apoi vor urma, cand te insori, nu te insori?  [:)]

 

Buflea, nu am eu mare experienta in asta pt ca baiatul meu are aproape 9 ani, si e si greu sa scot ceva de la el. Dar a avut si el o prietena, si eu aflam asa: ii povesteam cate o faza amuzanta de cand eram eu de varsta lui, si-i spuneam, acum e randul tau sa povestesti o faza  [:)] Si tot asa am aflat ca n-o mai place. Amandoi fac atletism (Carl al meu are specialitate sprint si saritura in lungime) iar ea e pe distanta lunga. Clubul a organizat un cross de 5km, rezultatul lui 22'30" iar ea 21'42" El n-a putut suporta infrangerea :-) 

Iar eu ii povesteam ca in liceu (si eu am facut atletism) nimeni nu ma intrecea la distanta lunga, nici macar baietii. Si mi-a zis, trebuie sa fi fost enervanta pt ceilalti, la fel ca A, fosta prietena  [:)]


Editat de stefaniya, 18 noiembrie 2016 - 17:04 .


#74
Carolyne

Carolyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 539 mesaje

Postat 28 noiembrie 2016 - 07:18

Limbaj murdar e deal breaker in alegerea prietenilor dar nu a presedintelui...hahahahahaha! Priceless!!!

 

Sorry ca stric subiectul!

Vai Antmil, ce pe faza ai fost !!!!!! Tare de tot!!!!!

Scuze de off topic.



#75
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 02 decembrie 2016 - 16:27

Am sa va dau, totusi, o veste buna. Fetele nu prea sunt asa la 12 ani.  

 

 

Nu, sunt la 6,5  [:-)))]  [:-)))]

 

Patricia trebuia sa se casatoreasca martea trecuta cu un coleg de clasa. Stiau toti copiii si unii dintre parinti (nu numai 'cuscrii'). Mi-a zis si mie in seara dinainte, da' sa stau linistita ca tot la noi acasa vine sa doarma. Va fi casatorita numai la scoala. Insa a renuntat, ca pe baietul respectiv il iubeste si Belle, care e prietena ei, si i-l lasa ei.

 

Bine, stiu ca la gradi e imitatia adultilor, la adolescenta e altceva, incepe sa fie cu sentimente etc.

 

Buflea, bafta! Sfaturi n-am, doar iau notite.



#76
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 02 decembrie 2016 - 16:27

dubla 

 

Hai ca am un sfat, daca aflii ceva de la Flavia, nu te 'scapa' la Alex, ca ti-i pui in cap pe amandoi. Joc de glezne si nu-ti pierde rabdarea cu el.


Editat de Ioana_Pos, 02 decembrie 2016 - 16:32 .


#77
Victoria_mami

Victoria_mami

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.541 mesaje

Postat 14 decembrie 2016 - 22:49

Serialul e chiar bun, ti-l recomand. Nu incerca sa-l muti la alta masa, zic eu. Odata ca dragostea la varsta asta nu e asa complicata si e frumoasa. Altfel, ce e greu accesibil e si mult mai dorit.

Si eu iti recomand serialul. Asta si Designated Survivor... 

Iar la subiect nu am ce sa raspund... doar citesc si cross my fingers.  [:)]



#78
Anka74

Anka74

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 658 mesaje

Postat 18 martie 2018 - 22:39

Voi stiti care e dilema mea? Pai sunt in stare sa aibe prietene, sa invete nspe mii de jocuri si aplicatii, sa vorbeasca engleza si sa se inteleaga cu oricine de oriunde ... dar nu sunt in stare sa isi taie unghiile singuri!

In rest ma regasesc in tot ce s-a scris mai sus... mama de baiat, prima prietena la 12 ani, vorbit ore intregi pe telefon, note mai mici (putin de tot, dar mai mici) ulterior, ametit spre imprastiat, uituc spre indragostit... o mama care ii taie unghiile!

Zicea-ti ca pe la 16 ani isi revin? [:)]




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -