Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mama, iti spun doar ca sa stii, ca ....


77 raspunsuri la acest subiect

#51
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 27 octombrie 2016 - 16:38

Eu recunosc ca nu mi se pare asa infiorator :) (hai ca-i poloneza, soi bun! ;) )

 

Rox, te bat cu batul ud [:-)))] , ca si pe G careia i-am spus si mi-a spus "aaaaa, astea sunt recunoscute ca au fundul sus si tzatze mari. Are gusturi bune fiu-tau" [smulgpar]  [smulgpar]  [smulgpar]



#52
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 27 octombrie 2016 - 16:42

Da, la unii apare mai tarziu, la unii mai devreme. E posibil ca mai tarziu sa se linisteasca, e posibil sa nu.

 

Viv, raspunsul pe care il astept de la tine este urmatorul :

 

"sigur, mai tarziu trece, sigur, sigur, sigur [:)]  ... scoala trece pe primul plan si fetele vor fi si ele pe acolo, pe la coada listei"

 

Ai fost pe aproape, dar minte-ma frumos ... [flo2]  [flo2]  [flo2]



#53
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 27 octombrie 2016 - 16:43

buflea,dar profesor raspunzator de clasa lor, nu aveti?

 

Eu cind am avut probleme cu teme nenotate(deci nefacute) teste nesemnate(deci note scazute) am luat legatura cu profesorul raspunzator de clasa si-i controla caietul unde se scriu temele.

 

Problema s-a rezolvat destul de repede,ca doar nu-i placea nici lui sa fie controlat in fata clasei.


Editat de andacos, 27 octombrie 2016 - 18:21 .


#54
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 27 octombrie 2016 - 16:44

Rox, te bat cu batul ud [:-)))] , ca si pe G careia i-am spus si mi-a spus "aaaaa, astea sunt recunoscute ca au fundul sus si tzatze mari. Are gusturi bune fiu-tau" [smulgpar] [smulgpar] [smulgpar]

 

ha ha. Vezi ca dupa ce sunt cum zise G, is si fete destepte si cu bun simt. Deci.. think again :)))



#55
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 27 octombrie 2016 - 16:49

buflea,dar profesor raspunzator de clasica lor, nu Aveti? Eu cind am avut Probleme cu teme nenotate(deci6 nefacute) teste nesemnate(deci Note scazute) am luat legatura cu profesorul raspunzator de clasa si-i Controla caietul unde se scriu temele. Problema s-a rezolvat destul2 de repede,ca doar nu-i Placea nici lui sa fie controlat in fata clasica.

 

Ba da, exista un fel de diriginta, care e profa lui de mate.

 

Foarte buna sugestie, nu m-am gandit la ea ... in doua saptamani am sedinta cu parintii, individuala, numai eu si profesoara ... o sa vad cum aduc discutia. Poate nu sa-l verifice exact pe el, dar sa aloce 3 min in care sa ii puna pe toti sa scrie in agenda lectiile de pe tabla. Si la final sa mai aloce 2 min in care sa ii puna pe toti sa isi puna plannerul in ghiozdan ...

 

Stii ce imi este teama ... ca o sa-mi spuna ca asta vor in clasa a 6 a, sa ii responsabilizeze the hard way.



#56
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 27 octombrie 2016 - 16:52

Corectez textul anterior cind ajung Acasa. Vorbeste cu ea nu cred ca nu va colabora...macar o luna de Proba.

#57
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 27 octombrie 2016 - 17:09

Viv, raspunsul pe care il astept de la tine este urmatorul :

 

"sigur, mai tarziu trece, sigur, sigur, sigur [:)]  ... scoala trece pe primul plan si fetele vor fi si ele pe acolo, pe la coada listei"

 

Ai fost pe aproape, dar minte-ma frumos ... [flo2]  [flo2]  [flo2]

Sigur mai tarziu trece. Cand zici ca gata a trecut... e doar o pauza.

 Dar dupa ce il vezi cu sacii in caruta, la un colegiu, cu scoruri bune la SAT, abia atunci o sa mai respiri usurata. Pentru un timp.

Dispare grija cu scoala si apare grija cu "nora"



#58
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 27 octombrie 2016 - 17:29

La mine inca nu a disparut grija cu scoala (cu N.)...e la facultate dar tot trebuie sa stau cu "ochiu' de veghe" nitel aprins...normal ca nu-i urmaresc cursuri, proiecte (chestii de zi cu zi) dar avem si aici "challenges"...insa cred ca e firea lui sa fie asa. Orice este administrativ mi le plaseaza discret in poala...bine ca avem email! 

 

Cu cel mic nu prea am griji...se organizeaza singur de minune: are agende, reminders in telefon, se da de ceasul mortii daca uita ceva sau nu a terminat ceva...zici ca-i sfirsitul lumii; pe cind N., daca nu cade cerul, totul e OK!



#59
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 27 octombrie 2016 - 18:12

Buflea ca sa te linistesc putin, al meu ficior care e tot 12 ani , tot clasa a 6-ea are acelasi simptome. Uita sa-si faca temele complet (de doua ori la rand la franceza), a uitat sa-si noteze temele la scoala, si-a impins un coleg uin bazin la ora de innot ceea ce a dus la suspendarea legitimatiei si la umilirea mea de catre prof cu 15 min de discurs de era sa-l arunc si eu in apa (mi-a dat sincer prin gand). 

Eu il las in plata domnului si pentru teme i-am suspendat PC/ul tableta etc.

 

Al meu nu e indragostit de poloneze (hehe culmea ca avem si noi) ci de PC/mobil si orice are minecraft si youtube pe el si e asa de ceva ani. 

Vad ca se descurca la note pana acum dar vedem pana la final daca e caz de masuri mai complexe si se adapteaza (asta e primul an de college la noi trecut de la invatator la profesori si de la o scoala mica la un sat fara caini).



#60
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 27 octombrie 2016 - 18:24

Am sa va dau, totusi, o veste buna. Fetele nu prea sunt asa la 12 ani.  




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -