Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Dezbaterile Clinton-Trump

clinton usa alegeri trump

579 raspunsuri la acest subiect

#41
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 27 septembrie 2016 - 21:06

antmil situl npr nu il vad acum pt prima data...

au corectat-o , de cite ori si cu ce masura...hai sa fim seriosi.

toata media, e impotriva lui...si politicienii ca le e frica ca le scoate mizeriile la iveala...

 

nu am timp sa dau detalii, scriu doar mesaje scurte, ca lucrez.

 

Michelle, cum adica toata media e impotriva lui ...cine a intors media impotriva lui ? Pana sa se fiinscris la cursa asta, era vedeta nr 1 a showurilor TV ... The Apprentice a avut un succes enorm, era invitat pe la toate televiziunile si isi facuse din "you are fired" o diploma de mandrie.

 

Presedentia nu este insa un show TV, desi el a venit aseara pregatit fix pentru asta ... i-a dat Hillary clasa.

 

Amandoi sunt la fel de patati, la fel de mincinosi, la fel de ipocriti ... dar Hillary e unsa cu toate alifiile si asa trebuie sa fie un presedinte care reprezinta o tara.



#42
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 27 septembrie 2016 - 21:07

antmil situl npr nu il vad acum pt prima data...

au corectat-o , de cite ori si cu ce masura...hai sa fim seriosi.

toata media, e impotriva lui...si politicienii ca le e frica ca le scoate mizeriile la iveala...

 

nu am timp sa dau detalii, scriu doar mesaje scurte, ca lucrez.

 

Deci vrei sa spui ca absolut toata mass-media este impotriva lui Trump si deci nu exista nici un fel de publicatie/post de TV/radio/blog/etc care sa verifice in mod echidistant ceea ce spune?

 

Pe ce te bazezi (in afara credintei) ca Trump spune adevarul? 



#43
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.700 mesaje

Postat 27 septembrie 2016 - 21:14

Sa fi mindru (mai ales in pozitia de candidat la pozitia de presendinte) ca nu ai contribuit nici macar un dolar la bugetul federal in timp ce folosesti la maxim resursele platite de catre cei "prosti" mi se pare o magarie de nedescris. 

 

Si da, faptul cum gindeste un candidat cu privire la 50% din populatie (i.e. femeile) mi se pare edificator. Ce fel ce om civilizat te poti declara cind cadorisesti femeile cu asa epitete? Tie ti-ar place ca sotul tau sa te "alinte" asa? Pig, slob, etc...adica cit ar fi el de bun, ti-ar pica bine asa un "compliment?

 

hai sa nu ne legam de persoanele de fata, si sotii nostril...nu se merita!

 

1. a spus ca dca ar fi platit , banii lui ar fi fost irositi ca bani la majoritatea americanilor...

 

2.se stie ca a fost ref la discutia despre rosie...intercatiile dintre ei doi...si se stie ca nici ea nu vorbeste mai frumos.



#44
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.700 mesaje

Postat 27 septembrie 2016 - 21:18

recunosc ca exagerari sunt de ambele parti, dar minciunile, greselile lui H. si-au pus amprenta pe tara.

 

el era un nobody cind I se cerea opinia de razboiul in irak etc...putea sa spuna orice...pe cind ea a fost cea care a votat...si asta e important.

 

emailurile ...e treaba serious...si nu a trecut .

 

Benghazi ...nu poate fi uitat asa  ...doar ca a trecut timpul

 

razboaiele din lume, nu le-a stirnit trump.



#45
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 27 septembrie 2016 - 21:24

hai sa nu ne legam de persoanele de fata, si sotii nostril...nu se merita!

 

1. a spus ca dca ar fi platit , banii lui ar fi fost irositi ca bani la majoritatea americanilor...

 

2.se stie ca a fost ref la discutia despre rosie...intercatiile dintre ei doi...si se stie ca nici ea nu vorbeste mai frumos.

 

1) Important este CA NU A PLATIT UN CENT catre guvernul federal . Nici eu nu aleg unde se duc banii mei asa nici el nu are nici un drept sa speculeze. 

 

2) Eu am intrebat ipotetic daca o persona cunoscuta tie personal te-ar "alinta" cu un "pig" direct in fata, te-ai simti bine? E ok daca nu vrei sa raspunzi. Rosie nu candideaza pentru presedinte...este o persoana publica si din asta face bani. Pe mine personal ma intereseaza cine ma conduce, nu cine se maimutareste la TV. Edit sa adaug ca Trump de mult vreme se exprima asa cu referire la femei...Rosie nu a fost singura care a fost "alintata" asa. Lista e lunga. 

 

Scuza-ma ca insist, dar te intreb din nou: de unde te documentezi cu singuranta ca ceea ce citesti/asculti/vezi este echilibrat si fara bias?


Editat de antmil, 27 septembrie 2016 - 21:38 .


#46
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.700 mesaje

Postat 27 septembrie 2016 - 21:37

1.daca nu a platit un cent si e legal asta...pai eu m-am lua de cei care au facut si pastreaza legile astea nu de el.

 

2.lista nu e asa de lunga...iar vocabularul lui rosie intotdeauan a lasat de dorit...ca si le mai si primeste inapoi...deh..asta-i karma.

nu cumva rosie a fost data in judecata pt atacurile aspura colegelor  in timpul showului the view?

 

am spus sa lasam ipotezele, sotii...persoanle cunoscute din viata noastra. si de unde ma documentez nu e important...

 

la noi si la alegeriile locale se vrea o persoana care nu a fost politician, doar , doar poate mai scapam de hoti.


Editat de michelle-usa, 27 septembrie 2016 - 21:42 .


#47
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 27 septembrie 2016 - 21:43

1.daca nu a platit un cent si e legal asta...pai eu m-am lua de cei care au facut si pastreaza legile astea nu de el.

 

2.lista nu e asa de lunga...iar vocabularul lui rosie intotdeauan a lasat de dorit...ca si le mai si primeste inapoi...deh..asta-i karma.

 

am spus sa lasam ipotezele, sotii...persoanle cunoscute din viata noastra. si de unde ma documentez nu e important...

 

la noi si la alegeriile locale se vrea o persoana care nu a fost politician, doar , doar poate mai scapam de hoti.

 

 

Imi pare rau dar atunci cind spui ca ceva nu este adevarat, trebuie sa ai niste argumente sa poti convinge pe cineva. In lipsa oricarui argument, nu poti convinge pe nimeni ca ai dreptate.

Deci de unde te documentezi sa poti argumenta probleme gen taxe, Benghazi, insulte, etc conteaza foarte mult. De unde iti provine aceasta absoluta certitudine ca Trump spune adevarul? 

 

Pe mine de ce nu m-ai crede pe cuvint si te duci sa scotocesti pe Wikipedia? Pe Trump il crezi prin virtutea la ce?

 

Nu este legal sa nu platesti taxe federale...este probabil unul din motivele pentru care este audited. Sa nu mai spunem cit de IMORAL este. Dar daca o luam pe panta moralitatii ajungem in teritorii spinoase. 



#48
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.700 mesaje

Postat 28 septembrie 2016 - 00:44

eu nu vreau sa conving pe nimeni de nimic, fiecare sa isi faca lectiile.

 

dezbaterea a fost patetica, atita timp cat s-a batut apan'n pioua despre rosie si manechine cand, se putea vorbi de lucruri mai importante...cum ar fi:

 

- refuzul lui madam C de a publica transcripturile discursurilor pt wall street pt care a luat sute de mii...si sa vada lumea ce vorbeste si in spatele usoilor, si pt cei care o sustin.

 

- e chiar important pe cine a tras trump in tzeapa in urma cu 30 de ani...si sa-si ceara scuze? da, poate este...dar cand ea a fost trasa la raspundere pt benghhazi a zis ca"ce mai conteaza"...deci crimele nu mai conteaza?

 

-faptul ca nu stie/ nu vreiea sa protejeze secretele tarii...ani de zile cu zeci de mii de mesaje...fara sa fie condamnata pt asta...e chiar culmea, culmilor. si pe barbate-miu l-ar da afara de la servici pt asta...

 

-cum a facut ea milioane, fara sa aiba afaceri?

 

-de ce a acceptat donatii de la tari straine cand stia ca vrea sa fie presedinte?

 

-cum mai are nas sa se adreseze suporterilor lui Sanders,( asta e chiar culmea)...cand s-a vazut pe fata cum l-a sapat.

 

etc..etc...intrebari mai importante...decit mizerii ieftine care nu intereseaza pe nimeni.

 

immoral nu e ca n-a platit taxe, immoral e faptul ca I s-a permis...lui si altora (ca doar nu e singurul)

 

de fapt ...multi spun...trump s-a prezentat bine (desi era loc si de mai bine...daca s-ar fi pregatit) dar a cistigat alegerile cu o singura fraza ‘You have been there for 30 years and nothing has changed,’. iar.asta e un adevar care nu poate fi pus la indoiala.


Editat de michelle-usa, 28 septembrie 2016 - 00:48 .


#49
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 28 septembrie 2016 - 02:07

Pentru cineva care nu încearcă sa conving pe nimeni de nimic, zau ca ai pus ceva efort in postare. Acuma eu te întreb...de ce te-as crede? Asa pe cuvint? De unde stiu ca tu ai dreptate? Pe mine de ce nu ma crezi pe cuvint?

#50
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 28 septembrie 2016 - 09:07

Da, absolut,Hillary a fost mai buna, mai eleganta si mai convingatoare de data asta. 

SI pe mine m-a socat faza cu taxele la care Trump a spus "because Im smart"....

 

Intr-adevar, low momentul. CUm sa spui asa ceva?

 

Dar sa vedem ce urmeaza in urmatoarele 2 dezbateri.





Etichetat si cu clinton, usa, alegeri, trump

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -