Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Epidemie de rujeola in Romania din cauza nevaccinarii

epidemie rujeola vaccinare

294 raspunsuri la acest subiect

#41
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 23 septembrie 2016 - 08:37

Olivia Steer recomanda si sa lasam cancerul in pace, ca intra singur in remisie daca nu este agresat de medici. O cunostinta a procedat taman asa, fara sa stie macar ca exista o Olivia Steer in Romania, si a murit acum 1 luna.



#42
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 23 septembrie 2016 - 08:37



Vad ca se stie bine merci ca "persoanele de etnie roma nu sunt in preponderenta vaccinate impotriva bolii" si totusi nimeni nu a facut nimic pana acum in privinta asta .

Asa cum se stie si de absenteismul la scoala si tot nu se face nimic la nivel oficial.

Dar e bine sa se dea vina pe altii.

Nu Olivia , blogurile ,miss x   sunt de vina ci integral reprezentantii statului ce sunt platiti sa-si faca treaba si inchid ochii.

Ai dreptate... ei vor sa isi vaccineze copiii doar reprezentantii statului nu stiu sa le puna taxiuri la dispozitie ca altfel nu vin la vaccinare.... Huooo! Jos cu reprezentantii statului ca nu-si fac treaba, mama lor.... [biz]



#43
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 23 septembrie 2016 - 08:40

Da asa este ...  [:)]

Miniaturi atasate

  • 11.jpg


#44
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 23 septembrie 2016 - 08:42

In fond daca nu stiati .... [:)]

Miniaturi atasate

  • 22.jpg


#45
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 23 septembrie 2016 - 08:55

S-ar putea sa gresesc,insa rujeola nue ra erdicata si a reaparut in ultimul timp,tocmai datorita faptului ca parintii nu vor sa-si vaccineze copii?

 

Nu mai stiu daca la subiectul asta sau la celalat(habar n-am de ce nu se unesc!!!)scria cineva din Germania ca nu e oblogatorie vaccinare.Nu se discuta despre obligativitatea vaccinarii(tocami pentru rujeola daca nu ma insel)tocmai pentru ca au reaparaut cazuri?Sigur am trecut de etapa asta si chiar nu mai sunt la curent,insa eu asa imi aminetsc ca am citit ca vor sa introduca oblogativitatea vaccinarii contra rujeolei.

 

Cine spune ca era si pe vremea noastra,sigur ca era,de asta eram vaccinati cu totii,insa boala de astazi e aceasi cu boala de ieri?Nu evolueaza si ele?Nu e mai greu sa gasesti solutia,decit sa previi aparitia bolii?

 

Pe duduia asta(Olivia Ster)eu chiar nu cred ca nu exista ac de cojocul ei.Daca ar fi data in judecata,de persoane competente ,in meserie(in rpimul rind)nu cred ca nu i s-ar reduce dreptul de a scoate aceste perle.



#46
mamica11

mamica11

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.980 mesaje

Postat 23 septembrie 2016 - 09:22

 Eu zic sa termini cu aberatiile.

pana la taxiuri exista si alte metode.

Au fost printre ei asistentele sa le vada copiii? Au fost printre ei sa le explice cat de important este? Au fost intrebati de ce nu le fac vaccinurile si s-au incercat remedieri ale situatiei? Sunt convinsa ca in aceste comunitati majoritatea nu fac vaccinurile din ignoranta si delasare si nu din convingeri anti.

 

Si in fond, daca e nevoie sa le puna taxi la dispozitie pentru  a ii duce la policlinica sa faca vaccinuri e mai ieftin asa decat sa se declanseze epidemii.

A calculat cineva asta din partea ministerului? i-a durut undeva daca tiganii vaccineaza sau nu.  Lor sa le mearga leafa si afacerile



#47
jenn

jenn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.802 mesaje

Postat 23 septembrie 2016 - 09:26

Ehe, nu stiu cat se mai face teren in Ro. Si daca familile respective  sunt itinerante? Da, o mai mare implicare a personalului medical e  de dorit dar parintii nu au niciun rol? 


Editat de jenn, 23 septembrie 2016 - 09:27 .


#48
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 23 septembrie 2016 - 09:27

 Eu zic sa termini cu aberatiile.

pana la taxiuri exista si alte metode.

Au fost printre ei asistentele sa le vada copiii? Au fost printre ei sa le explice cat de important este? Au fost intrebati de ce nu le fac vaccinurile si s-au incercat remedieri ale situatiei? Sunt convinsa ca in aceste comunitati majoritatea nu fac vaccinurile din ignoranta si delasare si nu din convingeri anti.

 

Si in fond, daca e nevoie sa le puna taxi la dispozitie pentru  a ii duce la policlinica sa faca vaccinuri e mai ieftin asa decat sa se declanseze epidemii.

A calculat cineva asta din partea ministerului? i-a durut undeva daca tiganii vaccineaza sau nu.  Lor sa le mearga leafa si afacerile

Eu zica sa faci distinctie intre ce prevede legea si ce crezi tu. Pentru ca (din nefericire) legile actuale permit astfel de anomalii gen Olivia Steer... si ca sa fie "funny" si aici pe DC am intalnit deci ce sa pretinzi acelora?

Miniaturi atasate

  • 11.jpg
  • 22.jpg


#49
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 23 septembrie 2016 - 09:28

Si daca se va aplica asa ceva (Doamne da ca scandal va fi e clar)

 

http://futurism.com/...xxers-benefits/



#50
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 23 septembrie 2016 - 09:30

Eu as vrea sa stiu cine este de vina pentru aceasta epidemie de rujeola in ROmania? 





Etichetat si cu epidemie, rujeola, vaccinare

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -