Sari la conținut

Sari la conținut


* * - - - 4 voturi

Cand te-apuca cheful de facut copii

mihaela radulescu chef sarcina 40-50 ani

189 raspunsuri la acest subiect

#161
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.260 mesaje

Postat 22 mai 2016 - 11:00

 

Noua ne place cum arata Arnold, lui nu. Sotul meu are muschii munciti la sala, el nu are deloc. Dar nu am ajuns niciodata la name calling din asta, ca inseamna sa faci ceva pe parerile altuia si sa provoci fara rost o discutie inutila.

Arnold nu are muschi deloc? [fal]

Xio sigur ca e vorba de gusturi, dar vene pe brate la femei e disgratios. Nu e numai parerea mea, deschide orice revista despre madona si vei vedea mentionat asta. In lumea culturistilor or fi apreaciate, dar nu in real world. 



#162
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.260 mesaje

Postat 22 mai 2016 - 11:48

Uite de asta vorbeamimage.jpeg image.jpeg

 

 

Plus aici sintem la birfe, cred ca putem sa tocam vedetele astea cit vrem, tabloidele o fac oricum, fara sa vina cineva sa ne puna la punct asa cum faci tu tot timpul cind se isca vreun subiect de asta. Sint persoane publice, si-au asumat asta cind au pasit in the public eye.



#163
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 22 mai 2016 - 12:25

Prietenul nostru nu are muschi, nu Arnold :)))))))

 

Repet, in opinia ta si a altora e dizgratios, in opinia mea si a altora nu e. :)

 

Prima poza e lucrata in photoshop.Se vede de la o posta.

 

Cateva exemple de poze nelucrate>

https://de.pinterest...15037259354530/

 

https://elizabethsay...arms2.jpg?w=490

 

 

Mie astfel de brate imi plac. tie nu. E perefct ok asa.

Sigur ca poti toca cat vrei, atunci imi pot spune si eu parerea cum ca nu e frumos sa jignesti, nu?

ca dupa aia ne tot miram cum de copiii sunt atat de 'cruzi' si avem subiecte despre bullying :))))

pe mine ma mira cateodata cat de putin toleranti sunt oamenii si cum nu se pun in postura celiulalt inainte sa faca anumite remarci.



#164
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.260 mesaje

Postat 22 mai 2016 - 13:03

Xio, cind esti vedeta, traiesti din publicitate, fie ea si negativa. Ma pun in "papucii" sau pielea Mihaelei cind e vorba de cum arata, daca ma pot pune in pielea ei cind vine vorba de bogatie si bunastare. Daca marele tabloide din lume isi permit sa se ia de fiecare amanunt legat de viata vedetelor, cred ca putem sa o facem si noi aici pe DC, fara sa ne mustre constiinta si fara sa vii tu sa ne dai peste degete, ca asta faci. 

 

Mai stie cineva ce face Adriana Iliescu si fiica sa? Citeam mai demult ca ar vrea un alt bebelus la 72 de ani. L-a facut pina la urma?



#165
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.260 mesaje

Postat 22 mai 2016 - 13:07

Copiii sint "cruzi" pentru ca spun exact ce gindesc, fara sa treaca prin filtrul dipolmatiei, al PC-ulii, al rusinii, etc.



#166
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 22 mai 2016 - 13:22

Sau pt ca asta vad ca se face. Si fac si ei.

:)

Eu am fost crescuta stiind ca nu e frumos sa rad de vecina noastra ca e grasa, de Nelu ca are nasul mare samd.

 

Nu stiu de ce ti se pare ca tabloidele ar fi vreun exemplu de urmat.

Crezi ca daca citesti o stire despre cata celulita are Lopez sau ce sani lasati are Lohan, e ok sa arati cu degetul si sa jignesti alte persoane?

Asta nu prera inteleg, ce e cu nevoia asta de a ne lua de altii care nu arata pe gustul nostru.

Voi le dati altora peste cap, eu va dau peste degete. Vad ca e permis, nu stiu de ce te deranjeaza :))))

 

 

 

 

nu cred ca Adriana Iliescu mai adopta vreun copil, parca citisem mai demult un interviu cu ea in care parea foarte cerebrala si chiar spusese ca ii vine acum greu sa se gandeasca ca ea acusi va muri si fiica sa e inca mica.



#167
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.260 mesaje

Postat 22 mai 2016 - 14:54

 

 

Nu stiu de ce ti se pare ca tabloidele ar fi vreun exemplu de urmat.

Crezi ca daca citesti o stire despre cata celulita are Lopez sau ce sani lasati are Lohan, e ok sa arati cu degetul si sa jignesti alte persoane?

Asta nu prera inteleg, ce e cu nevoia asta de a ne lua de altii care nu arata pe gustul nostru.

Voi le dati altora peste cap, eu va dau peste degete. Vad ca e permis, nu stiu de ce te deranjeaza :))))

Pentru ca esti pe un forum si nu e frumos sa jignesti interlocutorul. Crezi ca noua nu ne vine in cap sa iti spunem ca esti ignoranta, lipsita de gust si de buna crestere, etc?

 

Avem pareri diferite, ok, mie nu imi plac bratele madonei, tie iti plac, ok, de ce tu trebuie sa ma faci intoleranta pentru ca mi-am spus parerea? Era deajuns sa spui ca tie iti plac bratele ei si intelegem. Eu nu te-am facut naiva si ignoranta.

 

Ai intrat la subiectul asta si la altele, numai ca sa te infingi in parerile altora, fara macar a-ti da-o pe a ta! Ai intrat numai ca sa-i faci intoleranti pe altii si sa te minunezi. Uite cine vorbeste de calling names si toleranta! Ingerul pazitor al vedetelor!  [:-)))]

 

Cita vreme or sa existe vedetele or sa existe si tabloidele si crede-ma ca in momentul in care o vedetea nu mai e in radarul tabloidelor inseamna ca steaua lor a apus iar banii incep sa se imputineze pina dispar. Nici o vedeta nu-si doreste sa fie out of the picture. Asa ca nu le mai plinge tu de mila si le purta grija. 



#168
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 22 mai 2016 - 16:27

multumesc lui Dumnezeu dar am putere si energie la 45 de ani sa ma joc cu fiu-miu...pt mine acum sa am copil mic nu ar fi o problema, dar sincer nu stiu cum voi fi la 55 ani.

acum joc de toate, basket, fotbal,frisbee, tenis. chiar in urma cu vreo 2 sapt am jucat cu tot grupul lui de copii un fel de "ratele si vinatorii".
chiar il bat la arm wrestling,jucam board games si alte jocuri...am fun, si parca intineresc jucindu-ma cu el.

acum la momentul asta din viata sunt mult mai relaxata, am mai mult timp liber, energie si rabdare decit la 20-30 de ani cand serviciul, viata imi capta tot timpul si  energia.
 
retinerile care le am la virsta asta sunt:
un copil se poate naste cu probleme,
eu la virsta asta cred ca as avea mai multe probleme cu sarcina, nasterea...
sotul meu are 54 de ani.
financiar e greu sa mai stringi bani pt inca o  facultate si pensie dupa 60 de ani
apar multe probleme de sanatate dupa 55 de ani
diferenta mare comparat cu William
 
...dar cu toate aceastea as primicu bratele deschise un copil .

Michelle, cred ca nu mai faceai toate aste daca aveai un full time job. 

Dar nu toate mamele isi permitsa stea acasa. 



#169
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 22 mai 2016 - 16:45

Mie mi se pare ca iar mutam discutia spre cazuri de exceptie si nu o mentinem spre norma ...nici nu stiu cum sa spun sa nu se creada ca ma iau iar de Michelle, dar ei ii lipsesc cele 10 ore pe zi, pe care majoritatea mamelor o petrec la serviciu, cu tot ceea ce implica asta - stres, griji, frustrari, lipsa de timp, commute.

 

Daca vrem sa tragem niste concluzii generale, atunci una dintre ele ar fi ca cele se se gandesc la un copil spre varste mai mature, ar trebui sa elimine serviciul / cariera din viata lor, ca sa le ramana energia, timpul si bucuria de a se ocupa de copil, ca la 30 de ani ... cand toate astea sunt posibile si cu cele 10 ore de serviciu.

 

Alta concluzie generala ar fi ca daca ai bani, ca vedetele, atunci orice e posibil ...pentru ca ce nu poti face singuri, poti plati pe altii sa te suplineasca ...deci iar un caz particular.

 

In plus, eu cred ca tineretea nu se masoara numai in aspectul exterior ...ce vedem pe strada, bunicii tineri, nu inseamna neaparat ca sunt ca la 30 de ani.

Mama mea arata foarte bine, este foarte energica, alearga, face meditatii ...cu toate astea, per ansamblu, nu este un om de 30 de ani ...are diverse probleme de sanatate, are diverse caderi (psihice, fizice), unele le face cu efort pe care lumea din parc nu il simte, se odihnestein timpul zilei, pentru ca are timp si poate ...

 

Indiferent de cat de tineri par oamenii de 50 de ani, nu inseamna ca au 30 de ani ...intr-o limita de varsta, or fi oameni spre partea mai tanara a intervalului si alta sprepartea mai in varsta ...dar tolernta nu este de 20 de ani, chiar daca afara, pe strada, pe scena, in public pare posibil asa ceva.


Editat de buflea, 23 mai 2016 - 18:49 .


#170
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.700 mesaje

Postat 22 mai 2016 - 21:06

perfecta ddreptate ab si buflea ...am si spus asta, ca am mai multa energie , timp mai mult ca la 30 de ani cind aveamalt stil de viata si alte prioritati.

e si normal ca sa ai 45 de ani +servici,+ greutati cu alti copii adolesccenti, + parinti care si ei au imbatrinit si au nevoie de ingrijit....sa mai ai un copil mic nu e o breeza.

de asta toate treb facute daca e posbil la timpul lor.

difera psihic si fizic, grija ,atentia acrodata corpului, viciile, avute care chiar daca te-ai lasat de ele...pretul il platesti...plusgenetic, bolile avute,conditiile de viata...toate se aduna.

Editat de michelle-usa, 22 mai 2016 - 21:08 .




Etichetat si cu mihaela radulescu, chef, sarcina 40-50 ani

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -