Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Raduleasca si liga gay din Monaco

raduleasca mihaela radulescu prejudecati

105 raspunsuri la acest subiect

#21
J G

J G

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.955 mesaje

Postat 10 aprilie 2015 - 18:34

Eu n-o suport pentru ca in general nu suport ipocritii, mi se par cea mai rea specie de oameni. Nu stiu daca are rost sa insir toate ipocriziile ei, de la cum zice si Viviana, este aranjata chirurgical de sus pana jos si da sfaturi de suplete, insira barbati dar da sfaturi de iubire, etc. Si argumentul asta ca e ingrijorata de ce vede baiatul ei este monument de ipocrizie, eu as fi ingrijorata de alte lucruri pe care le vede baiatul.

E drept ca mie nu-mi place cum arata, nu e genul meu de femeie daca pot sa spun asta, e prea amfora.

 

Mie de exemplu, pentru ca am copil hetero, mi se pare mai periculos sa o vada pe Raduleasca si comportamentul ei decat sa vada gay pupandu-se pe strada (a vazut, a intrebat, am explicat, a inteles ca nu I-a fost greu).

 

In fine, Andacos eu nu vreau nimic de la preferintele sexuale ale fiica-mii ca nu-I treaba mea. Vreau sa nu duca o viata de promiscuitate (aia ar fi treaba si vina mea) dar orientarea sexuala ma lasa rece, sa faca ce vrea, sa iubeasca pe cine vrea si sa fie fericita. Nu e o alegere si e complet nepotrivit sa vrei ceva in sensul asta.



#22
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 10 aprilie 2015 - 18:38

andacos , iarta-ma , te rog , dar cum este posibil sa intrebi asa ceva - ti-ai dori sa fie gay copilu tau ? este ca si cand ai intreba - ti-ai dori ca fiul tau sa se insoare cu o chinezoaica  ? toti parintii isi doresc fericire ptr copiii lor , nu ? si sa fii gay este nefericire , este durere , este umilinta , este ratare , este ce ?  tie iti este frica sa nu devina fiul tau gay ? ! de ce ? crezi ca va suferi sau de ce ? gay exista de cand e pamantul asta , era foarte comun in grecia antica , multi ganditori cunoscuti au fost gay.multi scriitori , multi artisti.a fi gay nu este doar un comportament sexual . oamenii astia gay au relatii pe termen lung , ca si heterosexualii , au sentimente , etc , etc. intrebarea ta nu are raspuns . nu ai cum sa-ti doresti sa fie copilu gay sau heterosexual .asa cum nu-ti doresti sa se marite fiica ta cu un pakistanez. iti doresti sa fie copilu fericit , nu ? 

cat despre miss R. am citit asa multe texte de prostest , de scrisori deschise , etc , si-au risipit oamenii energia si cuvintele ptr ea . cum explica ea baiatului , ca se saruta doi barbati pe strada ? :)):)) dar cum ii explica daca vede copilu un cuplu unde exista diferenta mare de varsta intre parteneri ? :)):)) sau etc , etc , etc . normal , ca se pot explica aceste lucruri .........dar miss R .  e homofoba , si mai e si agresiva , si aroganta , si inculta . 

Mai reciteste odata ce am scris...ca nu ai inteles,si daca n-ai inteles,nu ma regasesc in raspunsul tau.



#23
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 10 aprilie 2015 - 18:43

Raduleasca isi continua divagarile

 

"Veti descoperi, cu stupoare, ca pentru procrearea speciei a fost mereu nevoie de participarea extraordinara a unui mascul si a unei femele. E o biata normalitate care a umplut planeta cu specii", insista Mihaela Radulescu intr-o serie de raspunsuri catre HotNews.ro

 

o God ....iata ca mai aflam ceva de la ea.....



#24
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 10 aprilie 2015 - 18:43


 

In fine, Andacos eu nu vreau nimic de la preferintele sexuale ale fiica-mii ca nu-I treaba mea. Vreau sa nu duca o viata de promiscuitate (aia ar fi treaba si vina mea) dar orientarea sexuala ma lasa rece, sa faca ce vrea, sa iubeasca pe cine vrea si sa fie fericita. Nu e o alegere si e complet nepotrivit sa vrei ceva in sensul asta.

Nici eu nu vreau nimic,insa pot intelege cind un parinte afirma ca "nu mi-as dori sa am un copil gay"...ce e as agresit in declaratia asta.

 

Repet de la acceptanta la dorinta ...e cale lunga.Una e sa-ti accepti copilul si alta e sa nu-ti doresti sa fie gay.

 

Mihaela Radulescu a alaturat termeni explozivi ,neinspirat.Daca ar fi spus ca "nu-mi doresc sa fie gay" si in alta proprozirie,"nu-mi doresc s afie terorist"(citez din memorie)nu mai era condamnata de nicio asociatie de gay ,probabil.Alaturarea termenilor a deranjat...



#25
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 10 aprilie 2015 - 18:46

Raduleasca isi continua divagarile

 

"Veti descoperi, cu stupoare, ca pentru procrearea speciei a fost mereu nevoie de participarea extraordinara a unui mascul si a unei femele. E o biata normalitate care a umplut planeta cu specii", insista Mihaela Radulescu intr-o serie de raspunsuri catre HotNews.ro

 

o God ....iata ca mai aflam ceva de la ea.....

Dar ce e gresit in treaba asta,zau ca nu inteleg Mirela ce vrei s apsui...

 

Daca textul asta nu e  scos din context...este foarte adevarat.

 

PS:Eu cam stiu und ebati...insa indiferent ce si cum vreti s-o priviti...are dreptate cu procreearea.



#26
J G

J G

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.955 mesaje

Postat 10 aprilie 2015 - 18:48

Absolut tot mesajul m-a deranjat, nu numai insiruirea, cel putin pe mine.



#27
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 10 aprilie 2015 - 18:50

andacos, stie orice gaina acest lucru si totusi prejudecatile si lipsa de orizont mental nu se ascund in spatele unor truisme.

Nu discutam despre homosexualitate pentru procreere pentru ca nu despre asta este vorba.

 

E ca si cum am intreba-o noi - de ce s-a maritat cu un evreu .... pentru ca de cand cu Isus, ei sunt cei care l-au omorat. Si dupa asta l-a si inselat (pe sot...) ah, ce usor e sa ii judeci de altii si sa le faci morala de 2 lei...



#28
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 10 aprilie 2015 - 18:52

andacos, stie orice gaina acest lucru si totusi prejudecatile si lipsa de orizont mental nu se ascund in spatele unor truisme.

Nu discutam despre homosexualitate pentru procreere pentru ca nu despre asta este vorba.

 

E ca si cum am intreba-o noi - de ce s-a maritat cu un evreu .... pentru ca de cand cu Isus, ei sunt cei care l-au omorat. 

Am inteles...e ceva pur  personal la adresa Mihaelei Radulescu...

 

ma duc la ale mele!!!!



#29
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 10 aprilie 2015 - 18:54

andacos, nu e pur personal la nimeni - scuze dar vad ca nu intelegi despre ce vorbim aici.



#30
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 10 aprilie 2015 - 18:57

andacos, nu e pur personal la nimeni - scuze dar vad ca nu intelegi despre ce vorbim aici.

ei...pai cind pui (chiar si virtual)o asemenea intrebare"de ce te-ai amritata cu un evreu"...sorry...nu vad decit ceva pur personal,la adresa persoanei respective.





Etichetat si cu raduleasca, mihaela radulescu, prejudecati

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -