Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici FIV-oase, dar nu fitzoase :)


279 raspunsuri la acest subiect

#251
BCO78

BCO78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 724 mesaje

Postat 10 septembrie 2016 - 13:51

Gaby, burta o sa creasca mai repede acum. Toate mamicile mi-au zis ca la bebd nr 2 creste mai repede burta. Sunt curioasa cand o sa simti miscarile. Si pe astea ar trebui sa le simti mai repede decat anul trecut :)

#252
saramaria30

saramaria30

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 10 septembrie 2016 - 14:09

Bogdana, va doresc diversificare usoara! Laxativ foarte bun e para: o aburesti si apoi o blenduiesti. E ft parfumata si cremoasa...si de efect  [:)] Daca nu ai introdus-o poti sa o faci deja: nu e din categoria alimentelor cu risc alergen, nu e acida (mai ales daca o aburesti), e prietenoasa cu stomacelul. Good luck! [flo2]



#253
gabyv

gabyv

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.804 mesaje

Postat 11 septembrie 2016 - 15:29

Bogdana, se vede bine burta mea. Mai aveam burta de la sarcina, insa acum am ca la 28 sapt cu fata. Casa bebelui e mult mai mare, are loc de mișcare.

Am simtit ieri timid niste miscari, cand faceam siesta. Azi sunt in 15 sapt. Nu imi vine sa cred ca mai am putin si ajung la jumătatea sarcinii.

O sa am niște musafiri o sapt si sotul e de parere sa le zicem, ca se vede tare... eu as opta pt ..."sunt grasa" oricum nu cred ca au curaj sa ma intrebe.

Mi-am luat o doamna sa ma ajute la curatenie, sper ca o sa ne intelegem. Sapt viitoare vine pt prima data.

Va vine sa credeti ca as opri timpul in loc? Vreau sa mai ma bucur de fata, sa nu trebuiască sa am doi bebei... Sotul ma tot intreaba daca sunt in depresie. Nu, dar am mari sentimente de vina si anxietate de despărțire. Imi e frica sa ma duc sa nasc, ca nu am cu cine lasa fata. Am nevoie de al meu sa ma ajute la nastere, deci trebuie sa stea cu mine. Mama mea in continuare aberează si nu cred ca va veni sa ma ajute. Poate soacra-mea, insa nu stiu cat poate sta, deci nu stiu cand sa o chem.


Editat de gabyv, 11 septembrie 2016 - 15:30 .


#254
BCO78

BCO78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 724 mesaje

Postat 11 septembrie 2016 - 18:43

Gaby, dar sa vii in Romania sa nasti si sa stai o luna ar fi o solutie? Nu stiu cum e la tine dar la mine mama nu m-ar ajuta nicicum. Are programul ei, viata sociala, etc... Stam la 2 min una de alta si il vede pe cel mic juma de ora pe saptamana. Soacra-mea nu poate sa plece de acasa ca e la tara cu gospodarie, munca dar daca m-as muta acolo o luna as fi rasfatata. Eu in situatia ta m-as duce la soacra. Are curte mare, gateste bine, e tot timpul saritoare si de ajutor.... Nu cred ca fi nasterea la privat in Ro mai scumpa decat in Franta. Sotul tau isi ia doar cateva zile de concediu cat va aduce aici si nasti si apoi stai pe capul mamei/ soacrei, care crezi ca e mai competenta :) Macar pana te pui pe picioare si te inveti cu 2 copii....

#255
Hellen06

Hellen06

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 568 mesaje

Postat 11 septembrie 2016 - 20:36

Gaby, încă alăptezi?  Scz dar nu am citit din urma nu sunt la curent. Popular se zice ca dacă bebei sunt de același sex, în cazul tau, dacă în burtica ai tot fetita, bebe nu mai vrea lăptic la sân.  Dacă sunt de sexe diferite, alăptezi fără probleme. Așa am auzit și eu [flo2]

Viața cu 2 bebei este frumoasa tare, plina de dragoste, uneori am impresia ca îmi mai trebuie iubire, ca mai am nevoie de încă o inima sa le ajung amandurora. Nu îți fie frica, ai încredere în copilașii tai și o sa trăiești cea mai frumoasa și unica exeperienta [il]



#256
BCO78

BCO78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 724 mesaje

Postat 11 septembrie 2016 - 21:04

Sara, i-am dat azi para aburita lui Martin si s-a cacat singurel, fara supozitor :)

#257
saramaria30

saramaria30

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 11 septembrie 2016 - 21:21

Bogdana  [:-)))] ....stie "baba Sara"  [:-)))] (m-ai amuzat teribil)



#258
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 11 septembrie 2016 - 21:50

[:-)))]



#259
BCO78

BCO78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 724 mesaje

Postat 12 septembrie 2016 - 08:49

Radeti voi dar la noi e sarbatoare cand se caca copilul :))


Editat de BCO78, 12 septembrie 2016 - 08:49 .


#260
gabyv

gabyv

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.804 mesaje

Postat 12 septembrie 2016 - 08:57

Hellen, fata mea a inceput sa refuze sanul exact in perioada cand am ramas insarcinata. Nu stiu daca e o coincidenta sau s-a schimbat gustul... Cat viata cu 2 bebeluși... nu prea eram eu pregatita, mi se pare greu cu unul.

 

Bogdana, aveti si voi un cantecel al bucuriei ca a facut caca? Noi da... iar caca este un subiect de discuție zilnic intre mine și fata. Ba o intreb cand face, daca face... si cand e cu succes "bravo fata, a facut caca" [:-)))] Noroc ca nu ne înțeleg astia de pe aici, ca ni se intampla sa cantam in cor si cu geamul de la baie larg deschis.


Editat de gabyv, 12 septembrie 2016 - 08:59 .



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -