Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici FIV-oase, dar nu fitzoase :)


279 raspunsuri la acest subiect

#231
gabyv

gabyv

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.804 mesaje

Postat 09 august 2016 - 21:32

Ce cuvinte a zia Sara [flo2]

Am patit si noi si a durat 2 sapt, eram disperata ca nu o sa mai doarma ever. S-a schimbat paternul de somn. Inainte era 22 - 9 si apoi somn pana la 12. Acum s-a stabilit la 21-7 si apoi deloc somn, daca mai iesim pe afara de la 10, mai doarme 30 min.

Sara sunteti tare frumosi  [il]

 

Eu sunt in febra botezului, duminica il facem, am familia pe cap, sunt disperata. Nu apuca fata sa zica mâr ca e cineva cu ea in brate. Ma enervează maxim, ca apoi ei pleca si eu iar ma duc cu ea la buda in wrap.

Va mai spun eu altele cand termin cu nebunia asta... intai sa termin cu botezul si mai vorbim.  [soricel]



#232
saramaria30

saramaria30

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 09 august 2016 - 22:22

Gabitza  [flo2]

Te asteptam cuminti cu vesti si povesti dupa botez  [:)]

 

Salutari de pe intinsul litoral al Marii Negre!  [:-)))] ("Pe vremea mea" asa se scria pe vederile de la mare; era un cliseu si toata lumea il folosea [:-)))]  Si...mai mult decat atat...toata lumea avea o mare grija: cum ajungea la mare cumpara vederi, scria faimoasa urare pt cei de acasa si statea la cozi imense la Posta ca sa le expedieze. Mai stiti? In fine...sunt eu baba si ma amuz aici de amintiri vechi  [:-)))] )

 

Va pup!



#233
gabyv

gabyv

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.804 mesaje

Postat 17 august 2016 - 21:40

Buna!

A trecut si botezul,  maine imi pleaca și ultimul musafir și ma apuc de curatenie. Nu are sens sa va zic nr de lenjerii si prosoape, pe care le am de spalat.  Sunt in urma si cu hainele noastre si ale fetei si am mai primit si o tona de lucruri cadou la botez.

Deci spalat inca 4 zile scrie pe mine...

A fost fain la botez, fata nu a plans deloc in timpul slujbei, preotul nu a bagat-o in cristelnita cu fața,  insa i-a pus apa pe cap si de acolo.... scandal mare vreo 3 min, pana a venit preotul cu Evanghelia. El citea din ea deasupra capului fetei, ea canta si tragea de carte sa o bage in gura. Are gusturi fine fata, numai aur  [:-)))]

Nasii au fost f emotionati si noi si mai si, ca am uitat sa ii ducem certificatul de naștere, ca sa ne dea si noua certificatul de botez. A ramas ca mergem duminica viitoare la împărtășit. 

Petrecerea a fost cateva ore, organizata de noi, mancarica si tot, cu muzica, dar fara dans ca suntem in doliu.

In rest... ce sa zic... bine ca a trecut, acum ma pot linisti si trece la diversificare de sapt viitoare.

Inca am o varza in cap legat de asta,  nu stiu cu ce sa incep, ce legume sa bag la inceput... etc...

Am schema Aliei salvate, o sa mai studiez un pic.

Cam atat deocamdată!

Va pup!  [flo2]



#234
saramaria30

saramaria30

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 18 august 2016 - 14:02

Gabitza sa fie sanatoasa mica crestina! Bine ca ati trecut cu bine de botez! 

Incepi la 4 l diversificarea? 

Am atasat si eu la un mom dat poze de pe schema pe care am urmat-o eu. Poate iti e utila si aia; o combini cu cea pe care o ai de la Alia...si alegi cea mai buna varianta. Daca nu o gasesti prin mesaje si o vrei, spune-mi sa o mai atasez o data.

Pup [flo2]



#235
gabyv

gabyv

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.804 mesaje

Postat 18 august 2016 - 23:22

Sara oare sa fi fost a ta schema? Nu mai stiu a cui era... Fata mea are 5 jumate sapt viitoare.

 

LE A ta e schema Sara, m-am uitat in urma. [flo2]


Editat de gabyv, 19 august 2016 - 07:28 .


#236
saramaria30

saramaria30

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 19 august 2016 - 08:33

Gabitza  [flo2] ce mare a crescut printesa ta! Ma minunez pentru ca aveam impresia ca abia a facut 4 luni... Trece timpul [:)]

Sper sa-ti fie de folos schema, pentru noi a fost cea potrivita.

 

Dellya, Cosmina, Lavi, Bogdana, Tumpi, Alia (sper ca nu am ratat nicio fata la "apel")...ce mai faceti doamnelor? Ce fac bebeii? Gata vacantele?  [flo2]  [flo2]  [flo2]



#237
BCO78

BCO78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 724 mesaje

Postat 20 august 2016 - 09:49

Draga Sara, noi facem bine. Nu am fost in concediu, am fost plecati doar cate un weekend. Voiam sa mergem in Bulgaria la mare in septembrie dar cum nu am reusit sa ii facem pasaport piticului, vom merge la munte, la Bran-Moieciu cateva zile. Martinicul creste si e tare haios dar imi consuma toata energia. De pe la 4 luni i s-a stricat programul de somn noaptea si se trezeste acum pe la 2,3 sau 4 noaptea ba ca s-a intors pe burta si a aterizat cu nasul in coltul patutului si nu stie sa iasa de acolo, ba ca are chef de joaca, etc si eu sunt cu ochii lipiti ca am inceput serviciul. Pediatra ne-a zis ca am putea incepe diversificarea dar eu cred ca e prea devreme, are abia 4 luni jumate, asa ca mai amanam pana in septembrie. Am primit pozele de la botez dar nu am avut timp sa le selectez. Promit sa pun pe facebook :)

#238
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 20 august 2016 - 12:22

Si noi facem bine. Crestem, avem 5 luni jumatate si 7 kg. Noaptea doarme, ii dau sa manance pe la 1 si doarme pana pe la 7-8, apoi mananca si mai doarme pana pe la 10-11. De acum sta numai pe burta, si mai plange ca nu reuseste mereu sa se intoarca pe spate. Eu il pun pe spate, el in secunda urmatoare e iar pe burta si iar miorlaie. In septembrie incepem si noi diversificarea.



#239
saramaria30

saramaria30

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 20 august 2016 - 17:08

Heyyy fetishoarelor! Imi pare bine ca ati scris si imi pare si mai bine ca e totul OK  [flo2]

 

Bogdana...frumos la munte, mai alea culoarul Rucar-Bran-Moeciu. Cand Eric era bebe de 3 l jumate am mers la Bran...am stat la Wolf si ne a placut. A fost fainutz (am optat pentru partea de 4*...din cate stiu are doua categorii de cazari: 3* si 4*). Cu pasaportul...I feel you  [:)] Mi-am facut niste pacate injurand la cozi imense prin primavara...OMG. Oribil a fost.

Apropos de somn si de regresia de la 4 luni am scris eu cate ceva o pagina sau doua mai in urma. Nush daca ai apucat sa citesti. Anyway am share uit si pe FB un articol despre somnul bebeilor, un fel de chart. E interesant, arunca-ti un ochi.

Hai cu pozeleeeee!!! Pup fata drag si Martinel frumushel [flo2]

 

Lavi ce bebe cuminte si somnorila ai tu acolo! Si frumusheeeel...smecheras asa (zic si eu din pozele de pe fb) [:)] . Cu diversificarea chiar sa nu iti faci griji! Veti reusi impreuna, nu e nimic greu, complicat etc. Pup  [flo2]



#240
gabyv

gabyv

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.804 mesaje

Postat 20 august 2016 - 17:51

Eu ma declar multumita cu pireul de morcovi. I-a placut si chiar mai cerea, insa am preferat sa mai astept.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -